Benefiční koncert Amelie láká na jazzové melodie Black Ladies

Olomouc - Již 12. prosince v 19 hodin v Besedním sálu Muzea umění Olomouc se uskuteční šestý ročník benefičního koncertu občanského sdružení Amelie, které pomáhá onkologicky nemocným a jejich blízkým. Letos se navíc mohou návštěvníci těšit na jazzové i vánoční melodie domácí kapely Black Ladies.

Občanské sdružení Amelie poskytující bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým působí vedle svých poboček v Praze a Středočeském kraji již od roku 2007 také v Olomouci. Vedle oblíbeného dobrovolnického programu, s kterým se pacienti mohou setkat na lůžkovém oddělení Onkologické kliniky olomoucké Fakultní nemocnice, pořádá sdružení řadu dalších akcí. Mezi jednu z těch tradičních patří i Benefiční koncert pro Amelii, kterého se tentokrát ujal skvělý flétnový soubor Black Ladies. Posluchačům se tak představí flétnistky Petra Zsigraiová, Helena Macháčková, Petra Janečková, Terezie Kubečková, Marie Šmídová a Lucie Hausknechtová. Na klavír je doprovodí Simona Růžičková s Milanem Ludvíkem a umění hry na bicí předvede Michal Škoda. „Rádi zveme na své koncerty také různé hosty z řad podobně smýšlejících hudebníků. Na Benefičním koncertu pro Amelii s námi tedy bude zpívat i známá olomoucká sopranistka Markéta Izrael Večeřová. Program budeme pochopitelně ladit nejen do nálady jazzové, ale i vánoční," upřesnil vedoucí souboru Vít Janečka.Poslední dva ročníky tohoto benefičního koncertu se odehrávaly ve větších klubových prostorech. Letošní koncert se sice ponese spíše v komornějším duchu, ale za to si jej posluchači mohou vychutnat v příjemném prostředí Besedního sálu Muzea umění Olomouc, a to již 12. prosince 2014 v 19 hodin. Veškerý výtěžek z akce bude věnován na provoz olomouckého Centra Amelie. Vstupenky v ceně 100 Kč lze zakoupit na místě před vchodem do Besedního sálu. Další informace jsou k dispozici www.amelie-os.cz.Kdo by si rád užil především vánoční melodie Skupiny Black Ladies může navštívit o den později také jejich adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie od 17 hodin v lázeňském městečku Slatinice.

Související

Z aktivit Centra Amelie Olomouc

Centrum Amelie Olomouc chystá měsíc plný darů

Olomouc – Měsíc říjen bude v olomouckém Centru Amelie, které poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým, jednoznačně ve znamení radosti z darování. Na programu nebude chybět benefiční cvičení, besední večer o štědré sociální síti nebo bazárek plný darů.
Dobrovolníci připravují pro pacienty různé tvořivé aktivity

Olomoucká Amelie hledá nové dobrovolníky

Olomouc - Postrádáte ve svém životě hlubší smysl, schází vám možnost seberealizace nebo chcete získat jedinečné zkušenosti? To vše a mnohé další nabízí akreditovaný dobrovolnický program neziskové organizace Amelie, která poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým.

Více souvisejících

o.s. Amelie

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj míní, že osvobodit Krym bude oproti Donbasu jednodušší

Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bude jednodušší se opětovně zmocnit poloostrova Krym, nikoliv Donbasu. Řekl to na středečním setkání s vysokoškoláky. Zelenskyj se domnívá, že oblast Donbasu je silně militarizovaná a v části populace panují proruské nálady a postoje. 

Aktualizováno včera

Energetický regulační úřad

Rozhodnuto. ERÚ výrazně zdraží lidem regulovanou složku cen energií

V Česku výrazně vzroste výše regulované složky ceny energií, oznámil ve čtvrtek Energetický regulační úřad (ERÚ). U elektřiny půjde o nárůst o 65,7 procenta, u plynu pak o 38,8 procenta. Podle úřadu se však konečné ceny elektřiny příliš nezmění kvůli souběžnému poklesu tržních cen. V případě plynu mají ceny dokonce klesnout.

včera

včera

včera

včera

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

"Historický okamžik." Státy na COP28 vytvořily fond ztrát a škod, posílají do něj stamiliony dolarů. USA a Světová banka čelí kritice

Účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. 

včera

včera

včera

včera

včera

Senioři, ilustrační foto

Česko stárne a vymírá. Počet důchodců podle statistiků prudce vzroste

Česká republika čelí významnému procesu stárnutí obyvatelstva. Do poloviny století by se mohl počet jedinců ve věku nad 65 let zvýšit z 2,2 milionu na 3,1 milionu, což by znamenalo nárůst podílu této skupiny z pětiny na 30 procent. Vyplývá to z informací, které představil Český statistický úřad (ČSÚ) na tiskové konferenci a na svém webu.

včera

včera

O suchý zápal plic se zajímá WHO. SZÚ sdělil, kolik případů eviduje Česko

K případům suchého zápalu plic u dětí, které se rozšířily především v Číně, se v týdnu poprvé vyjádřily i české orgány. Státní zdravotní ústav (SZÚ) ve zprávě prozradil, že počet letošních případů nemoci způsobené bakterií Mycoplasma pneumoniae je možné spočítat na prstech jedné ruky. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy