Praha - Karel Gott bude mít muzikál. Jmenuje se Čas růží, autorem scénáře je Sagvan Tofi a mistr je jím nadšený.
Premiéra muzikálu bude příští rok na jaře v Hudebním divadle Karlín. Práce na něm jsou v plném proudu. "Chtěl jsem vytvořit zcela nový příběh, který prozatím zůstane veřejnosti utajen. Myslím si ale, že si v něm diváci a posluchači určité paralely s životem našeho legendárního zpěváka najdou," láká autor muzikálu Sagvan Tofi a dodává, že nejde o životopis Karla Gotta.
A jak se nápad zamlouvá samotnému Mistrovi? "Na první dobrou jsem zkrátka věděl, že Sagvanův námět má nápad a hned mi bylo jasné, kolik měl Sagvan se scénářem práce, aby obsahově k příběhu seděly písně. Jenomže, jak víme, diváka obvykle nezajímá, kolik je za tím práce, o tom se prostě nemluví. Musí to být zkrátka dobré, příběh a správně vybrané písně musí zaujmout. Protože diváci posuzují podle toho, jaký v nich muzikál zanechá celkový dojem. Jak je známo, je to věc generací a každý posuzuje podle sebe. Jestli divák vybrané hity zná, jestli se k nim pojí určité hezké vzpomínky, zatímco pro mladého člověka to mohou být písně zcela nové," říká Karel Gott, který se na tvorbě muzikálu i osobně, jako umělecký supervizor, podílí.
Tofi samozřejmě musel nejprve za Mistrem dojít a s nápadem ho seznámit. "Nejtěžší pro mě bylo celé ty roky všechno utajit. Pokaždé, když jsem Karla potkal, měl jsem nutkání říct mu na čem pracuju. Ale to šlo až ve chvíli, kdy jsem byl sám vnitřně přesvědčen, že by ho ten příběh mohl zaujmout," vzpomíná Sagvan Tofi a dodává: "Nejdůležitější pro mě byl jeho názor. Když nastal ten den, šel jsem za ním se scénářem s velkou pokorou. Chtěl jsem mu ho před tím, než si ho přečte, osobně odvyprávět. Takovou trému jsem v životě neměl. Tolik let na tom makáte, a pak sedíte před Mistrem u něj v kuchyni a čekáte na ortel, který vyřkne," přiznal Sagvan Tofi.
A Mistr má skoro ve všem poslední slovo. "Společně upravujeme scénář, Karel se podílí i na výběru písní. Všechno připomínkuje a i celý tvůrčí tým se vybírá po dohodě právě s ním. Stejně tak tomu bude i při výběru obsazení. Mohu navíc prozradit, že kromě toho Karel maluje i zcela nový obraz, který bude hrát v představení klíčovou roli," dodává Sagvan Tofi.
Související
Karel Gott zemřel před čtyřmi lety. Vila na Bertramce se za rok otevře fanouškům
Umělci před 45 lety morálně selhali. Z Anticharty se někteří pokoušeli vylhat. Gott sehrál režimu trapnou roli, říká Kroupa
Karel Gott , Sagvan Tofi , muzikál Čas růží
Aktuálně se děje
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
včera
Trenér Miroslav Koubek nakonec skončil u české fotbalové reprezentace
včera
Červencové počasí může být teplejší, než je obvyklé, tvrdí meteorologové
včera
Politico: EU se potýká s hlubokou průmyslovou krizí. Neví, jak ji řešit
včera
Záhada v Číně: Čtyři dny po nárazu letadla do nejvyšší budovy v Pekingu mlčí média i úřady
včera
Poslanecká sněmovna schválila omezení pravomocí prezidenta u stálých misí
včera
Vláda dál háže Pavlovi klacky pod nohy. Nedala mu mandát a sama rozhodla, kdo s ním poletí do Ankary
včera
V Praze roste počet lidí nakažených svrabem. Problémem není MHD
včera
Teherán chystá rozsáhlé obřady za Chameneího, konat se budou i mimo Írán. Proč až po čtvrt roce, ptají se kritici
včera
Středeční počasí: Českem otřesou další bouřky, mohou být i velmi silné
včera
Venezuela má největší zásoby ropy, lidé ale vyhrabávají oběti zemětřesení ručně. Chybí benzín do rypadel
včera
Putin nařídil armádě vypracovat plány na obsazení Kyjeva
včera
Babiš dostal od Agrofertu více než 4 miliardy
včera
Na extrémy počasí v Česku začíná upozorňovat nový výstražný systém
včera
Pražské metro ovlivní velká prázdninová výluka. Sedm dní budou jezdit autobusy
V Praze se chystá velká prázdninová výluka metra, která bude trvat celý týden. Začne během nadcházejícího víkendu, potrvá sedm dní a dotkne se úseku linky C v centru hlavního města. Podle dopravce proběhne oprava trati.
Zdroj: Jan Hrabě