Rock for People skončil ve velkém stylu, za bicí usedl brankář Petr Čech

Hradec Králové - Vystoupení populárních tuzemských skupin Kabát a Kryštof zakončila 19. ročník festivalu Rock for People, který se od 2. července konal ve Festivalparku v Hradci Králové. Dnešní program nabídl speciální hudební projekty tuzemských kapel i vystoupení známých interpretů. Festival podle pořadatelů navštívilo přibližně 30.000 lidí.

Skupina Kabát fanouškům v části svého koncertu představila Big Band, se kterým absolvovala letošní turné. "Všech milovníků přírody" oblíbená kapela zařadila dvojici písní Králíci a Krutý krtek Joy. Efektní světla a projekce doprovázely i další písně, jako Všechno bude jako dřív, Ebenový hole, Šaman nebo Porcelánový prasata, které roztancovaly a rozezpívaly davy pod pódiem. "Pojďme oslavit zítřejší volno, a jak jinak než alkoholem," pokřikoval zpěvák Josef Vojtek před skladbou Bum bum tequila. Nadšení diváci si ještě vytleskali přídavek v podobě hitu Burlaci.

Festival zakončila skupina Kryštof, která na Rock for People připomněla své úspěšné únorové turné po velkých halách, včetně projekcí a další produkce. "Snažíme se i na festivalových vystoupeních lidem předvést stejná světla a efekty jako při samostatném koncertu," řekl ČTK lídr kapely, zpěvák a kytarista Richard Krajčo.

Závěrečný den zahájilo společné vystoupení skupin Mandrage a A Banquet. Nečekaně velký ohlas vyvolal koncert Filharmonie Hradec Králové s mužským vokálním kvartetem Q Vox s programem Beatles Mania, v němž davy lidí aplaudovaly známým melodiím jako Let it Be, Yesterday, Help nebo Lady Madonna. Při hitu Yellow Submarine stovky rozjařených lidí vytvořily "vláček".

"Muzika Beatles je nesmírně pozitivní a oslovuje všechny generace. Ty drogy z toho vyprchaly a zůstala úžasná hudba. Reakcí lidí jsem příjemně překvapený, nečekal jsem, že s námi budou zpívat refrény," řekl ČTK dirigent a autor projektu Miloš Machek.

Velkých ovací se od zaplněného hlediště dočkali i slovenští Horkýže Slíže, tradičně vstřícné publikum čekalo na písničkáře Tomáše Kluse a jeho cílovou skupinu nebo Anetu Langerovou. V netradičním složení vystoupila skupina Eddie Stoilow, když za bicí zasedl fotbalový brankář Petr Čech. Ten se ještě před vystoupení za velké pozornosti návštěvníků prošel se svou manželkou Martinou festivalovým areálem.

Loňský ročník Rock for People sice přinesl rekordní návštěvu přes 30.000 lidí, ale přesto skončil ve ztrátě několika milionů korun. Program vážně narušila prudká bouře, kvůli níž pořadatelé museli zrušit část programu. Letos počasí pořadatelům festivalu přálo. Pro každý případ se tentokrát pořadatelé rozhodli situovat dvě ze tří hlavních pódií do velkokapacitních stanů, krátký déšť však skropil Festivalpark až dnes.

Podle mluvčího policie Hradec Králové Jana Čížkovského policisté zatím museli řešit jen běžné přestupky v dopravě a drobné krádeže.

Související

Skupina Guns N' Roses

Guns N' Roses navážou na Rock for People. V červnu zahrají v Hradci Králové

Festival Rock for People vytáhl eso z rukávu k oslavám svých 30. narozenin společně s Live Nation CZ, který je tak mezi prvními jeho gratulanty. Na čtyřdenní termín festivalu od 11. do 14. června 2025 naváže speciální přidaný Narozeninový den 15. 6. v hlavní roli s legendárními Guns N’ Roses a dalšími kapelami. Jedna z nejvýraznějších rockových kapel hudební historie v sestavě Axl Rose, Slash, Duff McKagan, Dizzy Reed a další vystoupí v neděli v hradeckém Parku 360 po festivalu Rock for People. 
skupina Foster the People

Startuje festival Rock for People 2022, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí

V prostorách letiště v Hradci Králové dnes začíná festival Rock for People. Na akci, která potrvá do 18. června, pořadatelé očekávají přes 30.000 lidí. Z prodeje již zmizely čtyřdenní vstupenky a jedinou možností, jak se festivalu zúčastnit, je nyní zakoupení posledních jednodenních. Podle organizátorů festivalu je letošní 26. ročník zlomový, rozpočet akce poprvé překročil 100 milionů korun.

Více souvisejících

Rock for People festivaly koncerty

Aktuálně se děje

včera

Seismograf, ilustrační fotografie.

Na jihu Čech v týdnu zaznamenaly

V Česku bylo během probíhajícího týdne zaznamenáno slabé zemětřesení. Přístroje ho zachytily v jižních Čechách, konkrétně na jihu od Českých Budějovic. 

včera

Hokej, ilustrační fotografie.

Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky

Ještě před oficiálním zahájením zimních olympijských her v Miláně a Cortině d'Ampezzo se objevila zpráva o výskytu noroviru v týmu finských hokejistek, což zasáhlo do programu her, neboť se musel přesunout jejich úvodní duel s Kanadou. Tímto vysoce nakažlivým RNA virem, jenž způsobuje akutní virovou gastroenteritidu, se měla ve švýcarském ženském hokejovém týmu jedna z hráček nakazit poté, co právě tyto hokejistky odehrály v pátek svůj duel s Českou republikou.

včera

včera

včera

včera

Olympiáda, ilustrační foto

Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10

Pětadvacáté Zimní olympijské hry v Miláně a Cortině d'Ampezzo jsou po pátečním zahájení a zapálení dvou olympijských ohňů již v plném proudu. Do akce tak šli po smíšené curlingové dvojici a hokejistkách i další čeští olympionici. Mezi prvními se představil alpský lyžař Jan Zabystřan, který české fanoušky před hrami navnadil senzačním předvánočním vítězstvím v super-G ve Val Gardeně. Jenže super-G přijde na olympiádě na řadu později, v sobotu dopoledne se nejprve postavil na start sjezdu. Ten ovládli Švýcaři a Italové, Zabystřan skončil na 24. místě, čímž si tak vylepšil své olympijské maximum. Další české vlaječky byly k vidění ve skiatlonu, kde se mimo jiné představila i Kateřina Janatová, která podle svých slov zajela nejlepší závod v životě, když skončila sedmá.

včera

včera

včera

včera

Zacha byl součástí vítězného týmu z MS 2024.

Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík

Trenérský tým v čele s Radimem Rulíkem bude muset provést ještě před začátkem olympijského hokejového turnaje v Miláně změnu v kádru hokejistů. To proto, že nebude moct počítat s jednou z posil z kanadsko-americké NHL a mistrem světa z roku 2024, útočníkem Pavlem Zachou. Hráč Bostonu má blíže nespecifikované zranění v horní části těla a bude muset být nahrazen útočníkem pražské Sparty Filipem Chlapíkem.

včera

včera

Martina Sáblíková

Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů

Během sobotního olympijského programu patřil rychlobruslařský závod na 3000 metrů k hlavním tahákům z pohledu českých fanoušků. Ovšem hned v úvodu prvního soutěžního dne přišla z české olympijské výpravy zpráva, kterou nikdo z českých fanoušků rozhodně nechtěl slyšet. Na olympijské tříkilometrové trati se totiž nepředstaví kvůli nemoci loučící se česká legenda Martina Sáblíková. Potvrdily se tak už páteční obavy poté, co tehdy byla zvěčněna zabalená pod peřinou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj

V únoru uplynou čtyři roky od začátku války na Ukrajině, kterou se nadále snaží ukončit americký prezident Donald Trump. Podle nejnovějšího vyjádření ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského tlačí Washington na Kyjev i na Moskvu, aby konflikt skončil do začátku nadcházejícího léta.

včera

Ilustrační fotografie.

ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat

Snowboardistovi Jakubu Hronešovi se nepovedlo postoupit z kvalifikace do hlavního závodu v big airu, který je na programu v sobotu večer. Z celkového třicetičlenného startovního pole totiž skončil český reprezentant až jako osmadvacátý s tím, že na postupovou dvanáctku nakonec ztratil 77 bodů. Za dva lepší skoky, které předvedl, dostal od rozhodčích celkovou známku 86,00.

včera

Jan Lipavský

Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování

Epsteinova kauza se stane tématem i v české politice. Bývalý ministr zahraničí Jan Lipavský (za ODS) v této věci interpeloval premiéra Andreje Babiše (ANO). Česko by podle Lipavského mělo prověřit možné působení Epsteinovy sítě u nás a zjistit, zda zde nejsou nějaké oběti sexuálního delikventa. 

včera

Stadion San Siro v Miláně, dějiště zimních olympijských her 2026

Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky

Po mnoha slavnostních ceremoniálech z předešlých her si člověk možná říká, že organizátoři už nemají diváky po celém světě čím překvapit a učinit na nich cokoli historického, díky čemuž by si danou olympiádu člověk na první dobrou pamatoval. Oproti posledním letním olympijským hrám v Paříži se jednalo o střídmé zahájení bez velkých kontroverzí a s tradičním představením všeho, co k pořadatelské zemi patří. Poprvé zahájení nabídlo synchronizované propojení se čtyřmi olympijskými středisky najednou a mezi vrcholy patřily výstupy Mariah Carey či Andrey Bocelliho.

včera

včera

včera

včera

Trumpova další kontroverze je u konce. Video s Obamovými konečně zmizelo

Americký prezident Donald Trump se postaral o další kontroverzi během svého druhého mandátu. Na sociálních sítích zveřejnil rasistický klip, v němž byli jeho předchůdce Barack Obama s manželkou Michelle vyobrazeni jako opice. Trump již video smazal. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy