Praha - V jižních Čechách padla první klapka očekávaného filmu Tři bratři. Jeho děj vyšel z pera oblíbené autorské dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.
Předlohou se jim staly jejich čtyři mini-opery, které má v současnosti v repertoáru Národní divadlo. Režie se ujal syn Zdeňka Svěráka Jan a televize Nova je partnerem filmu.
Červená Karkulka, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka – to jsou klasické české pohádky, které posloužily jako inspirace Janu Svěrákovi ke vzniku jeho nejnovější hudební pohádky Tři bratři. „Je to o třech bratřích, kteří se vydají do světa, aby se zbavili svýjch špatných vlastností, " řekl televizi Nova Jan Svěrák a dodal: „My jsme si říkali s tátou, že by si to možná zasloužilo velký plátno."
Nabídku podílet se na filmu jednoho z nejúspěšnějších českých režisérů posledních let přijali Tomáš Klus a Vojtěch Dyk. Ti placem šíří svůj pověstný humor a dobrou náladu. „Oba dva jsou herci a oba dva jsou výborní zpěváci, takže ti jsou v hlavních rolích," řekl dále režisér. „Je to samozřejmě složitější, protože jsou to hvězdy a musí se k nim přistupovat podle toho," dodal.
Na to, že by si letos užil volno a prázdniny, může ale věhlasný režisér a jeho štáb zapomenout. Natáčení bude probíhat nepřetržitě celé léto a skončí až v říjnu. Všichni totiž upínají své snahy k premiéře, která je naplánovaná na jaro přištího roku. „Pohádka by měla být v kinech v květnu příští rok a na televizi Nova někdy v roce 2015, asi o Vánocích,"upřesnil Svěrák.
Podpora české kinematografie je jednou z vysokých priorit skupiny Nova. Do téměř pěti desítek filmů od roku 2005 investovala více než 400 milionů Kč.
Související
RECENZE: Jan Svěrák servíruje magické, nevyvážené a zmatené Betlémské světlo
Film Po strništi bos jasně vede, v kinech převálcoval smajlíky i horor
Jan a Zdeněk Svěrák , Film "Tři bratři"
Aktuálně se děje
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
včera
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
včera
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
včera
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
včera
Írán zahájil další vlnu raketových útoků. Nad Abú Dhabí se ozývají silné exploze
včera
OBRAZEM: Tradiční Matějská pouť opět rozzářila pražské Výstaviště
včera
Co teď čeká Írán? Zemi povede vytvořená rada, čeká ji boj o přežití režimu
včera
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
včera
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
včera
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
včera
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
včera
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
28. února 2026 23:11
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.
Zdroj: Libor Novák