Joker poražen. Do čela návštěvnosti kin se dostala fantasy s Angelinou Jolie

Čelní místo v žebříčku návštěvnosti kin po víkendu obsadila novinka v podobě amerického fantasy snímku Zloba: Královna všeho zlého s Angelinou Jolie v titulní roli.

Přidejte svůj názor

Klaun ten tvrdej chleba má.
doporučujeme

Film je pokračováním Zloby - Královny černé magie natočené na motivy animované filmové pohádky Šípková Růženka a od čtvrteční premiéry do neděle ho vidělo 72.500 lidí. Utržil tak 11,2 milionu korun a na druhé místo sesadil další americký film, thriller Joker. Vyplývá to z informací Unie filmových distributorů.

zdroj: YouTube

Na Jokera, který vévodil návštěvnosti kin uplynulé dva týdny, o víkendu přišlo dalších 65.000 lidí. Jeho tržby tak stouply na 53,7 milionu korun. Na třetím místě skončil stejně jako před týdnem britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Za tři týdny promítání na vstupenkách vydělal téměř osm milionů korun.

Pětici nejnavštěvovanějších filmů uzavírají americký akční film Blíženec a česká komedie Román pro pokročilé, které si o víkendu připsaly návštěvnost do 8000 lidí.

Z české kinematografie se v první desítce ještě umístil na šesté pozici snímek Národní třída a na sedmé komedie z prostředí plážového volejbalu Přes prsty.

Ve čtvrtek do českých kin vstoupí komedie režiséra Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka, americká hororová komedie Zombieland: Double Tap nebo belgicko-francouzské drama Mladý Ahmed, zachycující vnitřní boj třináctiletého Ahmeda, který se musí rozhodnout mezi ideálem čistoty islámského imáma a životními pokušeními.

Premiéru bude mít v ČR také americký animovaný film Sněžný kluk - příběh čínské dívky, která zjistí, že na střeše jejího domu žije mladý yetti. Před časem tuto pohádku, která vznikla v čínské koprodukci, stáhla z kin Hanoj. Agentura Reuters s odvoláním na vietnamská média uvedla, že důvodem byla scéna s mapou jihovýchodní Asie, ve které si Čína nárokuje Jihočínské moře včetně oblasti u vietnamského pobřeží. Záběr z filmu mezi Vietnamci podle médií vyvolal pobouření na sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netflix vyvolal v Polsku pobouření. Musí změnit mapy ve filmu o táboře…

15.11.2019 09:55 Americká společnost Netflix po protestech Polska změní v dokumentárním filmu Ďábel od vedle mapy, v…

Česko zůstane "film friendly region". Vláda uvolní na pobídky dalších 500…

13.11.2019 14:25 Ještě letos získá český filmový průmysl dalších 500 milionů korun na filmové pobídky. Vyplývá to z…

Drsná mela před kinem: Dav lidí blokoval předpremiéru Polanského filmu

13.11.2019 07:28 Několik desítek lidí v úterý večer demonstrovalo před kinosálem v Paříži, v němž se v předpremiéře…

Vánoce a televize? ČT letos připravila čtyři nové pohádky

05.11.2019 12:03 Česká televize (ČT) připravila letos na Vánoce čtyři nové pohádky - Princezna a půl království,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama