Praha – Kapela Vysaná fiXa přichází s novým klipem k písni Robí Valentýn z aktuálního alba Tady to někde je. Píseň se „snově opilou“ atmosférou zaujala režiséra klipu Tomáše Bláhu, který do hlavní role obsadil herce Stanislava Adámka. Vypsaná fiXa se nyní chystá na druhou část koncertů k novému albu, kterou zahájí koncem října.
Kapela Vypsaná fiXa v uplynulých dnech dotočila videoklip k písni Robí Valentýn z aktuálního alba Tady to někde je. Robí Valentýn je po písni Limity druhým singlem alba, které kapela vydala v únoru. Režie klipu se ujal Tomáš Bláha, který do hlavní role obsadil herce Stanislava Adámka.
„Myslím, že každý měl v sobě v určité životní etapě svého Robího a možná i proto my byla tahle píseň hned tak blízká. Bavila mě jak zvukem, tak svojí "snově opilou" atmosférou. Hlavní hrdina vlastně nechce nic víc, než lásku, ke které ale cesta nebejvá vždycky jednoduchá. Celý klip se natáčel dva a půl dne a vlastně to bylo jedno z těch náročnějších natáčení, ale z výsledku máme ve finále všichni radost,“ říká o natáčení režisér Bláha.
Kapela album vydala v únoru a odjela první část turné, na které naváže opět v říjnu. „Deska je přes půl roku venku, zpětná vazba od lidí je až nečekaně hodně dobrá a nejčastěji slyšíme, že "to" tam opravdu je, a jako celek drží celá nahrávka úžasně pohromadě. Proto jsme se rozhodli, že ji na šnůře zahrajeme celou tak, jak je od začátku až do konce. Zároveň je to i naposled, kdy takhle zazní, takže kdo ji chce slyšet, má jedinečnou možnost, která se už nikdy nebude opakovat. Druhá polovina koncertu bude samozřejmě patřit starším prověřeným písním,“ prozrazuje o turné zpěvák Márdi.
„Dlouho jsme přemýšleli, jak to celé pojmout, zkoušeli jsme najít vhodnou předkapelu, ale nakonec nás napadlo, že by si lidé zasloužili i trochu jiný zážitek, než je hudba. A tak před naším koncertem proběhne veřejné čtení, které obstaráme my sami. Někdo bude číst a někdo bude vytvářet zvukovou kulisu. Bude to takové "Čtení na dobrý koncert". Obsah čtení bude opět vycházet z našeho alba Tady to někde je,“ dodává Márdi.
TADY TO NĚKDE JE TOUR 2017
27. 10. 2017 Zlín – Masters of Rock Café04. 11. 2017 Ústí nad Labem – Doma09. 11. 2017 Hradec Králové – Denoche11. 11. 2017 Třinec – Tesla23. 11. 2017 České Budějovice – Slávie24. 11. 2017 České Budějovice – Slávie25. 11. 2017 Chrudim – R Klub28. 11. 2017 Brno – Sono Centrum30. 11. 2017 Olomouc – S klub01. 12. 2017 Uherské Hradiště – Mír02. 12. 2017 Havlíčkův Brod – Oko08. 12. 2017 Ostrava – Barrak15. 12. 2017 Jablonec nad Nisou – Na Rampě16. 12. 2017 Jindřichův Hradec – KC Jitka20. 12. 2017 Praha – Lucerna, Velký sál
Související
Ceny Anděl: Nominace ovládl Žbirka, mezi favority patří i Vypsaná fixa
Vypsaná fixa vydává nové album Kusy radosti. Novinku představuje singl a klip Buvol
Skupina Vypsaná fixa , kultura , Hudba , koncerty , Velký sál Lucerna
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno před 2 hodinami
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
před 2 hodinami
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
před 3 hodinami
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
před 3 hodinami
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
před 4 hodinami
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
před 5 hodinami
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
před 6 hodinami
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
před 7 hodinami
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
před 9 hodinami
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
před 10 hodinami
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
před 10 hodinami
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
před 11 hodinami
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
před 12 hodinami
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
před 13 hodinami
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
před 14 hodinami
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
včera
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
včera
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
včera
Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti
včera
Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie
Uplynulý rok 2025 se do dějin evropské ekonomiky zapíše jako období hlubokého otřesu a nejistoty. Server Politico jej popisuje jako jeden z nejvíce vyčerpávajících roků pro unijní obchod, kterému dominoval nevybíravý tlak staronového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten od svého lednového návratu do úřadu nešetřil na adresu Bruselu urážkami a označil Evropskou unii za uskupení vytvořené k parazitování na Americe, což následně podpořil zavedením nejtvrdších celních bariér za posledních sto let.
Zdroj: Libor Novák