Česká kina ovládl Joker, na druhé místo se vyšvihla akční novinka

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78.000 diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun.

Přidejte svůj názor

Málokdo v životě pozná takové dno jako Arthur, ztotožnit se s ním je ale i tak překvapivě snadné.
doporučujeme

Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

Na thriller Blíženec, ve kterém hlavní roli elitního nájemního zabijáka ztvárnil Will Smith, přišlo do kina od čtvrteční premiéry 13.600 lidí. Snímek tak na vstupenkách vydělal 2,3 milionu korun.

zdroj: YouTube

Ovečku Shaun o víkendu vidělo 11.600 diváků a její tržby činily 1,7 milionu korun.

Čtvrtou a pátou pozici obsadily české filmy. Na snímek Národní třída, který podle stejnojmenné knihy Jaroslava Rudiše natočil režisér Štěpán Altrichter, zamířilo o víkendu do kin na 9000 diváků. Komedie Román pro pokročilé v hlavní roli s Markem Vašutem si připsala za víkend 7500 návštěvníků.

V první dvacítce se z české kinematografie ještě umístila na šestém místě komedie z prostředí plážového volejbalu Přes prsty, na osmém místě komedie Ireny Pavláskové Pražské orgie a na 13. pozici drama režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče.

Ve čtvrtek do kin vstoupí další tři české filmy. Prvním z nich bude studentský psychologický film V zajetí sítě režiséra Matěje Krátkého, pak První akční hrdina s Jiřím Mádlem v hlavní roli a třetím bude film Staříci.

Natočili ho Martin Dušek a Ondřej Provazník na základě skutečné události někdejšího politického vězně, kdy se dva starší muži rozhodnou vzít spravedlnost do svých rukou.

Vedle toho se na plátnech českých kin objeví pokračování americké pohádky Zloba, tentokrát s podtitulem Královna všeho zlého, kde hlavní roli opět ztvárnila Angelina Jolieová.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dříve komunisté, dnes demokraté. Film Učitelka ukazuje lesk a bídu roku 89

17.11.2019 09:05 "Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou. Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,"…

Režisér Vojtěch Jasný (†93) byl nadčasový i poetický, vzpomínají jeho…

16.11.2019 13:42 Nadčasovým autorem i básníkem byl podle mladších kolegů zesnulý režisér Vojtěch Jasný. Třeba jeho…

Zemřel režisér Vojtěch Jasný (†93), stál za filmem Všichni dobří rodáci

16.11.2019 11:29 Aktualizováno Ve věku 93 let zemřel režisér, scenárista i odbojář Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všichni…

Film Nabarvené ptáče má další cenu, Marhoul si odnesl "bengálského tygra"

16.11.2019 11:12 Koprodukční snímek Nabarvené ptáče vynesl jeho tvůrci Václavu Marhoulovi cenu za nejlepší režii na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama