Další část sci-fi ságy Hvězdné války (Star Wars) natočí režisérka Patty Jenkinsová a diváci jej uvidí na konci roku 2023. Oznámila to filmová a mediální společnost Walt Disney, informovaly dnes světové agentury. Na streamovací službě Disney+ se objeví v příštích letech hned několik dalších seriálů ze světa Hvězdných válek či komiksového světa Marvelu.
Chystaný film ze série Hvězdných válek se bude jmenovat Rogue Squadron. Jenkinsová, jejíž nejnovější film Wonder Woman 1984 bude mít premiéru na konci tohoto roku, se stane první ženou, která bude některých z filmů sci-fi ságy Hvězdných válek režírovat.
Na film Rogue Squadron si budou muset fanoušci podle Kathleen Kennedyové, ředitelky společnosti Lucasfilm, která je součástí korporace Walt Disney, počkat do Vánoc 2023. Na scénáři dalšího filmu ze série, který Lucasfilm avizoval letos v květnu, podle Kennedyové novozélandský režisér Taika Waititi stále pracuje. Tento připravovaný film zatím nemá jméno.
Kennedyová rovněž oznámila, že se připravuje nový film ze série Indiana Jones, ve kterém si opět zahraje Harrison Ford. Snímek, který bude režírovat James Mangold, by měl být pátým a posledním dílem filmové řady. Natáčet by se měl začít příští rok na jaře a premiéra se plánuje na červenec 2022. Dnes 78letý Ford v rozhovoru v roce 2013 uvedl, že postava dobrodruha Indiana Jonese se postupem času vyvíjela, a nemusí se proto nyní tolik "orientovat na akci" jako v předchozích částech série.
Herečka Whoopi Goldbergová se vrátí v jedné ze svých nejznámějších rolí a opět ztvární zpívající jeptišku Deloris Wilsonovou v třetím pokračování Sestry v akci.
Společnost Walt Disney chystá také pokračování sci-fi filmu Black Panther, který by měl být uveden do kin v červenci 2022. Do role, kterou v původním snímku ztvárnil herec Chadwick Boseman, se náhradníka hledat nebude. Boseman zemřel letos v srpnu ve věku 43 let.
Zástupci společnosti Walt Disney rovněž oznámili, že se chystá i několik seriálů ze světa Hvězdných válek a komiksového světa Marvelu, které se objeví na streamovací službě Disney+. Na streamovací službě Hulu, jejímž je společnost Walt Disney většinovým vlastníkem, se v příštím roce objeví také pořad či pořady, které vytvoří rodina Kardashianových.
Streamovací služba Disney+ má zhruba rok od svého spuštění už 86,8 milionů předplatitelů, oznámil ředitel společnosti Walt Disney Bob Chapek. Na trhu Disney+ vede souboj o zákazníky s dalšími velkými streamovacími službami. Například Netflix měl na konci října 195 milionů platících uživatelů. Chapek uvedl, že by podle plánu měla do konce fiskálního roku 2024 služba Disney+ mít mezi 230 a 260 miliony předplatitelů.
Podle agentury Reuters k rychlému růstu streamovacích služeb letos přispěla pandemie covidu-19, kvůli které bylo mnoho lidí nuceno zůstat doma, a mělo tak více času na sledování filmů a seriálů.
Související
Týdenní výhled filmů: Návrat sloního muže, brutálního Medvídka Pú a portrét frontmana Olympicu
Zemřel herec Dave Prowse (†85), první představitel Darth Vadera
Star Wars , filmy , kultura , Disney+ , Harrison Ford , Whoopi Goldbergová
Aktuálně se děje
včera
Trump změnil názor. Licenci k výrobě raket systému Patriot Ukrajině neudělí
včera
Exšéf Mossadu: Izraelští špioni opakovaně pronikli do íránského jaderného zařízení ve Fordo
včera
Evropa se chystá na zatmění. Přímý pohled do Slunce vám zničí oči dřív, než to pocítíte, varují lékaři
včera
Trump se v Íránu spletl. Nové vedení jmenované Chámeneím prosazuje agresivní přístup
včera
Počet mrtvých v Kolumbii překročil 200. Pohřešují se tisíce lidí
včera
Libanon jako první arabský stát zrušil trest smrti. Zavádí těžké doživotní nucené práce
včera
Orbánova pravá ruka skončila. Novým maďarským prezidentem bude András Baka
včera
Trumpa kvůli hrozbě atentátu odvezli v kontejneru na jídlo
včera
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
včera
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
včera
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
včera
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
včera
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
včera
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
včera
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
včera
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
včera
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
včera
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
10. srpna 2026 22:02
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
10. srpna 2026 20:50
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
Francie se potýká s mimořádně závažnou krizí způsobenou vlnami veder a přetrvávajícím suchem. Podle oficiálních informací ministerstva pro ekologickou tranzici podléhá v současné době omezením spotřeby vody již téměř sedmdesát procent území státu. Nepříznivý vývoj počasí z posledních tří měsíců vytváří nebývalý tlak na veškeré vodní zdroje v zemi.
Zdroj: Libor Novák