Los Angeles - Bouři nevole mezi fanoušky vyvolalo oznámení filmového studia Warner Bros., podle kterého se novým Batmanem v pokračování filmu Muž z oceli stane hollywoodská hvězda Ben Affleck. Prakticky ihned po čtvrtečním zveřejnění této informace se na internetu objevily petice za Affleckovo přeobsazení.
Christian Bale, jenž se do filmové historie jako Batman zapsal v trilogii režiséra Christophera Nolana (ten se na chystaném snímku podílí jako poducent), už počtvrté do stejné řeky vstoupit nechtěl. Studio tedy hledalo náhradu, píše web ČT. "Potřebovali jsme mimořádného herce a Ben Affleck se na roli populárního superhrdiny určitě hodí. A Zack navíc přinese nový pohled na jeho rozdvojenost," soudí kreativní producent Warner Bros.
V připravovaném snímku bude Supermanem opět Henry Cavill (Muž z oceli) a jisté je, že oproti jednačtyřicetiletému Affleckovi bude mít přinejmenším věkovou výhodu - je o jedenáct let mladší. Z Muže z oceli se do hereckého obsazení dostali také Amy Adamsová, tedy filmová novinářka Lois Laneová, její šéf Laurence Fishburne (Perry White) a adoptivní matka Clarka Kenta alias Supermana Diane Laneová.
Ale fanoušci jsou zděšení a více než 20.000 z nich už podepsalo petici požadující, aby ho studio z projektu odvolalo. "Jeho herecké schopnosti se dokonce ani neblíží k uvěřitelnému ztvárnění Bruce Waynea a on tu roli dobře nevystihne. Není vypracovaný, ani dost hrozivý pro roli Batmana," uvádí petice. "Jeho zpodobnění Daredevila (ve stejnojmenném filmu z roku 2003) bylo otřesné a on se ani vzdáleně nepodobá akční hvězdě. Prosím, najděte někoho jiného."
Na Twitteru pak stoupá počet příspěvků označených tagem #BetterBatmanThanBenAffleck (lepší Batman než Ben Affleck). Mnozí internetoví uživatelé nabízejí vlastní tipy na vhodnější herce od Joshe Brolina až po Matta Damona, a někteří tvrdí, že dokonce i Meryl Streepová by byla lepší.
Související
Ben Affleck bojuje s démonem: Už potřetí absolvoval protialkoholní léčbu
RECENZE: Ligu spravedlnosti před úpadkem nezachránila ani Wonder Woman
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Aktualizováno před 1 hodinou
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhrála volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
včera
Nepomohlo překreslování volebních obvodů, ovládnutí médií ani Trumpova podpora. Proč Orbán prohrál?
včera
První povolební projev Magyara: Dnešek by se měl zlatým písmem zapsat do historie maďarské svobody
včera
Demokratická opozice se z pádu Orbána raduje. Česko ztratilo spojence, truchlí Macinka a ANO
včera
„Maďarské srdce dnes bije pro Evropu silněji.“ Evropa slaví konec Orbána
včera
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
včera
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
včera
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
včera
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno včera
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
včera
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
včera
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
včera
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
včera
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
včera
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
včera
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
včera
Žádné mobily ani papír s tužkou, policie do 15 minut. Volby v Maďarsku provází přísná pravidla
včera
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
včera
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
Parlamentní volby v Maďarsku, které jsou naplánovány na dnešní den, představují v pořadí desáté hlasování o složení zákonodárného sboru od pádu komunismu v roce 1990. Občané budou v tomto termínu rozhodovat o obsazení celkem 199 poslaneckých křesel. Současná politická garnitura v čele s premiérem Viktorem Orbánem, jehož strana Fidesz v koalici s KDNP dominuje maďarské scéně nepřetržitě od roku 2010, se pokusí obhájit svůj mandát v atmosféře výrazných společenských změn. Během uplynulého funkčního období došlo mimo jiné k obměně na postu hlavy státu, kdy po rezignaci Katalin Novákové v únoru 2024 nastoupil do úřadu Tamás Sulyok.
Zdroj: Libor Novák