Jennifer Aniston slaví kulatiny. Nejlépe jí jdou romantické komedie, topí se v penězích

Role servírky Rachel v populárním televizním seriálu Přátelé udělala z drobné dívky původem z Řecka světoznámou tvář. Americká herečka Jennifer Anistonová v ní zaujala svým komediálním talentem. Pozici celebrity pak podtrhla pětiletým manželstvím s kolegou Bradem Pittem. Ač v partnerských vztazích se jí příliš nedaří, profesně patří k nejlépe vydělávajícím herečkám. Anistonová oslaví 11. února padesátiny.

Role Rachel Greenové, ztřeštěné sexy holky z předměstí, v sitcomu Přátelé (vysílal se v letech 1994 až 2004) jí přinesla slávu, televizní cenu Emmy a také Zlatý glóbus. Deset sezón jejího bouřlivého manželství se seriálovým partnerem Rossem, v podání herce Davida Schwimmera, se stalo jednou z nejdéle trvajících romancí na obrazovce a z Anistonové učinilo miláčka Ameriky. Úspěch slavil i její seriálový účes, který v 90. letech napodobovala spousta žen a dívek.

@LisaKudrow and #jenniferaniston ♡♡♡ i love their friendship pic.twitter.com/aCvI6XEsHL

— Beth loves Jen // 2 days! (@FanistonPeaches) 7. února 2019

Doménou herečky jsou zejména romantické komedie. Zahrála si ve filmech Perfektní záskok (1997), Maléry pana Šikuly (1999), Božský Bruce (2003), Riskni to s Polly (2004), Rozchod! (2006), Marley a já (2008), Až tak moc tě nežere (2009), Exmanželka za odměnu (2010), Zkus mě rozesmát (2011) nebo Millerovi na tripu (2013). Anistonová si vyzkoušela i režii krátkého filmu Pokoj číslo 10, podílela se na povídkovém snímku Pět žen, dabuje také animované filmy.

Několik posledních let patří Anistonová mezi nejlépe vydělávající hollywoodské herečky. Magazín Forbes loni v srpnu uvedl, že obsadila třetí příčku v žebříčku nejlépe vydělávajících hereček za uplynulý rok - za Scarlett Johanssonovou a Angelinou Jolie. V období od června 2017 do června 2018 si Anistonová přišla na 19,5 milionu dolarů (téměř 440 milionů korun). Herečce stále plynou příjmy i ze seriálu Přátelé, výdělky jí přišly také za řadu reklamních kontraktů.

Anistonová se narodila 11. února 1969 v Kalifornii v rodině, která má řecké, italské, britské i irské předky. Dětství strávila v Řecku s rodiči - herci. Za kmotra jí šel otcův dlouholetý přítel, herec Telly Savalas, známý filmový inspektor Kojak. Po rozvodu rodičů v jejích devíti letech se Anistonovi přestěhovali do New Yorku, kde Jennifer vychovávala matka, zatímco otec John Aniston hrál svou nejslavnější postavu - Victora Kiriakise v nekonečném seriálu Tak jde čas.

Už v dětství platila Anistonová za třídního klauna. Absolvovala herecké školy, měla ale talent i na malování. Účinkovala v řadě divadelních her, začátky však nebyly jednoduché, přivydělávat si musela jako servírka. Televizním debutem herečky byl v roce 1990 seriál Molloy, skutečným průlomem v kariéře se pak stali Přátelé, v nichž Anistonová získala jednu ze šesti hlavních rolí. V posledních sezónách si už vydělávala i milion dolarů za epizodu Přátel.

Herečka, kterou časopis People dvakrát ocenil jako nejkrásnější ženu světa, se za Pitta provdala v roce 2000. Manželi byli pět let, než se idol ženských srdcí při natáčení filmu Pan a paní Smithovi zakoukal do Angeliny Jolie. Anistonová, která chodila mimo jiné také s hereckým kolegou Vincem Vaughnem, se podruhé provdala až v roce 2015, a to za herce a scenáristu Justina Therouxe. Svazek vydržel dva roky.

Velká milovnice psů má od roku 2012 svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Související

Více souvisejících

Jennifer Aniston filmy USA (Spojené státy americké) kultura

Aktuálně se děje

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla

Fotbalisté Viktorie Plzeň i po šesti odehraných zápasech ligové fáze Evropské ligy drží neporazitelnost. Při čtvrtečním zápase na hřišti nepříjemného Panathinaikosu Atény se však hodně nadřeli. Zvlášť když už od 32. minuty hráli Západočeši o deseti lidech, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Václav Jemelka. Proti družině věhlasného kouče Rafaela Beníteze nakonec parta Martina Hyského dokráčela k bodu za bezbrankovou remízu. Pražská Sparta v rámci Konferenční ligy dokráčela ke třem bodům, když na hřišti rumunské Craiovy hrála po většinu času lépe než soupeř a nakonec se radovala ze zajištění účasti v jarní fázi soutěže. Na pojistku postupu si však musí počkat Olomouc, která po předešlých senzačních výsledcích nečekaně vybouchla na Gibraltaru proti Lincolnu, jenž dokázal otočit z 0:1 na 2:1.

Aktualizováno včera

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny

Ukrajina čelila na začátku druhého prosincového víkendu dalšímu ruskému útoku ze vzduchu. Drony a rakety způsobily zranění několika lidí a zastavení dodávek energií na mnoha místech. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského je zřejmé, že Moskvě nejde o ukončení války. 

včera

včera

Martin Kupka

Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu

Čeští političtí konkurenti i zahraniční média už reagují na slova nově jmenovaného premiéra Andreje Babiše (ANO), který dal najevo, že Česko pod jeho vedením nehodlá financovat Ukrajinu. Podle Martina Kupky (ODS) půjde o zjevný obrat v české zahraniční politice, který bude proti národním bezpečnostním zájmům.

včera

Český velvyslanec v USA Hynek Kmoníček předal prezidentu Donaldu Trumpovi pověřovací listiny (24. dubna 2017), foto: Účet Hynka Kmoníčka

Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka

Česko se až v pondělí dočká kompletní nové vlády, ačkoliv Andrej Babiš (ANO) byl jmenován premiérem už v úterý. Jednotliví ministři ale budou uvedeni do úřadů až na začátku příštího týdne. Obsazení některých důležitých pozic ale zůstává nejasné. 

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0

Ani na pátý pokus se fotbalistům pražské Slavie nepodařilo skórovat v rámci probíhajícího ročníku Ligy mistrů. Nutno však přiznat, že tentokrát proti svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského stál další z velice kvalitních soupeřů, londýnský Tottenham. Přestože se Pražané se svým věhlasným soupeřem snažili držet dlouho krok, nakonec postupem času ukázaná platila a nejen díky větší kvalitě v zakončení, ale i kvůli zbytečným slávistickým faulům ve své šestnáctce nakonec Slavia odjíždí z britských ostrovů s porážkou 0:3.

včera

včera

Filip Turek

Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé

Motoristé i nadále počítají s vládním angažmá poslance Filipa Turka. Potvrdil to jeho kolega Boris Šťastný v sobotním vysílání televize Nova. Strana s Turkem počítá do čela ministerstva životního prostředí, v pondělí ale k jeho jmenování členem vlády nedojde. 

včera

včera

Válka na Ukrajině od dvojice fotografů.

Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce

Historie varuje, že složité konflikty nelze ukončit rychlými ujednáními ani diktátem silnějšího. Stejně jako po první světové válce vedla touha po jednostranném řešení k dalšímu, ničivějšímu střetu, i dnešní válka na Ukrajině ukazuje, jak nebezpečné jsou ambice velmocí a selhání diplomacie. Ukrajina, usilující o svobodný rozvoj, se stala obětí opakujících se dějinných vzorců, které svět stále nedokáže překonat.

včera

Kateřina Konečná

Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou

Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) bude i nadále předsedkyní tuzemské komunistické strany, kterou upozadila v říjnových sněmovních volbách, kdy neúspěšně kandidovala za hnutí Stačilo. Na mimořádném stranickém sjezdu k žádné změně v nejvyšším vedení nedojde. 

včera

včera

Boris Šťastný

Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš (ANO) nebude jediným členem vládního kabinetu, který se musel podřídit zákonu o střetu zájmů. Poslanec Boris Šťastný (Motoristé), jenž se stane ministrem sportu, prevence a zdraví, v pátek oznámil, že přerušuje živnost. 

včera

Vánoce, ilustrační fotografie.

Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék

Advent se dnes nese ve znamení pečení cukroví, svařeného vína a punče, a tedy i vůně skořice, hřebíčku, badyánu nebo třeba vanilky. Vánoční koření má dlouhou a zajímavou historii. Zatímco dnes nám provoní a dochutí sváteční okamžiky, dříve sloužilo třeba jako lék.

včera

včera

včera

včera

12. prosince 2025 21:28

Prezident Petr Pavel jmenoval Andreje Babiše předsedou vlády (foto: Tomáš Fongus)

Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?

Do vlády vstupují lidé, kteří v minulosti selhávali při zvládání krizí a opakují vzorce řízení, jež zemi oslabovaly ve chvílích největší potřeby. Kabinet zároveň doplňují politici s vazbami na osoby inklinující k neonacismu, což ohrožuje samotné hodnotové základy státu. Účast expertů bez exekutivních zkušeností pak posiluje riziko odklonu od evropské orientace a erozi institucí právního státu.

12. prosince 2025 21:11

EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině

Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy