Bílá vyrazí na velkolepé turné. Hudebně jí podpoří talentovaná mladá zpěvačka. Kdo?

Praha – S repertoárem plným samých populárních písní letos opět vyrazí na turné několikanásobná slavice Lucie Bílá. Na Černobílém turné ji bude dělat doprovod objev ve světě hudby Sabina Křováková.

Lucie Bílá projede se svým Černobílým turné pět měst, z nichž tři se nacházejí v České republice a dvě na Slovensku. Turné startuje v Praze (15.10.) a umělci se vydají na východ. Druhé zastavení bude v Pardubicích (17.10.), další v Ostravě (19.10). Pak už zavítá Černobílé turné do Slovenska, do Košic (21.10.) a Bratislavy (23.10.).

Na Černobílé turné 2014 se s Lucií Bílou vydá i vítězka posledního ročníku Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková se svojí kapelou. „S celou kapelou jsme neskutečně natěšení a šťastní, že můžeme být předkapelou Lucie Bílé. Uznávám ji jako výbornou zpěvačku, nejlepší u nás," uvádí nadšeně rodačka z Děčína.

Křováková věří, že má posluchačům, co nabídnout: „Mám skvělou skupinu složenou z výborných muzikantů." V její skupině je Andrej Karlik (sólová kytara), Jiří Stejskal (baskytara) a Petr Hrncirik (bicí). Křováková sama nejen zpívá a skládá písničky, ale hraje také na elektrickou kytaru.

Dvaadvacetiletá zpěvačka se tak objeví mezi renomovanými hudebníky, se kterými Lucie Bílá spolupracuje, patří mezi ně například skladatel a klavírista Petr Malásek, bubeník Mika Ronos, světlomalíř Alex Dowis, taneční skupina The Pastels.

Mladou zpěvačku čeká nabití podzim plný skvělého programu. Vedle Černobílého turné, které startuje v polovině října, začne zkoušet v připravovaném muzikálu Mamma Mia!, kde si zahraje roli Sophie pod vedením režiséra Antonína Procházky. Premiéra muzikálu je naplánovaná na prosinec letošního roku v Kongresovém centru Praha.

Související

Českého slavíka letos získali Lucie Bílá, Marek Ztracený a Kabát.

Českého slavíka 2022 získali Lucie Bílá, Marek Ztracený a Kabát

Českého slavíka letos získali Marek Ztracený, Lucie Bílá a kapela Kabát. Do síně slávy vstoupil zpěvák a divadelník Jiří Suchý. Vítězové jubilejního 60. ročníku hudební ankety si dnes ocenění převzali v pražském Foru Karlín. Do hlasování o nejoblíbenější interprety přišlo podle pořadatelů rekordních 2,110.364 hlasů. Nejvíce jich obdržela Bílá, která se tak stala i Absolutním slavíkem.
Divadlo, ilustrační foto

Do síně slávy zábavního umění vstoupil Ivo Šmoldas, porota ocenila i další známé tváře

Do Síně slávy zábavního umění byl dnes uveden publicista, redaktor, básník a nakladatel Ivo Šmoldas. Cenu v podobě zlaté divadelní masky převzal na odpolední ceremonii v pražském botelu Albatros. Umělecké sdružení Artes udělilo ceny Mistra zábavního umění také osmičce dalších umělců a umělkyň. O laureátech rozhoduje kolegium umělců, které čítá zhruba 350 členů.

Více souvisejících

Lucie Bílá Sabina Křováková Černobílé turné

Aktuálně se děje

včera

Sebastian Kurz

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl odsouzen

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz byl shledán vinným z křivé výpovědi, když před parlamentním vyšetřovacím výborem minimalizoval svou roli při jmenování dozorčí rady významné státní investiční společnosti ÖBAG. 

včera

včera

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

včera

včera

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Putin přišel o spojence. Ztratil kontrolu nad zemí ve své alianci

Arménie pozastavila své členství ve vojenské alianci Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OZKB), kterou vede Rusko. Premiér Nikol Pašinjan to v rozhovoru odvysílaném ve čtvrtek odůvodnil tím, že aliance Arménii zklamala.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy