Praha - Dlouho očekávaný režijní debut Jiřího Mádla s názvem Pojedeme k moři se blíží. Již 10. dubna se mohou diváci těšit na premiéru neobyčejného rodinného příběhu, který pobaví i dojme. Hlavním hrdinou je jedenáctiletý Tomáš, který dostane k narozeninám kameru a rozhodne se natočit film o vlastní rodině. V titulní roli se představí Petr Šimčák, Jan Maršál, Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Jaroslava Pokorná a Michaela Majerníková. EuroZprávy.cz jsou hrdým mediálním partnerem.
Jiří Mádl začal svou hvězdnou kariéru v roce 2004, kdy zazářil ve známé komedii Snowboarďáci. Po deseti letech se však představí filmovým divákům jako režisér i scénárista celovečerního autorského filmu Pojedeme k moři. Scénář k filmu vytvořil při studiu na prestižní americké Film Academy New York. Inspirací mu však byla knížka s názvem Příběh psa. K natáčení komedie v produkci Miloslava Šmídmajera zvolil mladý režisér rodné město České Budějovice. První filmový příběh Jiřího Mádla je hravý, upřímný, dětsky spontánní, ale místy i krutý a drsný. Jde o zábavnou komedii pro celou rodinu i pro ty, kteří neztratili dar dětského pohledu na svět. V titulní roli se předvede Petr Šimčák, Jan Maršál, Ondřej Vetchý, Lucie Trmíková, Jaroslava Pokorná a Michaela Majerníková. Na premiéru komedie Pojedeme k moři se můžete těšit již 10. dubna 2014.
Hlavním hrdinou příběhu je jedenáctiletý Tomáš Hrobský, který dostane k narozeninám kameru a rozhodne se natočit film o vlastní rodině. Tomáš má totiž velký sen stát se režisérem a natočit film jako Miloš Forman. Jakmile tedy dostane kameru do ruky, pustí se do natáčení, režírování a dalších vylomenin se svým kamarádem Harisem. Rodiče však záhy zjistí, že mít syna a jeho kameru neustále v zádech, nebyl zrovna ten nejlepší nápad. Tomáš navíc pozná, že kamera může odhalit i to, co není příjemné, například, že dívka Stáňa, kterou miluje, je zamilovaná do Harise, nebo že mu jeho táta lže. Dvakrát týdně totiž místo práce odjíždí neznámo kam, ale zapírá to. Malý hrdina se proto rozhodne přijít této záhadě na kloub, netuší však, že pootevřel dvířka k rodinnému tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zpočátku zdálo. Na konci tohoto pátrání čeká Tomáše (ale i diváky) překvapení, které je šokující, ale i dojemné svou jednoduchostí i lidskou upřímností. Neobyčejný příběh o zdánlivě obyčejných věcech se pomalu uzavírá...Tomáš se cítí dospělejší a zjistí, že k vysněnému moři lze dojít i kdyby bylo jakkoliv daleko.„Cílem mého scénáře i režijního uchopení je, aby divák získal pocit, že film opravdu natočil Tomáš, protože dostupnost a technologická gramotnost nejmladší generace už takový jev umožňují," upřesnil režisér Jiří Mádl. Film je výjimečný nejen svým příběhem, ale právě také režijním uchopením, protože je celý vyprávěný pohledem jedenáctiletého kluka, který si svůj příběh režíruje i natáčí. „Chtěl jsem dokázat, že natočit celovečerní film jednou kamerou z ruky dítěte opravdu jde a že tím samotný příběh filmu neztratí nic ze své emocionality," dodal Mádl.
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Související
Křest DVD: K moři už pojedeme nejenom v kině
Mádlova prvotina "Pojedeme k moři" mezi nejnavštěvovanějšími filmy. Nestačil jen na Američany
Aktuálně se děje
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
včera
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
včera
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
24. prosince 2025 21:48
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
24. prosince 2025 19:52
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
24. prosince 2025 18:44
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal najevo novou ochotu ke kompromisům v klíčových bodech, které dosud brzdily mírový proces s Moskvou. Během úterního setkání s novináři detailně popsal dvacetibodový plán, který označil za základní politický dokument mezi Ukrajinou, Amerikou, Evropou a Ruskem. Podle jeho slov je nyní míč na straně Kremlu, od kterého Kyjev očekává vyjádření po středečním jednání amerických zástupců s ruskou stranou.
Zdroj: Libor Novák