Frontman Kelly Family, Šporcl i Čechomor. Festival Sedmihorské léto zveřejnil letošní program

Sedmihorky u Turnova – Osmý ročník hudebního a divadelního festivalu Sedmihorské léto bude opět napěchován kulturními akcemi. Jedenáct samostatných termínů přinese herecké i hudební hvězdy včetně Lukáše Vaculíka, Lindy Rybové, Pavla Šporcla nebo skupiny Hradišťan. Zahraniční hvědy zastoupí frontman Kelly Family, Paddy Kelly.

Hudební a divadelní přehlídka Sedmihorské léto zveřejnila kompletní program pro svůj letošní osmý ročník. V jedenácti termínech se vystřídají různé kulturní akce, které přivezou spoustu hereckých i hudebních osobností. Zahraničním hostem letošního ročníku je frontman skupiny Kelly Family, Paddy Kelly.

Pro divadelní nadšence chystá letošní ročník festivalu, který probíhá celé léto, celkem čtyři představení. Všechna jsou to situační komedii od vynikajících autorů i režisérů, v nichž excelují naše známé české osobnosti. Festival odstartuje 30. června představením Miláček Anna, další představení – Hvězdné Manýry, Nebyla to pátá, byla to devátá a Rukojmí bez rizika – budou následovat. Návštěvníci na vlastní oči spatří Lukáše Vaculíka, Sašu Rašilova, Lindu Rybovou, Mahulenu Bočanovou nebo Václava Vydru.

Hudební program organizátoři koncipovali tak, aby byl co nejrůznorodější. Vystoupí zde světoznámý virtuóz Pavel Šporcl za doprovodu jednoho z nejlepších českých komorních smyčcových orchestrů Collegium Českých filharmoniků. Šporcl s orchestrem zde představí svůj publikem i kritiky opěvovaný program Bacha na Šporcla II., který doplní vlastní variací na píseň Kde domov můj.

Speciálně pro Sedmihorské léto představí Václav Neckář se svou kapelou Bacily a v doprovodu smyčcového kvarteta zbrusu nové aranže velkých hitů. Dalším účastníkem festivalu je folkrocková legenda AG FLEK, která zde oslaví čtyřicetileté výročí na hudební scéně. Následovat budu další hvězdy českého hudebního nebe, a to Marie Rottrová se skupinou Neřež a Jiří Pavlica s Hradišťanem.

Zahraniční hvězdy letos zastoupí frontmanův legendární skupiny Kelly Family, Paddy Kelly, který přiveze nejen největší hity legendární skupiny. Jedenáctidenní festival, rozprostřený v průběhu celého léta, uzavře oblíbená česká skupina Čechomor.

Kompletní program Sedmihorského léta 2017:

30. 06. – Miláček Anna (divadelní představení)  06. 07. – Hvězdné manýry (divadelní představení)13. 07. – Pavel Šporcl: Bacha na Šporcla II20. 07. – Nebyla to pátá, byla to devátá (divadelní představení)27. 07. – Václav Neckář & Bacily (se smyčcovým kvartetem)01. 08. – AG FLEK: 40 let na scéně03. 08. – Hradišťan17. 08. – Marie Rottrová & Neřež19. 08. – Paddy Kelly & Happy Faces Festival24. 08. – Rukojmí bez rizika (divadelní představení)31. 08. – Čechomor

Související

Více souvisejících

Sedmihorské léto Lukáš Vaculík Saša Rašilov Linda Rybová Mahulena Bočanová Václav Vydra Pavel Šporcl Václav Neckář skupina Čechomor Jiří Pavlica Marie Rottrová

Aktuálně se děje

před 2 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy