Filmaři se vrátili k natáčení westernu Rust. Alec Baldwin v něm zastřelil kameramanku

Dnes se americký filmový štáb vrátil k natáčení westernu Rust, které bylo před rokem a půl přerušeno kvůli fatální chybě při přípravě zbraní, což vedlo k zastřelení kameramanky hercem Alecem Baldwinem. Informuje agentura Reuters.

Alec Baldwin má ve filmu hereckou roli a působí také jako koproducent. K natáčení se vrací dva týdny před začátkem soudu v Novém Mexiku, který projedná jeho obvinění z neúmyslného zabití.

V hlavní roli zůstává Baldwin. Natáčení bude pokračovat v Montaně místo v Novém Mexiku, kde došlo k incidentu na podzim roku 2021. Tehdy během střelby z pistole držené Alecem Baldwinem zemřela 42letá kameramanka Halyna Hutchinsová a režisér Joel Souza utrpěl zranění.

„Nebudeme používat jakékoliv funkční zbraně s municí,“ řekla Melina Spadone, právnička společnosti Rust Movie Productions. "Ostrá munice je a vždy byla při natáčení zakázaná."

Zpráva o plánovaném obnovení natáčení přišla již na podzim loňského roku, kdy se rodina Hutchinsové dohodla s producenty na vyrovnání občanskoprávního sporu. Jako součást dohody se vdovec po zesnulé filmařce Matthew Hutchins stal výkonným producentem filmu.

Baldwin se bude na soudu potýkat s obviněním z neúmyslného zabití, stejně jako Hannah Gutierrezová-Reedová, která měla na natáčení dohlížet na bezpečnost zbraní. Oba tvrdí, že jsou nevinní.

Související

Alec Baldwin

Kde se vzal v Baldwinově revolveru ostrý náboj? Kontrolorka zbraní pila a kouřila marihuanu, tvrdí prokuratura

Zbrojařka, která měla na starosti kontrolu zbraní při natáčení filmu, při němž herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku, během natáčení pila alkohol a kouřila marihuanu, tvrdí prokurátoři. Podle nich tak měla v době, kdy do zbraně umístila ostrý náboj, zřejmě kocovinu. Baldwin ze zbraně následně vystřelil a 21. října 2021 zabil kameramanku Halynu Hutchinsovou. Uvedl to server Huffington Post.

Více souvisejících

Alec Baldwin film Rust

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Gripen

Vláda schválila vyčlenění 216 miliard na nadzvukové letectvo do roku 2036

Vláda dnes schválila investiční program, který stanovuje maximální možné výdaje na udržení a rozvoj nadzvukového letectva do roku 2036. Celkové náklady byly stanoveny nejvýše na 215,8 miliardy korun a zahrnují pořízení letounů F-35, využívání letadel JAS-39 Gripen do roku 2035 a výstavbu nezbytné infrastruktury. Na svém webu to uvedlo ministerstvo obrany.

včera

včera

Senát ČR

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni Fištejn, Denčevová a Procházková

Ve prvním kole tajných voleb Senát zvolil tři ze šesti členů Rady České televize. Z 46 kandidátů získali nadpoloviční většinu hlasů publicista Jefim Fištejn, rozhlasová moderátorka Ivana Chmel Denčevová a šéfredaktorka magazínu EDUzín a bývalá editorka Portálu ČT24 Barbora Procházková. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ivan Bartoš

Sněmovna schválila eDoklady. Lidem usnadní život už od ledna

Poslanecká sněmovna ve středu ve třetím čtení schválila vládní novelu zákona o právu na digitální služby, která počítá se zavedením eDokladů. Od poloviny ledna 2024 tak bude možné používat občanku v mobilu z dílny Digitální a informační agentury (DIA). Půjde o dobrovolnou alternativu k plastové kartičce.

včera

Senát ČR

Senát schválil růst rodičovského příspěvku, od ledna bude činit 350 tisíc korun

Senát ve středu navázal na Poslaneckou sněmovnu a stejně jako ona před měsícem vyslovil souhlas s růstem rodičovského příspěvku o 50 tisíc na 350 tisíc korun od ledna příštího roku. Nová výše příspěvku se bude týkat dětí narozených od začátku roku 2024, vyplývá z vládní novely. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident Petr Pavel. 

včera

Válka v Izraeli

Izrael a Hamás zvažují prodloužení příměří v Pásmu Gazy do neděle

Izrael a palestinské hnutí Hamás stále probírají možnost prodloužení současného příměří v Pásmu Gazy prostřednictvím zprostředkování ze strany Kataru, Egypta a Spojených států. V případě neshody by měl klid zbraní skončit ve čtvrtek nad ránem. Spekuluje se ale o prodloužení o další čtyři dny.

včera

včera

Cenny pohonných hmot v ČR po vpádu Ruska na Ukrajinu (2022).

Ficova vláda v Bruselu lobuje za možnost vyvážet ruská paliva do Česka. Hrozí výrazně zdraží pohonné hmoty až na 45 korun za litr

Slovenská vláda premiéra Roberta Fica v těchto dnech lobuje u Evropské komise za prodloužení výjimky, která zemi umožňuje dovoz paliv z ruské ropy a zásobování jimi slovenského, ale také českého trhu. Ve většině Evropské unie platí zákaz dovozu ruských paliv už od letošního února. Slovensko, resp. tamní petrochemický podnik Slovnaft, spadající pod maďarský MOL, má vyjednánu výjimku do letošního 5. prosince, tedy do úterý příštího týdne. Právě tu ale chce nyní Ficův kabinet prodloužit. Informuje redakci ekonom Lukáš Kovanda.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak narazil na Srí Lance do autobusu, který vezl české turisty

Dnes ráno došlo na Srí Lance k nehodě autobusu s českými turisty, který se na železničním přejezdu střetl s vlakem.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy