Hvězda baletu Sergej Polunin si zatančil v novém klipu irského interpreta Hoziera. Video se za krátkou dobu stalo virální

Slavný tanečník se objevil v novém klipu irského hudebníka Hoziera, kde si zároveň zahrál hlavní roli. Po velkém úspěchu prvního alba, kde byla největší pozornost věnována písničce Take Me to Church, nyní se Hozier chystá vydat další.

"Děkuji Hozierovi za inspiraci," psal na svém Facebooku Polunin, který si prý písničku hodně oblíbil. 

Irský hudebník Hozier, vlastním jménem Andrew Hozier-Byrne, debutoval se singlem Také Me to Church, který se za krátkou dobu hrál po celém světě. Videoklip na tuto píseň nasbíral milionová shlédnutí a kromě oficiálního videa diváci na internetu mohou vidět taneční video věnované vystoupení Sergeje Polunina. 

Sergei Polunin se narodil v ukrajinském městě Cherson a již v 13 let se přestěhoval do Londýna, kde vystudoval baletní konzervatoř. V devatenácti letech se stál nejmladším sólistou v londýnském Královském baletu. Po několika letech kvůli stresu balet opustil, média tehdy psaly o tom, že Polunin často navštěvuje hlučné večírky a trpí alkoholovou závislosti.

Po několikaleté pauze se Polunin vrací na profesionální baletní scénu. V rámci svého comebacku tanečník v příštím roce navštíví i Prahu se svým autorským vystoupením. Scénu navrhl David LaChapelle, který byl režisérem slavného videa na YouTube.

Tanečník ukrajinského původu světového jména přiveze do Prahy svoji novou inscenaci Satori. Diváci kromě celovečerního představení uvidí i legendární choreografii k písni Take Me to Church,

Související

Národní divadlo v Praze - historická budova

James Dean baletu přijede do Prahy

Praha – Jeden z nejvýraznějších světových tanečníků přijal pozvání do Prahy. Sergej Polunin je často označovaný jako James Dean baletu nebo nejtalentovanější baletní tanečník své generace.

Více souvisejících

Sergej Polunin

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Stoltenberg: Ukrajina má v rámci sebeobrany právo útočit na cíle v Rusku

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlásil po zasedání Rady NATO-Ukrajina v Bruselu, že Ukrajina má v rámci sebeobrany právo útočit na legitimní vojenské cíle i mimo své území.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy