Zábřežské muzeum láká na Květomluvu kreslíře Hynka Šnajdra

Zábřeh – První nová výstava Muzea Zábřeh v tomto roce opět rozzáří muzejní minigalerii, která je určena amatérským umělcům. Již ve středu 20. ledna tu totiž vernisáží zahájí svoji výstavu Květomluva talentovaný kreslíř a nadějný ilustrátor Hynek Šnajdr.

Hynek Šnajdr se narodil roku 1997 ve Šternberku. Žije v Olomouci, kde studuje Církevní gymnázium Německého řádu. Od roku 2006 pravidelně navštěvuje Základní uměleckou školu Miloslava Stibora. Umělecké činnosti se však věnuje již od útlého dětství. V jeho obrazech se často objevují motivy fantaskních bytostí a světů, stejně tak jako charaktery z příběhů, které píše. Jeho největší inspirací jsou nejen sny a představy, ale i příroda, hudba a knihy. V březnu roku 2015 úspěšně debutoval v kavárně Divadelní klub (foyer Moravského divadla Olomouc) svojí výstavou Příběhy zpod kořenů.O své druhé výstavě autor říká: „ Série obrazů s názvem Květomluva vznikla rychle a byla od začátku až do konce výzvou. Od fantaskních krajin a pohádkových ilustrací bylo třeba přesunout se k více realistickým malbám postav, od drobných formátů k velkým papírům a od vodovek a tužky k akrylovým barvám a pastelu. Snažil jsem se o spojení dvou aspektů, které jsou mi blízké – figurální malby a přírody, květin a rostlin. Zatímco v mých dřívějších obrazech hrála hlavní roli fantazie, nynější tvorba je spíše o pocitech a emocích, které jsem se rozhodl vyjádřit pomocí květin." Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 20. ledna 2016 v 17 hodin v minigalerii Muzea Zábřeh. Úvodního slova se ujme PhDr. Hana Pokorná za doprovodu hudebního souboru CGNR pod vedením Veroniky Rajtr Pavlové. Výstava Květomluva, která je realizována za podpory neformální umělecké skupiny Talentovaní Umělci a Domu dětí a mládeže Německého řádu, bude k vidění do 28. února letošního roku. Více o programu muzea lze nalézt na www.muzeum-sumperk.cz.

Související

FOTO: Plakát k výstavě Šperkovnice šumperského muzea

Šperkovnice šumperského muzea odhalí své poklady

Šumperk - Již 5. března v 17 hodin bude vernisáží uvedena výstava s názvem Šperkovnice šumperského muzea, která představí rozmanitý fond šperků a bižuterie ze sbírek Vlastivědného muzea v Šumperku. Návštěvníci se tak v Galerii Šumperska mohou těšit na jedinečnou kolekci náhrdelníků, náušnic, přívěsků a dalších zajímavých ozdob z archeologických a historických sbírek.
Plakát k výstavě Půjdem spolu do Betléma

Zábřežské muzeum představilo výstavu papírových betlémů

Zábřeh – Poslední výstavou zábřežského muzea a Vlastivědného muzea v Šumperku v letošním roce se stala Výstava s názvem Půjdem spolu do Betléma. Ta láká malé i velké návštěvníky na tři desítky zejména tištěných papírových betlémů, mezi kterými jsou i ty nejznámější od Mikoláše Alše nebo Josefa Lady.

Více souvisejících

Vlastivědné muzeum v Šumperku

Aktuálně se děje

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

včera

včera

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy