Super zabiják John Wick v podání kanadského herce Keana Reevese sesadil z čela žebříčku víkendové návštěvnosti tuzemských kin americký film Avengers: Endgame. Třetí část adrenalinové akční série John Wick 3 přilákala o premiérovém víkendu do 140 českých kin přes 52.000 diváků a její víkendové tržby činí 6,66 milionu korun. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila Unie filmových distributorů na svém webu.
Završení ságy Avengers i vyvrcholení celého epického světa marvelovských superhrdinů Avengers: Endgame je na druhém místě. O víkendu ho vidělo dalších 46.000 lidí, celkem za měsíc od premiéry nasbíralo 853.000 návštěvníků. Na třetím místě americký hraný film o Pokémonech s názvem Pokémon: Detektiv Pikachu, která za dva týdny přilákala 136.000 diváků.
Na čtvrté příčce skončila komedie režiséra Martina Horského Ženy v běhu. Za 16 týdnů od premiéry má na kontě přes 1,24 milionu diváků. Tržby ve výši 188,73 milionu korun z ní dělají komerčně nejúspěšnější český film posledních let. Na pátém místě je další česká komedie Teroristka s tržbami téměř 24,7 milionu korun za sedm týdnů promítání. Film režiséra Radka Bajgara s Ivou Janžurovou v hlavní roli za sedm týdnů od premiéry vidělo 169.000 lidí.
Z českých filmů se v první desítce neumístil už žádný titul, na 20. místo se dostalo animované Velké dobrodružství Čtyřlístku, které za sedm týdnů navštívilo přes 51.000 dětí a dospělých.
Ve čtvrtek do českých kin dorazí americká komedie Aladin, horor Syn temnoty, italská komedie Jednou nohou v base, španělské drama Pedra Almodóvara Bolest a sláva a příběh jednoho z nejznámějších sériových vrahů historie Teda Bundyho Zlo s lidskou tváří.
Související
RECENZE: Nejšílenější, nejkrvavější, nezastavitelný. John Wick 3 je jedna nepřetržitá akční scéna
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 1 minutou
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
před 19 minutami
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
před 1 hodinou
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
před 1 hodinou
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
před 1 hodinou
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
před 2 hodinami
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
před 3 hodinami
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 4 hodinami
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 5 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 5 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 6 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 7 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 8 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 9 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
Druhého březnového dne roku 1896, tedy přesně před 130 lety, došlo k přelomovému objevu, který se zapsal nejenom do dějin fyziky, ale ovlivnil i budoucnost světa. Francouzský fyzik Henri Becquerel totiž objevil radioaktivitu.
Zdroj: Lucie Žáková