Sledovali jsme ŽIVĚ: Český lev 2020. Večer opanovaly filmy Šarlatán a Krajina ve stínu

Česká filmová a televizní akademie v sobotu večer vyhlásila vítěze cen Český lev. Ceremoniál se odehrál v Rudolfinu jen za účasti nominovaných umělců a předávajících. O sošky se dělili především tvůrci filmů Šarlatán a Krajina ve stínu.

22:16 - Na závěr večera hlavní filmové kategorie. Nejlepším celovečerním filmem roku 2020 je Šarlatán, nejlepším dokumentárním filmem je pak snímek V síti. 

22:06 - Akademici zvolili nejlepší režisérkou uplynulého roku dnes nepřítomnou Agnieszku Hollandovou, která stojí za filmem Šarlatán. 

22:00 - Do síně slávy za mimořádný přínos české kinematografii byl během večere uveden režisér a scénárista Hynek Bočan, autor seriálů Zdivočelá země nebo Přítelkyně z domu smutku. 

21:53 - Českého lva pro nejlepší herečku získala Magdalena Borová, jde celkem již o šestou sošku pro historické dílo Krajina ve stínu. 

21:42 - Nejlepší mužský herecký výkon podal podle akademiků Ivan Trojan v roli léčitele Jana Mikoláška ve snímku Šarlatán. 

21:37 - V kategorii Nejlepší scénář zvítězila předloha ke Krajině ve stínu. Mezi kameramany pak triumfoval Martin Štrba, který natáčel film Šarlatán. 

21:21 - Nejlepším televizním seriálem uplynulého roku byli akademiky zvoleni Zrádci, které mohli diváci sledovat na obrazkovkách veřejnoprávní České televize. 

21:14 - Nejlepší střih ocenili akademici u filmu Krajina ve stínu, který v sošku proměnil již čtvrtou nominaci. Cena za nejlepší masky připadla životopisnému snímku Havel. 

20:57 - Lva za nejlepší zvuk získal Radim Hladík junior za snímek Šarlatán, který tak proměnil první z nominací. Sošku za nejlepší hudbu si z Rudolfina odnese Jakub Kudláč za Krajinu ve stínu. 

20:46 - Cena za nejlepší televizní film nebo minisérii připadla tvůrcům Herce z dílny České televize. 

20:40 - Nejlepší kostýmy měl podle akademiků film Krajina ve stínu, který tak získává už druhou sošku. V oblasti scénografie triumfovala televizní minisérie Marie Terezie. 

20:28 - Hned vzápětí následuje cena za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Českého lva obdržela Petra Špalková za snímek Krajina ve stínu, bohužel se nemohla dostavit osobně. 

20:23 - První soška předána. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli získal Jiří Mádl za roli ve filmu Modelář. 

20:10 - Večerem provází herec Václav Kopta. Všichni, kdo se večera v Rudolfinu zúčastní, podstoupí PCR test na koronavirus a budou muset mít nasazený respirátor.

20:00 - Vítáme vás u online přenosu z letošního netradičního předávání Českých lvů. Dnes večer se dozvíme, které české filmy z loňského roku považují akademici za ty nejzdařilejší. Ceremoniál se koná v pražském Rudolfinu. 

Související

film Zátopek a v hlavní roli Václav Neužil

Držitel osmi Českých lvů Zátopek se podle režiséra Ondříčka do kin asi nevrátí

Film Zátopek, který v sobotu proměnil osm ze třinácti nominací na cenu Český lev, se podle názoru jeho režiséra Davida Ondříčka do kin nevrátí. Snímek měl premiéru loni 28. srpna a vidělo ho přes 394.000 lidí, kteří v pokladnách kin nechali téměř 59,5 milionu korun. "Kino je nekompromisní, přijdou nové filmy a navíc není situace, kdy by lidé příliš chodili do kin. Ale proti tomu, co se děje ve světě, je to marginální věc," řekl po slavnostním večeru novinářům Ondříček.

Více souvisejících

Český lev filmy televize

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Aktualizováno včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu hovořil po Bidenovi i s Putinem a nešetřil kritikou Moskvy

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu mluvil po americkém prezidentovi Joe Bidenovi i s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle dostupných informací zkritizoval alianci Ruska s Íránem a vyjádřil nespokojenost s postojem Moskvy k probíhající válce s teroristickým hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

včera

Aktualizováno včera

včera

Betlém, ilustrační fotografie.

Největší betlém na světě je v Čechách

Betlémářství má u nás dlouhou tradici. Již před několika staletími zdobily jesličky o Vánocích kostely i domácnosti. Specifické jsou betlémy mechanické, v nichž se jednotlivé figurky pohybují. Autor největších mechanických jesliček na světě pochází z Čech, narodil se před 185 lety, dne 13. prosince 1838. Jmenoval se Tomáš Krýza a jeho Krýzovy jesličky jsou pojmem známým po celém světě i zapsaným v Guinnessově knize rekordů.

včera

včera

včera

včera

včera

České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz

České florbalistky živily až do poslední chvíle šance na postup do finále a boj o tu nejcennější medaili na letošním světovém šampionátu v Singapuru. Nakonec si z něj odvezly jiný cenný kov, a to bronz, když v neděli uspěly v boji o třetí místo se Švýcarkami, nad kterými vyhrály 5:4.

Zdroj: David Holub

Další zprávy