Herec Pavel Nový točí klip s ostravskou kapelou Self Made

Herec Pavel Nový dnes v Ostravě natáčí klip s ostravskou kapelou Self Made. V písni o studentských výmluvách s názvem Alibista se ujal role profesora. Nový dnes ČTK řekl, že se v mládí sám moc nevymlouval, brzy dospěl k názoru, že pravda je často mnohem neuvěřitelnější.

Ostravská kapela Self Made loni oslavila pět let existence, pro natáčení klipu, který vzniká v prostorách Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava, si však dovolila pozvat hereckou osobnost.

Zpěvák skupiny René Matlášek se s Pavlem Novým před časem seznámil v jedné talkshow a už tehdy mu herec spolupráci přislíbil. "Pavel Nový je skvělý herec, který ztvárnil řadu rolí ve filmech, na kterých jsem vyrostl. Velmi si jej i jeho práce vážím," řekl Matlášek ČTK.

Matlášek studuje vysokou školu v Brně a tam jej napadl i jeden z ústředních veršů nové písně. Celá skladba je o studentských výmluvách, mnohdy i absurdních. Sám se ale snaží moc nevymlouvat. "Ale taky je možné, že si to po těch letech už jen raději nepamatuju," řekl zpěvák s úsměvem. V osobním životě ale s výmluvami zkušenosti má. "Nepovažuji se za člověka, co by měl ve zvyku se vymlouvat často, a doufám, že mě tak nevidí ani mé okolí. Ale lhal bych, kdybych řekl, že jsou mi výmluvy úplně cizí," uvedl.

Nový dnes do Ostravy dorazil vlakem a ve velmi dobré náladě. Na natáčení se moc těšil. "Je to pro mě zábava," řekl ČTK po příjezdu. S ne úplně známými kapelami spolupracuje častěji, jednou vystupoval mimo jiné v klipu rockové kapely z Teplic. Matláškova skladba jej zaujala. "Je to pěkná pecka," řekl herec. Věří, že píseň má potenciál, aby se prosadila. Přirovnal ji ke skladbám své oblíbené kapely Yo Yo Band.

Související

Hlavní protagonisté chystaného snímku Bába z ledu: Pavel Nový, Zuzana Krónerová a režisér Bohdan Sláma

OBRAZEM: Originální prezentace filmu Bába z ledu ve Vltavě u Národního divadla. Herci se vody nebáli

Praha - Snímek režiséra Bohdana Slámy Bába z ledu zavítá do našich kin v únoru příštího roku, ale hlavní protagonisté za doprovodu I. plaveckého klubu otužilců Praha (I. PKO) předvedli v podvečer 19. prosince v chladných vodách Vltavy u mostu Legií ojedinělou prezentaci. Představitelé hlavních rolí ve filmu, slovenská herečka Zuzana Krónerová a Pavel Nový za asistence pana režiséra a v doprovodu členů I. PKO, necouvli před poněkud bahnitou a především chladnou Vltavou, aby dostatečně novou love story zpropagovali. Pavel Nový už zkušenosti s otužování měl, Zuzana Krónerová několik měsíců trénovala zejména ve vodách bratislavských Zlatých Pieskov. Ve Vltavě nakonec zahanbila své kolegy, kteří po několika minutách prchli z chladné vody za suchými oděvy a teplými nápoji. Režisér Sláma vysvětlil, že hodlá ve vodě plout stylem "na Marunu", totiž odevzdaně zvedne ruce a nechá se unášet do dáli. Což se nakonec nestalo a společně se svým dočasným svěřencem Novým vystoupili na molo v severním cípu pražského ostrova Žofín. Doprovod zajistil I. plavecký klub otužilců Praha, který už příští týden, tedy 26. prosince, čeká tradiční Memoriál Alfréda Nikodéma. Na letošní rok připadá jubilejní 70. ročník. I zkušení otužilci po opuštění vltavských vln (kde ovšem setrvali podstatně déle a vyzkoušeli si i 750 metrový okruh směrem ke Střeleckému ostrovu a poté podél mostu Legií zpět na Žofín) vyjadřovali obdiv k hercům, protože podle jejich reakce byla zima značná.
Jedním z běžců byl také herec Pavel Nový

Světlušku letos podpořilo přes dva tisíce běžců

Praha - V úterý 29. dubna se v pražské Stromovce uskutečnil již třetí ročník charitativního projektu Noční běh pro Světlušku, do kterého se tentokrát zapojilo přes dva tisíce účastníků. Díky všem běžcům se podařilo pro Světlušku nashromáždit výtěžek ve výši více než jeden milion korun pro pomoc nevidomým a lidem s těžkým zrakovým postižením.

Více souvisejících

Pavel Nový (herec) skupina Self Made Hudba kultura Ostrava

Aktuálně se děje

před 1 minutou

Aktualizováno před 31 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy