Karel Gott navždy odešel. Vondráčková mu vzdala hold, truchlí i rapper Bushido

Za ztrátu báječného člověka, vynikajícího zpěváka a kolegy označila úmrtí zpěváka Karla Gotta jeho dlouholetá spolupracovnice zpěvačka Helena Vondráčková. Populární zpěvák zemřel v úterý před půlnocí ve věku 80 let doma v kruhu své rodiny.

Helena Vondráčková

Karel Gott s Vondráčkovou nazpíval několik duetů a absolvoval stovky společných koncertů, dvakrát vystupovali v newyorské Carnegie Hall. Vondráčková i Gott mají mnoho příznivců v Německu, kde se oba dočkali oficiálního ocenění.

"Ta zpráva pro mne byla dnes ráno opravdu bolestivá. Dovedu se vžít do situace celé jeho rodiny - jak Ivanky, tak holčiček, které s ním neustále byly. Pro všechny lidi u nás i v zahraničí je to velká ztráta. Ztráta báječného člověka, vynikajícího zpěváka a kolegy. Já na něj vzpomínám a budu vzpomínat s láskou. Byl to velmi hodný, citlivý člověk, vždy ochoten pomoci komukoliv, kdo byl v nesnázích. Je mi to velmi líto. Vzpomínám na všechna naše společná vystoupení, ať to byly koncerty, televizní pořady... Bude mi velmi chybět!" napsala Vondráčková ve svém prohlášení zaslaném ČTK.

Vondráčková s Gottem společně vystupovala již od 60. let. Nazpívali spolu mimo jiné duety Song hrál nám ten ďábel saxofon (The Last Night Of The World) z muzikálu Miss Saigon, S láskou, Jen pár večerů nebo Tak jdem, tak pojď.

zdroj: YouTube

V knize nazvaná Náš Karel!, ve které před Gottovými osmdesátými narozeninami společně dalšími osobnostmi vzpomínala na nejpopulárnějšího tuzemského zpěváka také Vondráčková. Při té příležitosti uvedla, že radila jeho budoucí manželce Ivaně vhodnou taktikou, kterak dovést Gotta k oltáři.

Vondráčková letos v Berlíně obdržela cenu Smago Award za celoživotní přínos německé populární hudbě. Gott se v Německu velkého ocenění dočkal předloni, kdy v Lipsku převzal mediální cenu Zlatá slepice za celoživotní dílo.

Odešel úžasný člověk, napsal po smrti Karla Gotta německý rapper Bushido, který s ním nahrál skladbu Být stále mlád (Für immer jung). Na úterní úmrtí českého zpěváka, kterému bylo 80 let, reagují i další němečtí umělci.

zdroj: YouTube

"Dnes odešel úžasný člověk. Moje soustrast všem pozůstalým," napsal jedenačtyřicetiletý rapper na instagramu, kde také připojil svou fotografii s Gottem. "Milý Karle, pozdrav od nás, prosím, moji mámu. Chybí nám," podotkl také Bushido.

Kvůli úmrtí "milého kolegy" truchlí i německý zpěvák a moderátor Gunther Emmerlich, který se s Gottem znal už z dob východního Německa. "Jen málo lidí mělo tak světovou kariéru jako on. Kdo z východního bloku to dotáhl až do Las Vegas?" řekl.

Jako na velkou hvězdu bez manýr vzpomíná na plzeňského rodáka další německý zpěvák Wolfgang Lippert. "Jeho smrt mnou hluboce otřásla, i když jsme všichni věděli, jak moc byl nemocný," sdělil listu Bild.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Předpověď počasí do konce září ukazuje, jaké nás čekají průměrné teploty

22.09.2021 06:30 Do konce září nás čekají průměrně teplé dny, s maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš…

Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je maximum, tvrdí Zeman

22.09.2021 15:25 Navýšení platů státních zaměstnanců o inflaci je v rámci rozpočtu na příští rok podle prezidenta…

Prezident Miloš Zeman byl propuštěn z nemocnice. Hrad prozradil, jaké…

22.09.2021 16:33 Prezident Miloš Zeman byl dnes propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze, ve které…

V úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru

22.09.2021 09:29 Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za…

ABBA se dala opět dohromady. Vydala dvě písně, chystá desku hologramovou…

02.09.2021 21:46 Aktualizováno Švédská popová skupina ABBA se bezmála 40 let po rozpadu dala opět dohromady a vydává nové album.…

Plovoucí scéna Prague Sounds už roste. Festival zahájí ve čtvrtek Jiří…

01.09.2021 03:01 Pozornost příznivců originálních hudebních zážitků se opět upíná ke Slovanskému ostrovu. Právě u…

Zemřel Charlie Watts, bubeník legendárních Rolling Stones

24.08.2021 19:46 Aktualizováno Ve věku 80 let dnes zemřel bubeník skupiny Rolling Stones Charlie Watts. Uvedly to agentury s…

Související:

Právě se děje

reklama