Praha - Nová kniha Padrino Krejčíř - Žralok vnáší jasno do skandálního útěku Krejčíře, několika vražd a podvodů.
V pátek 25. listopadu 2016 vychází kniha o policejním vyšetřovánízločince Radovana Krejčíře. Jde o třetí publikaci reportéra JaroslavaKmenty z projektu Padrino Krejčíř. Tentokráte s podtitulem Žralok. Kniha má 430 stran a je nejobsáhlejší z celé trilogie. Navíc obsahuje32 stran fotopřílohy. Autor přináší zcela nová fakta z období let 2002až 2005. Čtenáři se dozvědí, jak policie zabránila na poslední chvíliúnosu a vraždě utajovaného svědka Petra Polanského. Dočtou se také, jak to bylo s likvidací policejního informátora Jakuba Konečného. V knize je podrobný rozbor miliardových podvodů s DPH v byznysu olejo émafie. Autor přišel na to, co hnalo Krejčíře do nelegálních ariskantních akcí a jakou nemocí Krejčíř trpěl. Kniha přináší dosudneznámé informace o tajné akci státu, který chtěl zabavit Krejčířovimiliardy korun na účtech v cizině. A obsahuje také unikátní detailnípopis Krejčířova útěku z vily plné policistů. Kniha vychází zároveňjako e-kniha a 6. prosince bude k dostání i jako audiokniha, kterou namluvil herec Pavel Rímský. Ukázka z knihy:
Když se tím vším policisté probírali, uvědomili si, že by mohli Krejčířovi a Pechanovi nakrásně zabavit peníze, které budou muset v rámci chystaného podvodu ze svých kont uvolnit, aby vyvolali zdání reálnosti celého byznysu. Šlo o převod peněz mezi firmami Shira Anstalt, Tukový průmysl a strukturu offshorových firem založených v USA, v Lichtenštejnsku či v Karibiku. Klíčové bylo, že k některým účtům měl přístup právě Zwierzyna. Třeba k firmě Featherstones Limited, která byla založena na ostrově Dominik. A tak se zrodil plán, že by stát "okradl" Krejčíře. Slovo okradl, je v této souvislosti samozřejmě nadnesené. Stát by prostě získal kontrolu nadjednou offshorovou společností a zajistil by peníze z trestné činnostiRadovana Krejčíře a Martina Pechana. Čímž by konečně spadly dostátního rozpočtu peníze, které firmy těchto podnikatelů dlužily nadaních.
Taková akce se ale nedá udělat jen tak. Na to musí kývnout státní zástupce, ministr vnitra a taky ministr financí, který je za stát zodpovědný jako zástupce akcionáře v Čepru. Ministrem financí byl tehdy Bohuslav Sobotka. Kluk z plakátu sociální demokracie, který vystupoval na veřejnosti vždy jako mírumilovný a nekonfliktní politik. Sobotka tehdy nosil rovnátka a vypadal jako Robot Emil. A vedle Grosse byl druhým korunním princem sociální demokracie. Byl mladý a docela oblíbený. Politickou kariéru měl ještě před sebou. Když za ním v červnu 2005 přišla delegace z protikorupční policie arozvědky a seznámila ho s tajným plánem, tak se nejdříve ošíval. Bál seudělat krok, který by pohřbil jeho slibnou kariéru. Po prvních dvacetiminutách to vypadalo, že akci neschválí. Ale po další půlhodině hobezpečnostní experti přesvědčili. "Udělejte to,“ řekl nakonec Sobotka. Život je plný paradoxů. Zwierzyna, který dělal zatím jen problémy anasekal řadu dluhů, měl být tím, kdo nakonec zatočí s Krejčířem astátu naplní kasu o pár miliard. Celá tahle operace skutečně závisela najediném muži: na zadluženém Radku Zwierzynovi.
4. března 2026 10:46
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
Související
Radovan Krejčíř se ozval z vězení. Mohl by se vrátit do rukou české spravedlnosti
Soud zamítl žádost Krejčíře o nové hlavní líčení v jeho přítomnosti. Verdikt z roku 2018 by musel být zrušen
Radovan Krejčíř , kniha Padrino Krejčíř - Žralok
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Britská monarchie čelí nařčením z ochrany Andrewa. Ozvala se Epsteinova oběť
před 1 hodinou
Útočník z Havířova není schopen výslechu. Vyšetřování tragédie se komplikuje
před 3 hodinami
Dva lidé mohou skončit za mřížemi kvůli tragickému požáru restaurace v Mostě
před 3 hodinami
Řidiče čekají zásadní změny. Mýtný systém je přežitý, vláda chystá modernizaci
před 4 hodinami
Tragédie na okraji Prahy. Do pole spadlo letadlo, dva lidé zemřeli
před 5 hodinami
Výhled počasí až téměř do konce června. Maxima budou stoupat jen pozvolna
před 6 hodinami
Politico: Pojištění ruské stínové flotily je navzdory válce kryto evropskými finančními trhy
před 7 hodinami
Počet obětí masivního ruského útoku vystoupal na 21. Mezi mrtvými jsou děti
před 8 hodinami
Srbsko zůstane vazalem Moskvy. Odmítá zrušit bezvízový styk pro Rusy
před 9 hodinami
Maďarsko přestane blokovat vstup Ukrajiny do EU
před 9 hodinami
Londýnské metro stojí. Doprava kvůli stávce v metropoli kolabuje
před 10 hodinami
Politická nejistotu v Dánsku končí. Frederiksenová stane v čele nové čtyřkoaliční vlády
před 11 hodinami
Tři měsíce od uzavření Hormuzského průlivu: Drastické dopady na globální trhy se prohlubují
před 12 hodinami
Svět se musí připravit na návrat klimatického jevu El Niño, varuje WMO
před 12 hodinami
Trump sprostě řval na Netanjahua
před 13 hodinami
Izrael a Libanon souhlasily s omezením bojů, tvrdí Trump. Obě strany přitom dál válčí
před 14 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev. Nejméně deset mrtvých
před 16 hodinami
Počasí bude do pátku nestálé. Slunečné dny bude střídat déšť a bouřky
včera
Kallasová chce, aby EU dohlédla na dohodu mezi USA a Íránem
včera
Česko v neděli zasáhla dvě tornáda
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil oficiální vyhodnocení uplynulého dne, během kterého se na území České republiky vyskytla dvě potvrzená slabší tornáda. Ke vzniku těchto jevů včera přispěla zejména vyšší vlhkost v přízemní vrstvě atmosféry a především výraznější střih větru v hladině do jednoho kilometru, což vyjadřuje rozdíl v proudění vzduchu mezi zemí a touto výškou. Svou roli při vývoji situace sehrála pravděpodobně také vzájemná interakce s okolními bouřkami.
Zdroj: Libor Novák