Jihokorejská prokuratura v pátek požádala soud, aby 79letému herci O Jong-suovi vyměřil roční trest odnětí svobody pro obvinění ze sexuálního obtěžování. Uvedla to jihokorejská média.
Osmasedmdesátiletý herec se podle prokuratury v roce 2017 nevhodně dotýkal ženy, uvedla média. On sám přitom obvinění popírá.
"Když v tomto věku stojím před soudem pro takové věci, cítím takovou bolest a utrpení... Mám pocit, že se mi rozpadá celý život," řekl před soudem.
Žena na herce podala stížnost v prosinci 2021, ale případ byl v dubnu odložen bez vznesení obvinění. Na žádost dotyčné byla ale nyní věc znovu otevřena.
Herec byl obviněn a na svobodě, přesto úřady v Soulu stáhly z oběhu reklamu, ve které herec figuruje. O Jong-so se v roce 2022 stal prvním Jihokorejcem, který získal Zlatý glóbus za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli v seriálu.
Hra na oliheň je velmi úspěšný seriál americké internetové televize Netflix, v němž lidé v něm soutěží v sérii smrtelně nebezpečných her o velký finanční obnos. Ten může získat pouze jeden účastník, ostatní při nebezpečných hrách umírají.
Související
Hra na oliheň končí. Jižní Korea se vrací k realitě, která jej inspirovala
O ceny Emmy se letos popere Boj o moc i Hra na oliheň
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Projev obrovské hlouposti, nepochopitelný akt slabosti... Trump tvrdě kritizuje krok, který sám podpořil
před 1 hodinou
Počasí a sníh. Meteorologové vysvětlili, co se změnilo v posledních dnech
včera
Český lev představil nominované. Ceny budou předány za dva měsíce
včera
Fico se s Trumpem bavil o EU. Podle obou politiků je v hluboké krizi
včera
Smrt ženy v Jičíně. Podezřelým je cizinec, s partnerkou měl hádku
včera
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
včera
Vémolu na kauci propustili z vazby. Podíl na trestné činnosti nadále odmítá
včera
Zlomový okamžik ve válečnictví nastal před 115 lety. Letadlo přistálo na lodi
včera
Výhled počasí do poloviny února. Meteorologové očekávají další sněžení
včera
Experti kroutí hlavou. Ani oni netuší, proč vlastně Trump potřebuje Grónsko
včera
Norsko smetlo Trumpův dopis ze stolu: My o Nobelově ceně nerozhodujeme, vzkázalo
včera
Zemřel známý herec, moderátor a dabér Mojmír Maděrič
včera
Vláda odmítla zálohování PET lahví a plechovek, schválila Den české vlajky
včera
"Koupil jsem si glóbus za 15 tisíc, abych viděl, kde je." Babiš se odmítl postavit za Grónsko
včera
Střelba v Chřibské měla vztahový motiv. Útočník střílel na policisty, pak si vzal život
včera
Trump pozval Putina do Rady míru, která má dohlížet na Pásmo Gazy
včera
Větrné počasí trvá. Meteorologové prodloužili výstrahu
včera
16 tisíc mrtvých, 300 tisíc zraněných, tisíce lidí přišly o zrak. Írán podle lékařů skutečná čísla obětí demonstrací tají
včera
Letouny Ukrajině neprodáme, oznámil po jednání koalice Okamura
Aktualizováno včera
Střelba na úřadě na Děčínsku. Na místě jsou mrtví a zranění
Policie zasahuje v pondělí dopoledne na městském úřadě ve Chřibské na Děčínsku. Došlo tam ke střelbě. Na místě už momentálně nehrozí další nebezpečí, pachatel byl zneškodněn. Kromě útočníka zemřela nejméně jedna další osoba. Šest lidí pak utrpělo zranění.
Zdroj: Jan Hrabě