Vánoce na Netflixu. 3Bobule, dvakrát George Clooney a mnoho pořadů pro děti

Otevření Kin je stále v nedohledu, takže pokračujeme s exkurzí nabídky VOD služeb. Netflix se již pevně etabloval na českém trhu a přinejmenším nabízí slušný titulkový servis. Na druhou stranu však nabízí také řadu dabovaných snímků, a především zajímavou kolekci českých snímků včetně oblíbených komedií.

Ze zajímavých snímků, které se na této službě objevily v posledních čtrnácti dnech stojí jistě za zmínku české drama Staříci, které se v mnohých žebříčcích prodralo do první desítky nejlepších filmů roku 2019. Shlédnout můžete také muzikál The Prom, či seriál z baletního prostředí Krasotinky. Z jiného soudku je temný dystopický seriál Alice in Borderland, který si drží velmi slušné hodnocení okolo 80 %.

Od středy pak bude možné shlédnout sci-fi drama Půlnoční nebe, v němž si post režiséra i hlavní roli vystřihnul George Clooney. Podle prvních ohlasů to vypadá na průměrný snímek, který trápí řada logických chyb v dystopickém světě, jenž se film snaží vykreslit.

Katalog tvorby z českých luhů a hájů rozšíří nepříliš kvalitní, ale poměrně úspěšná komedie 3Bobule, která ovládala kina během letošního léta. Následovat bude drama Teroristka či romantická komedie Něžné vlny z roku 2013.

Pro nejmenší diváky přibude druhá řada animovaného seriálu Rychle a Zběsile: Závodníci v utajení, český film Hurvínek a kouzelné muzeum či snímek Ovečka Shaun The Farmer´s Llamas. U vlněného obláčku ještě zůstaneme, protože již na úterý je připravena pátá řada seriálu Ovečka Shaun.

Po Vánočních svátcích se můžete těšit na vyřčený příběh hraběte Drákuly v seriálu Dracula Untold. Rozhodně byste neměli vynechat výbornou dobrodružnou komedie O Brother Where Are Thou? (Bratříčku, kde jsi?). Snímek bratří Coenů sice pochází z roku 2000, ale stojí za vidění minimálně kvůli hereckým výkonům, skvělé kameře Rogera Deakinse a výborné hudbě, za niž soundtrack filmu získal Grammy.

Pokud budete chtít po Vánočních svátcích zabavit děti, můžete jim pustit třeba Šmouly, kteří se v katalogu objeví prvního ledna. O dva dny dříve přibydou animovaní Transformers a pohádka Mr. Peabody & Sherman.

Na počátku příštího roku se na Netflixu objeví norský snímek Apshalt Burning, který již měl premiéru v zemi původu a zatím se může pyšnit poměrně slušným hodnocením okolo 60 %. Poměrně zábavným pořadem může být také série History of Swear Words, jenž mapuje vývoj vulgárních výrazů v anglofonním prostředí. Dále dorazí šestidílný seriál Surviving Death vycházejíc ze stejnojmenné knihy Leslie Kean.

V polovině ledna vyjde také nová série oblíbeného animovaného seriálu Disenchantment (Rozčarování) od tvůrce kultovních žlutých postaviček Matta Groeninga, jehož hlavní hrdinkou je princezna Bean, její elfí kamarád Elfo a osobní démon Luci. A pokud holdujete bojovým uměním, pak můžete s napětím očekávat třetí řadu seriálu Cobra Kai.

Související

Více souvisejících

Netflix filmy seriály tv seriály George Clooney Ethan Coen Joel Coen film "3 Bobule" Transformers Grammy drama žánr: akční komedie české filmy thriller dokument

Aktuálně se děje

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy