Praha - Česká televize a Nova na Štědrý večer vesměs zopakují nabídku z loňska, ČT1 bude po 20:30 vysílat retro komedii Pelíšky, Nova po 20:00 uvede pohádku Tři oříšky pro Popelku. ČT však nabídne od 19:00 také premiéru pohádky Karla Janáka Dvanáct měsíčků. Na Prima Family se bude od 20:15 vysílat Pyšná princezna, loni byla na programu pohádka Byl jednou jeden král. Vyplývá to z vánočních schémat, které zveřejnily jednotlivé televize.
Na Boží hod večer Nova nabídne premiéru českého filmu V peřině v hlavní roli s Eliškou Balzerovou, Prima Family nasadí animovaný film Doba ledová 3: Soumrak dinosaurů a ČT1 uvede novou pohádku Šťastný smolař.Televize o vánočních svátcích kromě pohádek a českých filmů nabídnou také zahraniční snímky i zábavné pořady. ČT v sobotu před Štědrým dnem odvysílá finále taneční soutěže StarDance. Druhý svátek vánoční se diváci mohou těšit na americkou komedii s Ashtonem Kutcherem Hádej kdo?, kterou po 22:00 odvysílá Nova, Prima Family ve 20:00 nasadí film Hrabě Monte Christo.Vánoce v České televizi budou patřit především pohádkám. "Ve 13denním vánočním programu jich uvedeme o deset víc než loni, bezmála šedesát. Více bude letos čertů i princezen, posílili jsme i v počtu králů, strašidel nebo čarodějnic," uvedl generální ředitel České televize Petr Dvořák.Film Jana Hřebejka Pelíšky, který ČT loni vysílala od 21:30, si nenechalo ujít 1,763 milionu diváků, Tři oříšky pro Popelku na Nově sledovalo 1,6 milionu lidí.
Související
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
Konečně zimní počasí. Letošní Vánoce budou jiné, potvrdili meteorologové
Vánoce , Česká televize , TV Nova
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
před 1 hodinou
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
před 1 hodinou
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
před 3 hodinami
Počasí: Silné bouřky budou pokračovat, na Moravě hrozí vznik supercel
včera
Extrémní počasí dál svírá Evropu. Nový absolutní rekord hlásí i Slovensko
včera
Soud v USA zablokoval kontroverzní pokus Trumpa omezit udělování občanství dětem cizinců
včera
Nejvyšší soud USA zakázal transgender sportovkyním účast v dívčích a ženských sportovních kategoriích
včera
Soukromé registry nestačí, za ignorování hrozí pokuty. Centrální evidence psů startuje, co o ní potřebujete vědět?
včera
Ostudné vystoupení Klempíře a Macinky už kritizují i vládní ministři
včera
Připojení k EU za cenu jedné kávy. Už je jasno, který další stát rozšíří sedmadvacítku
včera
Běžní Rusové poprvé tvrdě pociťují dopady války. Experti mají jasno, jestli Putin něco změní
včera
Konec předraženého námořnictva. Británie chystá obří transformaci armády, inspirovala se Ukrajinou
včera
Atentát na významného byznysmena. Při výbuchu v Monaku byl těžce zraněn ukrajinský oligarcha
včera
Česko zasáhnou další silné bouřky. Tropy vydrží na Moravě i zítra
včera
Polsko hrozí, že zablokuje vstup Ukrajiny do Evropské unie
Aktualizováno včera
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
včera
Zemětřesení ve Venezuele: Místní zuří, záchranáři dorazili na místo až po dvou dnech. Pohřešuje se 46 tisíc lidí
včera
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
včera
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
včera
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
Americký nejvyšší soud vydal zásadní rozhodnutí týkající se pravomocí hlavy státu, které přineslo Donaldu Trumpovi jeden velký úspěch, ale také tři porážky. Soudci zrušili téměř sto let starý precedens z éry prezidenta Franklina Delana Roosevelta a přiznali prezidentovi širokou pravomoc odvolávat komisaře nezávislých regulačních orgánů. Podle většinového názoru předsedy soudu Johna Robertse jsou podřízení vykonávající prezidentskou moc odpovědní přímo prezidentovi, a ten se pak odpovídá lidu.
Zdroj: Libor Novák