Nahá scéna Marilyn Monroe? Po více než půl století byla nalezena

Archivář nalezl více než po padesáti letech dlouho ztracenou nahou scénu herečky Marilyn Monroe z filmu Mustangové. Film měl premiéru v roce 1961 a byl posledním snímkem před hereččinou smrtí.

Poté, co byla považována za ztracenou, se po více než půl století nalezla nahá scéna z posledního filmu Marilyn Monroe. Archivář a spisovatel Charles Cassilo zjistil, že záběr byl uschován, když hledal podklady ke své chystané knize Marilyn Monroe: The Private Life of a Public Icon. Syn Franka Taylora, producenta filmu Mustangové, měl od smrti svého otce v roce 1999 ve skříni uzamčený zmíněný záběr.

Režisér John Huston, který vyhrál dva Oscary a byl nominován na osm dalších, považoval tuto scénu za bezcenou, a proto se ji rozhodl nezahrnout do závěrečné podoby filmu. Spolu s Monroe se ve filmu objevil herec Clark Gamble jako Montgomery Clift. Scénář napsal slavný dramatik Arthur Miller ve snaze zachránit manželství s Marilyn Monroe, po dopsaní jej nabídl Hustonovi.

„Často nevyužité záběry byly zničeny. Frank Taylor věřil, že je ten záběr důležitý a přelomový, proto jej zachránil,“ řekl Taylorův syn Curtice deníku Daily Mail.

„Pokud si přečtete scénář k filmu Mustangové zjístíte, že v něm není žádná zmínka o nahotě. Když natočila tu scénu, všichni byli šokováni. Huston si povzdechnul a dodal: „Zlato, něco takového už jsem viděl“. Gable a ostatní chtěli, aby scéna zůstala, ale Huston ji vnímal jako totálně nepodstatnou pro film,“ dodal Curtice.

Pokud by nahá scéna prošla, bylo by to vůbec poprvé, kdy by se americká herečka objevila nahá v produkci velkého hollywoodského studia. Legendární herečka Marilyn Monroe zemřela 5. srpna 1962 na otravu barbituráty. Bylo jí 36 let.

Související

Více souvisejících

Marilyn Monroe film Mustangové Arthur Miller John Huston

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Putin kandiduje, proto se Rusové snaží změnit vývoj války na Ukrajině

Rusové se navzdory zimnímu počasí snaží pokračovat v ofenzivních operacích na několika místech na Ukrajině. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) touží po převzetí a udržení iniciativy do ruských prezidentských voleb v březnu 2024, v nichž bude Vladimir Putin obhajovat mandát. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Adventní věnec

Adventní věnec. Kde se vzal symbol vánočního času?

Na adventním věnci již hoří svíce značící adventní neděle a odpočítávající čas do Štědrého dne. Zatímco dnes si předvánoční dobu bez adventního věnce nedokážeme představit, dříve ho lidé neznali. Věnec se svíčkami se stal symbolem adventu teprve v 19. století.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 8 hodinami

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

Pekarová Adamová zmínila Schwarzenbergův příběh. Přebíráme štafetu, uvedl Rakušan

Z politiků promluvili na sobotním posledním rozloučení s Karlem Schwarzenbergem prezident Petr Pavel či exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Mnozí další využili prostoru, který poskytují sociální sítě. O své pocity se podělili například šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) či ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy