Londýn - Pětašedesátiletý anglický poprockový zpěvák Phil Collins dnes oznámil, že se po letech vrací na hudební scénu s koncertní šňůrou po Evropě.
V červnu 2007 koncertoval Phil Collins s Genesis i v Praze.Bývalý bubeník a zpěvák legendární skupiny Genesis vydal novou skladbu naposledy v roce 2002 a nebyl na turné od roku 2011. Přiznal, že kromě jiného měl problémy s alkoholem."Přestal jsem pracovat, protože jsem chtěl být jako otec doma. Bohužel, jakmile jsem šel do (hudebního) důchodu, moje rodina se rozpadla. Takže jsem doma nikoho neměl. To vedlo k tomu, že jsem začal pít. Nyní jsem změnil názor. Žiji totiž se svými dětmi, které chtějí, abych pokračoval v tom, co umím," vysvětlil na tiskové konferenci v londýnském hudebním sále Royal Albert Hall.
Upřesnil, že v rámci turné Not Dead Yet (Ještě nejsem mrtev) bude nejprve pětkrát koncertovat v Londýně, a to 4., 5., 7., 8. a 9. června. Další koncerty plánuje na 11. a 12. června v Kolíně nad Rýnem a 18. a 19. června v Paříži. Sdělil, že za bicí nezasedne on, ale jeho 15letý syn. Collins v příštích dnech také vydá životopis pod stejným názvem jako turné.
Slavný Angličan již po světě prodal více než 100 milionů alb v rámci své sólové kariéry a dalších přes 150 milionů alb s Genesis. V posledních letech vystoupil jen na několika charitativních večerech a skládal písně pro jiné, například pro autory hudební komedie Tarzan.
Collins se připojil ke Genesis v roce 1970 jako bubeník a později nahradil Petera Gabriela jako hlavní vokalista. Získal sedm cen Grammy.
Související
Phil Collins nadchl Prahu i vsedě. Bubeník bývalých Genesis přivezl překvapení
Phil Collins omámil Prahu svými hity. A kapela Genesis zde byla "také"
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Desítky mrtvých a zraněných. Na dosud nejsilnější útok na Kyjev odpovíme, vzkázal Zelenskyj
před 1 hodinou
Rusko drony vypouštěnými ze stínové flotily už téměř dva roky špehuje jaderná zařízení v Evropě
před 2 hodinami
EU uvalí sankce na ruské výrobce, kteří se podíleli na ranním útoku na Kyjev
před 3 hodinami
Zoufalé Rusko se snaží vyhnout další mobilizaci. Posílá na frontu bojovat i ženy
před 4 hodinami
Írán varoval Trumpa před tvrdou odvetou, pokud zaútočí během pohřbu Chameneího
před 4 hodinami
Z maďarského velvyslanectví v Bruselu operovala špionážní síť, odhalilo vyšetřování
před 5 hodinami
Forex v roce 2026: Jak se orientovat na trhu, kde pravidla píší centrální banky a geopolitika
před 5 hodinami
Babiš zkritizoval Pavla: Nejmenoval Turka, teď si vykládá ústavu podle svého
před 6 hodinami
Další bizár ruské propagandy: Putina díky "vysoké míře milosrdenství" označují za Ježíše Krista
před 7 hodinami
Zelenskyj schválil čtyřicetidenní ofenzivní operaci. Má donutit Rusko jednat o míru
před 7 hodinami
Nová data: Kolik je na obou stranách obětí války na Ukrajině?
před 8 hodinami
Rusko v noci podniklo rozsáhlý vzdušný útok na Kyjev. Nejméně 10 mrtvých
před 9 hodinami
Tučné poplatky, večeře za miliony. Trumpův majetek po návratu do Bílého domu prudce vzrostl
před 10 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Léto bude tentokrát příjemné
včera
Klempíře očekávají na festivalu ve Varech. Ministr potvrdil účast
včera
Prvním osmifinalistou fotbalového MS je Kanada. Jihoafričany pokořila gólem v nastavení
včera
Ministerstvo naznačilo, kolik budou stát dálniční známky pro příští rok
včera
Chmurný návrat fotbalistů do Prahy. Krejčí přednesl svůj pohled na český fotbal
včera
ANO by vyhrálo, ale přišlo by o Motoristy, ukázal květnový průzkum
včera
Extrémně silné bouřky na východě Česka. Nebezpečně tam stoupají i hladiny řek
Velmi silné bouřky řádí během středečního podvečera na východě republiky. Podle meteorologů spadly na některých místech desítky milimetrů srážek za necelou hodinu. V oblasti tak stoupají i hladiny vodních toků.
Zdroj: Jan Hrabě