Čerství držitelé Českého slavíka 2023: Překvapení kapely O5 a Radeček

Hudební skupina O5 a Radeček, která zvítězila při letošním udílení Českých slavíků v kategorii Píseň roku, připravila pro fanoušky novou verzi oceněné skladby Hory.

Podle zpěváka Tomáše Poláka je to malý dárek všem fanouškům za velkou podporu, kterou se kapele z jesenických hor v anketě popularity dostalo. Při hlasování získala více hlasů než nominované hity od kapel Mirai, Jelen a zpěváka Marka Ztraceného.

„Tahle cena patří stoprocentně našim fanouškům. Slavík není naše zásluha, ani ji nemáme díky nějaké porotě nebo akademii. Písničce Hory poslali tisíce hlasů naši fanoušci a jen díky nim zvítězila v obrovské konkurenci skvělých songů. Vážíme si toho a nikdy vaši přízeň nebudeme brát jako samozřejmost,“ prohlásil Tomáš. 

 

Právě se přehrává: O5 a Radeček - Hory (Slavík Party Edit)

O5 a Radeček - Hory (Slavík Party Edit) Video: O5 a Radeček

Jako poděkování kapela nyní vydává nově zprodukovanou verzi oceněné písně Hory. Známý slogan „Sorry, že mám rád hory!“ si tak mohou lidé zpívat v nové aranži a mixu. 

„Písní o horách jsme chtěli udělat radost všem, kteří mají nadhled, na věci se rádi kouknou seshora a nebojí se do toho občas šlápnout. Oslovujeme všechny, kteří se na hory vydávají v zimě nebo v létě, na túry, výšlapy, pěšky i na kole nebo prostě za čímkoliv, co mají rádi. My sami k horám máme velmi intimní vztah, vždyť všichni pocházíme z Jeseníků,“ připomněl zpěvák Radečků. 

Píseň Hory kromě vítězství v anketě Český slavík slaví úspěch také v rádiovém éteru, kde patří již několik měsíců mezi nejhranější singly. Skladbu doprovází celý projekt Hory, který zahrnuje výzvu Český Everest, speciální merch do hor nebo chystané turné, které startuje 9. prosince ve ski areálu v Karlově pod Pradědem. Patronem projektu Hory se stal nejúspěšnější český horolezec Radek Jaroš. 

Související

Ewa Farna, Český slavík 2023

Český slavík 2023: Ewa Farna absolutní vítězkou. Triumfovali také Ztracený, kapela Kabát a Václav Neckář

Ewa Farna (30) se stala nezpochybnitelnou hvězdou večera na udílení Českého slavíka. Nejenže získala zlatou sošku v kategorii Zpěvačka roku, přičemž porazila legendární Lucii Bílou (57), ale triumfovala i jako absolutní vítěz Slavíka. Její tvář v okamžiku vyhlášení jména mluvila sama za sebe – byla úplně překvapená. Během emocionálního projevu se zpěvačce nedokázaly ubránit slzy. Do síně slávy Českého slavíka vstoupil Václav Neckář. Cenu za objev roku dostala Tereza Balonová. Ocenění v 61. ročníku hudební ankety převzaly v pražském Foru Karlín. 

Více souvisejících

Český slavík Skupina O5 a Radeček

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy