Praha - Dobrodružství plné fantazie a akční podívané nás zavede do toho nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen. Příběh je založený na průkopnickém komiksu, který inspiroval celé generace umělců, spisovatelů a tvůrců. Pod taktovkou vizuálního mága Luca Bessona excelují Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, Ruther Hauer, John Goodman a Ethan Hawke.
V roce 2740 jsou Valerian a Laureline zvláštní agenti, které vláda pověřila úkolem udržovat ve vesmíru pořádek. Jejich nadřízený jim nařídí, aby se společně vydali na misi do dechberoucího intergalaktického města Alfa, což je stále se rozšiřující metropole složená z tisíců různých národů ze všech koutů galaxie.
Na toto skvostné historické město útočí neznámý nepřítel. Valerian a Laureline svádí boj s časem, aby našli zdroj zla a zastavili ho dříve, než zničí úhelný kámen našeho vesmíru.
Komiksový seriál, který vytvořili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval ve výběru časopisu Pilote v roce 1967. Východiskem komiksu je galaktické impérium, které ve 28. století ochraňuje veškerý čas i prostor. Dvě hlavní postavy, Valerian a Laureline, jsou vesmírní agenti, kteří cestují časem a společně brání vesmír. V průběhu svých dobrodružství se setkají s mnoha mimozemskýmí národy a musí čelit mnoha nebezpečím, přičemž veškerou ilustraci obstaral J.-C. Mézières. Seriál Valerian vycházel 43 let a je celý sebrán do jednadvaceti svazků. Příští rok oslaví padesáté výročí, v červenci 2017 pak do kin vstoupí i celovečerní film na motivy komiksu.
Sen z dětství Luka Bessona se stává realitou
Když bylo Bessonovi deset let, zamiloval se do komiksového příběhu o Valerianovi a Laureline. O více než 45 let později konečně může svůj sen z dětství realizovat. Režisér takových děl jako je Léon, Pátý element a Lucy uvedl: „Tento film jsem chtěl zfilmovat už dávno, ale musel jsem počkat, až technologie dožene mou představivost.“ „Jean-Claude Mézières, tvůrce komiksu Valerian, se mnou spolupracoval na filmu Pátý element a celou dobu se mě ptal, proč nezfilmuji příběh komiksu Valerian?“ „Pokaždé jsem mu odpověděl, že nemůžu, protože v celém komiksu je jenom asi deset, dvanáct lidských postav, všechno ostatní že jsou mimozemšťané.“ „Když jsem viděl film Avatar, všechno se pro mě změnilo. Od té chvíle jsem věděl, že moje možnosti nemají žádné hranice.“
Dva obři vizuálních efektů se spojili, aby změnili dějiny
Dvě společnosti, které se zabývají vizuálními efekty, VFX GIANTS WETA a IL, se spojily při práci na filmu Valerian a město tisíce planet. Za pomoci společnosti Rodeo FX si tři nejdůležitější společnosti ve světě vizuálních efektů, které stojí za takovými filmy jako je Avatar, Pán prstenů, Avengers: Age of Ultron a Lucy, vytkly úkol přivést vize Luka Bessona k životu.
V roce 1997 obsahoval Bessonův Pátý element 180 záběrů s vizuálními efekty. Jeho nový film, Valerian a město tisíce planet, jich přitom obsahuje 2 734.
Související
RECENZE: Valerian a město tisíce planet je spíš přehlídkou už dříve viděného
Film Valerian a město tisíce planet Luca Bessona bude vizuální i příběhový zážitek
film Valerian a město tisíce planet , filmy
Aktuálně se děje
včera
Zájem Čechů o předčasné důchody se vrací k normálu, naznačují data
včera
Podvodníci lákají na 240 tisíc korun. Vydávají se za nás, upozornila ČSSZ
včera
Evropané promluvili. Nechtějí se spoléhat na USA, pochybují ale, že se bez nich EU ubrání
včera
Zázrak ve Venezuele: Muž přežil pod troskami 8 dní, počet obětí zemětřesení dál roste
včera
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
včera
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
včera
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
včera
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
včera
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
včera
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
včera
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
včera
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
včera
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
včera
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
včera
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
včera
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
včera
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
včera
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
1. července 2026 21:59
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
1. července 2026 21:05
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
Mistrovství světa ve fotbale má za sebou skupinovou fázi a v sobotu se tak mohl odehrát první zápas vyřazovací fáze, která začíná poprvé v historii MS fází nazývanou „šestnáctifinále“, jíž se tak účastní 32 týmů. Jako první ji otevřeli svým vzájemným duelem reprezentanti Jihoafrické republiky a Kanady. Ta i přesto, že jako první v historii MS coby jedna ze spolupořádajících zemí nehrála v domácím prostředí, ale v Los Angeles, nakonec duel zvládla, když rozhodla trefa Estáquia zpoza šestnáctky na začátku závěrečného nastavení.
Zdroj: David Holub