Hvězda baletu Sergej Polunin v dubnu navštíví Prahu. České publikum nevyděsila ani cena lístků

Praha – Tanečník ukrajinského původu světového jména přiveze do Prahy svoji novou inscenaci Satori. Diváci kromě celovečerního představení uvidí i legendární choreografii k písni Take Me to Church, která za krátkou dobu stihla na YouTubu nasbírat milionová shlédnutí. Českému publiku zatančí dvakrát, 18. a 19. dubna 2019 ve Foru Karlín.

Prodej lístků na Ticketportalu byl zahájen v pondělí 8. října a ke dnešnímu dni je zhruba již polovina lístků vyprodána, české publikum za lístek zaplatí od čtyř až kolem pěti tisíc Kč.

Polunin je v Česku poprvé s celovečerním představením, loni se tanečník ukázal v Národním divadle, kde se konala projekce filmu the Dancer. Kvůli velkému zájmu lístky na projekci byly vyprodány již během prvních několika minut. 

Sergei Polunin se narodil v ukrajinském městě Cherson a již v 13 let se přestěhoval do Londýna, kde vystudoval baletní konzervatoř. V devatenácti letech se stál nejmladším sólistou v londýnském Královském baletu. Po několika letech kvůli stresu balet opustil, média tehdy psaly o tom, že Polunin často navštěvuje hlučné večírky a trpí alkoholovou závislosti. 

Polunina tak všichni považovali za rebela, v průběhu několika let tanečník pokryl své tělo tetováními nehledě na přísná baletní pravidla. Tanečník kromě toho  několikrát po zahájení představení odmítl vystoupit, čímž vyvolával konfliktní situace uvnitř tanečního týmu.

Třiadvacetiletý Polunin se v roce 2012 rozhodl scénu opustit, dnes se tanečník vrací se svým autorským comeback vystoupením. Scénu navrhl David LaChapelle, který byl režisérem slavného videa na YouTube. Představení režíroval Gabriel Marcel del Vecchio ze skupiny Cirque du Soleil.

 

Související

Národní divadlo v Praze - historická budova

James Dean baletu přijede do Prahy

Praha – Jeden z nejvýraznějších světových tanečníků přijal pozvání do Prahy. Sergej Polunin je často označovaný jako James Dean baletu nebo nejtalentovanější baletní tanečník své generace.

Více souvisejících

Sergej Polunin Balet

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy