Terminátora měl hrát O.J.Simpson, prozradil Schwarzenegger v novém dokumentu

Bývalý hráč amerického fotbalu O.J. Simpson měl být původně obsazen do kultovní role zabijáckého robota Terminátora ve stejnojmenném filmu. Producenti ale měli dojem, že by mu nikdo neuvěřil, že může někoho zabít, prozradil v novém dokumentárním seriálu Netflixu americký herec rakouského původu Arnold Schwarzenegger.

Jak napsal server Insider, třídílný dokument nazvaný Arnold sleduje Schwarzeneggerovu kariéru od kulturistiky přes herectví až po jeho politickou kariéru. Ve druhém díle věnovaném jeho veleúspěšné herecké kariéře Schwarzenegger společně s režisérem Terminátora Jamesem Cameronem vzpomíná, jak měl původně Terminátora hrát O.J. Simpson a Schwarzenegger měl hrát roli Kylea Reese, člena lidského odporu proti postapokalyptickým strojům.

"Bylo mi řečeno, že obsazení je hotové - O.J. Simpson a Arnold Schwarzenegger," vzpomíná v dokumentu James Cameron. "A já jsem řekl: 'A který je který?' Ta dvě jména mi prostě neseděla," dodal Cameron.

Navíc když se s Arnoldem Schwarzeneggerem sešel, ohromil ho jeho vzhled. "Seděl jsem tam a díval jsem se na něj. Jako by někdo vypnul zvuk. Viděl jsem, jak mu na tvář dopadalo světlo odrážející se od oken, kdykoli někdo otevřel dveře. A říkal jsem si, že má zatraceně neskutečný obličej," řekl Cameron.

"Během našeho rozhovoru začalo být jasné, že nikdo ve studiu není přesvědčený, že O.J. Simpson zvládne zahrát zabijáckého robota," řekl Schwarzenegger. Ironií osudu se Simpson jen deset let po premiéře Terminátora ocitl v ohnisku "soudního procesu století", když byl v roce 1994 obviněn ze zabití své bývalé manželky a jejího přítele.

V dokumentární sérii Schwarzenegger vzpomíná, jak ho Cameron přesvědčil, aby roli Terminátora převzal on, přestože nejdřív nechtěl "hrát dalšího padoucha" - a krom toho má "jen 26 replik". "Tři dny jsem o tom přemýšlel, a pak jsem mu zavolal a řekl: 'Kdykoli si to znova čtu, představuju si víc a víc, jak hraju Terminátora'," dodal Schwarzenegger.

Související

Arnold Schwarzenegger

Nevěřte propagandě, Rusko je agresor, vzkazuje ruským vojákům Schwarzenegger

Herec Arnold Schwarzenegger dnes zveřejnil na sociálních sítích několikaminutový projev adresovaný ruským vojákům na Ukrajině. Upozorňuje, že rusko-ukrajinskou válku nevyvolal Kyjev, a varuje před utrpením nevinných lidí na obou stranách. Bývalý kulturista a kalifornský guvernér o Rusech hovoří jako o přátelích. Nechce prý, aby dopadli jako jeho otec, který se coby nacistický voják za druhé světové války účastnil obléhání Leningradu (dnešního Petrohradu).

Více souvisejících

Arnold Schwarzenegger Terminátor Orenthal James „O. J.“ Simpson

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 1 hodinou

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Falešná naděje Ukrajiny? Vytoužené F-16 poměr sil nutně změnit nemusí, mohou být i přítěží

Už čtyři země ohlásily záměr věnovat Ukrajině dlouho požadované stíhací letouny F-16. Ačkoli schválení dodávek ze strany USA ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky označil za "průlomovou dohodu", američtí představitelé se podle Reuters domnívají, že F-16 poskytnou Ukrajině jen "malou pomoc" v její protiofenzívě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy