TOP 10 hudebních festivalů v ČR: Co si letos v létě nenechat ujít

V České republice se každoročně koná velké množství hudebních festivalů. Nejvíce jich fanoušci mohou navštívit během letních měsíců, kdy takzvaným open air festivalům přeje pěkné počasí. Z velkého množství si může vybrat každý fanoušek podle svého vkusu. Našli jsme ty nejlepší a nezajímavější akce.

Aerodrome Festival – 11. června 2017

Mezinárodní Aerodome Festival se bude konat na pražském výstavišti v Letňanech. Po deseti letech od své poslední návštěvy České republiky zde vystoupí známá rocková skupina Linkin Park. Další známou skupinou, kterou Aerodome přiveze do Prahy, je kanadská pop-punková skupina Simple Plan. Zástupcem hip hopu bude americký rapper Machine Gun Kelly. Britská skupina Enter Shikari dorazí fanouškům ukázat svou kombinaci trance a hardcore, zatímco švédská čtveřice Royal Republic připomene zlaté časy rock’n’rollu. Dále vystoupí skupiny Mallory Knox a Counterfeit. Jedná se již o čtvrtý ročník tohoto festivalu, na němž v minulosti vystoupilo mnoho známých interpretů, mezi nimi Metallica či System of a Down.

Votvírák – 16.-18. června 2017

Tento festival každý rok oficiálně zahajuje festivalovou sezonu v České republice, koná se každoročně na bývalém vojenském prostoru v Milovicích. Na fanoušky čekají tři hlavní podia – Central Stage, Rock Stage a Hip Hop Stage. Votvírák se zaměřuje především na české a slovenské interprety, stejně je tomu i letos. Vystoupí Miroslav Žbirka, Voxel, Xindl X či Ewa Farna. Přijedou skupiny Wohnout, Visací zámek, Vypsaná fiXa, Mandrage, Dymytry, ale také Katapult, No Name a skupina Team Palo Habery. Své si najde každý fanoušek.

Metronome Praha – 23.-24. června

Ačkoliv je mezi ostatními festivaly nováček, Metronome festival si vloni svým prvním ročníkem vydobyl místo na výsluní. Druhý ročník se opět koná na výstavišti v Holešovicích a dodává návštěvníkům komfort festivalu v městském centru. Hlavní atrakcí letošního festivalu bude britský zpěvák Sting. Interpret patří mezi nejznámější britské osobnosti. Z Anglie pochází i skupina Kasabian, která na festivalu také vystoupí. K dalším vystupujícím patří DJ Solomun, skupina Young Fathers či Birth of Joy a český David Koller nebo skupina Monkey Business.

Rock For People – 4.-6. července 2017

Mezinárodní festival Rock For People je známý jako jeden z největších festivalů v České republice, patří také k nejstarším. Od roku 2007 je každoročně pořádán na vojenském letišti v Hradci Králové. K největším atrakcím letošního festivalu patří Evanescence, skupina se po několikaleté vrátila do hudebního světa na začátku tohoto roku. Dále přijede známá jihoafrická skupina Die Antwoord, americká skupina Foster The People a kanadská čtveřice Three Days Grace, která se na festival vrací po dvou letech od své premiéry. Návštěvníci se mohou těšit na mnoho dalších.

Masters of Rock – 13.-17. července 2017

Festival pro fanoušky tvrdší hudby se koná v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích. Na festival letos dorazí slavná švédská skupina Sabaton, německé metalové uskupení Running Wild, britská skupina Saxon a zpěvák Vince Neil zazpívá hity své bývalé kapely Mötley Crüe. Z českých skupin se mohou fanoušci těšit na Dymytry či Harlej.

Mighty Sounds – 14.-17. července 2017

Tento festival, který se každý rok koná v Táboře, se zaměřuje především na punk, punk rock, reggae, ska či indie rock. Jedním z headlinů je britská streetpunková skupina Cock Sparrer. Již podruhé se na festivalu objeví bosenská punková skupina Dubioza Kolektiv. Dorazí také americká skupina Gogol Bordelio, která se specializuje na žánr gypsy punk. Dalším známým jménem je americká hardcore skupina Agnostic Front. Vystoupí i skupiny Ignite, Jaya the Cat či Acidez. Zástupcem českých interpretů budou skupiny Totální nasazení, Nežfaleš či Street Machine.

Colours of Ostrava – 19.-22. července 2017

Tento multižánrový festival se každoročně koná v Ostravě. Na více než dvaceti podiích bude vystoupí velké množství zahraničních i českých interpretů. Hlavní atrakcí bude americká skupina Imagine Dragons. Dorazí také britská zpěvačka Laura Mvula. Dále vystoupí australská skupina Midnight Oil či britská alternativní skupina alt-Jay. Za Čechy se na festivalu objeví především Michal Hrůza.

Benátská! – 27.-30. července 2017

Festival Benátská noc má dlouhou tradici, od roku 2012 je festival každoročně pořádán ve Vesci u Liberce, v předchozích letech fanoušci jezdili za hudbou na Malou Skálu. V dřívějších ročnících vystupovali známí interpreti jako Tarja Turunen, Scorpion či Bryan Adams. Letos bude festival dominován českými a slovenskými interprety, ze zahraničí přijede boogie rocková britská skupina Status Quo. Dále vystoupí také Palo Habera a Team, Aleš Brichta, Lenny, Mig 21 či Škwor.

Sázava Fest – 3.-5. srpna 2017

Tento festival se každoročně pořádá v okolí řeky Sázavy, letos se návštěvníci sjedou do Světlé nad Sázavou. Atrakcí Sázavafestu bude zpěvák Thomas Anders z německého dua Modern Talking. Kromě Anderse dorazí hlavně známí čeští a slovenští interpreti a skupiny, mezi nimi bude skupina Čechomor, Mandrage, Mig 21, Majk Spirit, Dara Rollins, Miro Žbirka či Lenny.

Brutal Assault – 9.-12. srpna 2017

Na tento festival se fanoušci tvrdé hudby sjíždějí každý rok do Jaroměře. Na festivalu Brutal Assault se objevují skupiny, které hrají žánry, jako je metal a jeho subžánry, hardcore a podobně. Vystoupí švédská rap metalová skupina Clawfinger, která se po svém rozpadu jednou za čas spojí k výjimečnému koncertu. Přijedou skupiny z celého světa, mezi nimi americká skupina Gruesome, ruská skupina Arkona, jejíž specialitou je pagan metal. Dorazí kapely z Německa, Australie, Francie či Norska. Vystoupí i česká skupina Master’s Hammer.

 

Související

Depeche Mode ve studiu.

Depeche Mode oznámili další dva koncerty v Česku

Legendární anglická kapela Depeche Mode se také v příštím roce vrátí do České republiky. V pondělí oznámila další šňůru v rámci turné Memento Mori, která odstartuje v lednu. Pražské zastávky připadají na konec února. "Depešáci" u nás vystoupí i tento měsíc.

Více souvisejících

Hudba hudební festival Rock for People Aerodrome festival Votvírák

Aktuálně se děje

před 41 minutami

Gaza

UNRWA: Z Pásma Gazy se stala divočina. Drancování, kamenování, společnost je na pokraji kolapsu

Generální komisař Agentury OSN pro pomoc a práci ve prospěch palestinských uprchlíků (UNRWA) Philippe Lazzarini v pátek vyzval mezinárodní společenství k zastavení eskalace násilí v pásmu Gazy, kde nerespektování mezinárodního humanitárního práva dosáhlo kritického bodu. Thomas White, šéf UNWRA v Gaze, dodal, že v enklávě se hroutí občanský pořádek, ulice se proměnily v divočinu, konvoje s pomocí jsou drancovány a vozidla OSN kamenována. Společnost je podle něj na pokraji úplného kolapsu.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

před 2 hodinami

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

před 2 hodinami

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

Petr Fiala

Fiala se s lékaři dohodl na smíru. Dostanou 9,8 miliardy

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Rusko zaútočilo na Kyjev řízenými střelami vypálenými z bombardérů

Rusko v noci na pátek vypálilo na Ukrajinu 19 střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo s tím, že 14 z nich se podařilo zneškodnit. Podle kyjevských představitelů Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli tímto typem řízených střel poprvé po 79 dnech. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 9 hodinami

Pád letadla na Chrudimsku: Pilot dvoumístného ultralightu zemřel

Na Chrudimsku spadl ve čtvrtek odpoledne dvoumístný ultralight. Na místě zasahovaly záchranné složky, život pilota se bohužel zachránit nepodařilo. Odborníci nyní budou zjišťovat příčinu tragické nehody. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy