Skyfall – agent 007 James Bond zasahuje už po třiadvacáté

Praha - Nový příběh Jamese Bonda, film Skyfall, který byl v úterý za účasti tvůrců i následníka trůnu prince Charlese poprvé představen v Londýně, měl dnes večer v Praze českou premiéru. V kině IMAX na Floře byla promítnuta verze vytvořená pro velkoformátová kina v rámci 50. výročí této nejdelší filmové série.

Třiadvacátá bondovka byla opět příležitostí pro britského herce Daniela Craiga, který ztvárnil agenta 007 potřetí. Do českých kin snímek přijde v pátek 26. října, i když se tu program obvykle mění ve čtvrtek. Domácí distributoři se museli přizpůsobit těm ve Velké Británii a v dalších evropských zemích.Zdroj: YouTubePrvní projekce se uskuteční stylově sedm minut po půlnoci ze čtvrtka na pátek. Kino IMAX i multikina v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Pardubicích jsou dlouho dopředu vyprodána. Ve většině zemí snímek odstartuje v dalších dnech, na zásadní trh v USA přijde za dva týdny. Dosavadních 22 dílů celosvětově vydělalo téměř 100 miliard korun.     V nové bondovce čelí hrozbě přímo britská tajná služba MI6. Nadřízenou titulního hrdiny "M" v podání loňské hvězdy karlovarského festivalu Judi Denchové dostihne její minulost. Bondova loajalita k ní projde zkouškou; musí vypátrat a zničit hrozbu bez ohledu na to, kolik bude muset obětovat on sám. Hlavním Bondovým protivníkem je charismatický oscarový herec Javier Bardem. Také režisér Sam Mendes je držitelem Oscara. Do nového snímku chtěl dát víc humoru, ironie i nadhledu a vrátit se k duchu starých bondovek. Podle dnešních reakcí zaplněného sálu se mu to podařilo.     Film o stopáži 144 minut je tradičně plný akčních scén, atraktivních prostředí, krásných žen, erotiky, napětí, ale má i odlehčující prvky. Nechybějí technické hračky, Bondův známý vůz a slova "Bond, James Bond", když se 007 představuje.     Příběh se odehrává postupně v Šanghaji, Londýně a po teroristickém útoku na ústředí britské tajné služby v Istanbulu a Macau. Vrcholí dramatickým finále v opuštěném domě ve Skotsku. Diváci se mimo jiné dozvědí, že Bond se holí břitvou, protože některé věci "dělá zkrátka rád postaru". Když je po všem a jeho protivník je mrtev, odpoví na dotaz, zda je připraven vrátit se do práce, že s radostí. To dává naději na další pokračování.     Zdroj: YouTubePremiéru doprovází k 50. narozeninám nejslavnějšího filmového agenta vydání kolekce ústředních písní z dosavadních 22 snímků. Zájem natočit hlavní melodii k těmto titulům je mezi interprety enormní, z mnoha písní nahraných speciálně k bondovkám jsou světové hity. Na CD znějí hlasy Madonny, Tiny Turnerové, Paula McCartneyho, Shirley Basseyové či skupiny Duran Duran. Tu nejnovější nazpívala v londýnském studiu Abbey Road šestinásobná držitelka cen Grammy Adele.

Související

Daniel Craig jako James Bond

Premiéru nové bondovky čeká kvůli koronaviru odklad

Kvůli šíření infekce koronaviru ve světě bude o několik měsíců odložena premiéra nového filmu o britském superagentovi Jamesi Bondovi s názvem Není čas zemřít. Produkce původně plánovala uvést pětadvacátou bondovku do kin v dubnu, dnes ale na twitteru oznámila, že se tak stane až v listopadu.

Více souvisejících

James Bond Daniel Craig - Berenice Marlohe

Aktuálně se děje

před 26 minutami

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

V Evropě se nikdo nechystá poslat vojáky na Ukrajinu, reagoval Fiala na interpelaci

Evropské země se nechystají poslat vojáky na Ukrajinu, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v rámci čtvrtečních interpelací v Poslanecké sněmovně. Odpovídal na dotaz, který vyplýval z předchozích slov francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy