Jeseníky - Turné na střechách budov představí v květnu skupina O5 a Radeček. Pro kapelu to nebude nový zážitek, protože po vzoru slavných hudebních legend jako The Beatles nebo U2 pořádají už více než deset let koncert na střeše šumperského divadla. Díky neopakovatelné atmosféře jsou tyto koncerty natolik žádané, že jich kapela musela pořádat několik za sebou.
Koncerty na místech, kam dopadají první ranní paprsky slunce, budou neobyčejné samotným místem, ale také formátem vystoupení. To bude mít podobu speciálního akustického koncertu a obohacené mluveným slovem. Na střechách kapela předsatví aktuálně vydané DVD se záznamem akustického koncertu. Hostem turné bude svérázný pražský písničkář Pokáč.
Zpěvák kapely O5 a Radeček přiznává: ,,Letos si plníme dávný sen a odehrajeme blízko nebe celé turné. Sami netušíme, co od jednotlivých střech čekat, ale o to víc se těšíme, že každý koncert bude jedinečný," slibuje zpěvák Tomáš Polák. Například v Jeseníku bude posluchače na střechu vyvážet hydraulická plošina, takže koncerty budou nejen o hudbě, ale také o adrenalinu. "Pokud se někdo bojí, že bude mít na střeše závrať, tak v tom nebude sám, protože mně osobně se točí hlava i na štaflích."
Turné Na střechách 2016 se uskuteční v těchto městech:
12.5.Olomouc / Přir. fakul. UPOL - střecha / 19:0014.5. Třebíč / Zlatý kříž - střešní terasa / 19:0017.5. Hradec Králové / knihovna - střecha / 19:0018.5.Praha / Café Vítkov - střešní terasa / 19:0022.5. Jeseník / kotelna - střecha / 17:0026.5.Šumperk / divadlo - střecha / 17:30 a 20:0029.5.Zábřeh / Lucerna - střešní terasa / 17:00 a 19:30
Související
Čerství držitelé Českého slavíka 2023: Překvapení kapely O5 a Radeček
Skupina O5 a Radeček plánuje největší turné své kariéry. Dorazí skvělí hosté, řekl frontman
Skupina O5 a Radeček , Koncert
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
před 1 hodinou
Otevření Hormuzského průlivu, konec americké blokády. Co obsahuje dohoda, o níž jedná Írán s USA?
před 3 hodinami
Dohoda s Íránem dnes nebude. Podle Teheránu za to mohou USA
před 3 hodinami
Po Američanech se začínají bát z možného nepostupu i Švédové. Němci naopak stále živí naději
před 4 hodinami
„Oto, zabal to.“ Prahou prošly tisíce demonstrantů, žádají konec Klempíře
před 6 hodinami
USA v Íránu naráží na zásadní překážku: Mírovou dohodu musí schválit Modžtaba Chámeneí
před 7 hodinami
Trump opouští partnery a mění americké priority. Z Tchaj-wanu dělá druhou Ukrajinu
před 8 hodinami
Macinka vystoupil v novém studiu u Moravce. Úvahy o odvolání Klempíře rázně odmítl
před 10 hodinami
OBRAZEM: Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
před 11 hodinami
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
před 12 hodinami
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
před 14 hodinami
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
před 15 hodinami
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
včera
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
Vztahy mezi Spojenými státy a Kubou, které jsou už po celá desetiletí značně napjaté, prošly v posledních týdnech prudkým zhoršením. Washington obvinil ostrovní stát z ohrožení své národní bezpečnosti a uvalil na něj přísnou ropnou blokádu doprovázenou novými sankcemi. Celá situace navíc eskalovala ve chvíli, kdy americká justice vznesla bezprecedentní obvinění z vraždy proti bývalému kubánskému vůdci Raúlu Castrovi. Zatímco Spojené státy varují, že mírová dohoda s karibským státem je v tuto chvíli nepravděpodobná, Havana tvrdí, že si Washington vytváří podvodné záminky pro případnou vojenskou intervenci.
Zdroj: Libor Novák