Ve Zlíně odstartoval 63. ročník zlínského filmového festivalu "Zlín Film Festival"

Na 63. ročníku Zlín Film Festivalu se diváci mohou těšit na neuvěřitelnou nabídku 295 filmů z více než 50 zemí světa. Tento prestižní filmový festival, který se koná v Zlíně, nabídne bohatý doprovodný program vhodný jak pro školy, tak i pro celou rodinu. Od dnešního dne se do Zlína sjíždějí významné osobnosti z filmové branže, které přijely oslavit tuto událost. Vrcholem večera bude slavnostní předání Zlatého střevíčku, který obdrží herec Pavel Nový. Festival se koná v termínu od 1. do 7. června, takže návštěvníci mají celý týden na to, aby se ponořili do světa filmového umění.

Zlínský filmový festival i letos začal přesně na Den dětí a je zaměřený především na děti a mládež. Festival přivítal jak místní publikum, tak hosty z jiných regionů. Kromě mladého publika je program festivalu přístupný i dalším věkovým skupinám a rodinám.

„Čekáme krásný týden spolu s naším festivalovým publikem a našimi hosty 
v krásném prostředí jarního Zlína a našeho regionu. Děti i dospívající generace jsou náročné hravé publikum, těšíme se na něj i na naše hosty, partnery a sponzory, a věřím, že zlínští budou i letos dobrými hostiteli a sousedy,“ sdělil v tiskové zprávě prezident Zlín Film Festivalu Čestmír Vančura.

Školní kolektivy mají na festivalu zvláštní místo, a proto byla v Zlíně otevřena další projekční místa pro dopolední projekce a filmové workshopy. Letos se na festival chystá 38 mimozlínských škol, včetně těch z Litomyšle a Čáslavi.

Počet akreditovaných hostů před začátkem festivalu dosáhl čísla 2214. Všechny ubytovací zařízení ve městě jsou již plně obsazené. Festival nabídne celkem 295 filmů z 50 zemí, zahrnující jak tradiční evropské země, tak exotické krajiny.

Zlínský filmový festival se také rozšířil do Prahy, kde diváci budou mít možnost navštívit některé projekce. Zahajovacím filmem festivalu byl celovečerní animovaný snímek "Tonda, Slávka a kouzelné světlo". Herec Pavel Nový, který v tomto filmu propůjčil svůj hlas jedné z postaviček, obdrží ocenění Zlatý střevíček za celoživotní přínos kinematografii pro děti a mládež.

Festival nabízí různorodý program, včetně web seriálů pro mladé publikum, výstav, besed a talk show. Závěrečným filmem festivalu bude kanadský snímek "Billie Blue", který představí režisérka, autorka předlohy a hlavní představitelka.

Zlín Film Festival je nejstarším a největším mezinárodním filmovým festivalem pro děti a mládež na světě. Festival si udržuje prestiž jak v České republice, tak i v zahraničí. 

A již po sedmé festival oficiálně uzavřou Mikulovské ozvěny Zlín Film Festivalu. Jejich konání je letos naplánováno na termín od 13. do 15. června 2023.

Související

Atletika.

Zlínský filmový festival ukončil půlmaraton v ulicích města, zvítězil Ukrajinec

Rekordních 1651 běžců se dnes odpoledne zapojilo do festivalového půlmaratonu a dalších běžeckých závodů v ulicích Zlína. Staly se tečkou za letošní devítidenní přehlídkou zlínského filmového festivalu pro děti a mládež. Běžci se do ulic Zlína vydali počtvrté v historii festivalu. Vítězem půlmaratonu se stal ukrajinský závodník Pavel Vereckyj, který doběhl v čase 1.10:24, vyhrál ho už potřetí. Ženám dominovala jeho krajanka Valentyna Kiliarská v čase 1:34:22. ČTK to sdělila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Více souvisejících

Zlínský filmový festival Zlín Film Festival Zlínský kraj

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

těžba ropy, ilustrační fotografie

Ruský zákaz vývozu nafty nebude trvat dlouho. Rusko nemá, kde ji skladovat a vypnutí rafinérií by se mu vymstilo

Světové trhy zatím na čtvrteční ruský zákaz vývozu motorové nafty reagují bez výraznějšího vzrušení. Cena velkoobchodně prodávané nafty na komoditní burze v Rotterdamu, určující i pro ceny v Česku, včera oproti včerejšku poklesla. Před zhruba týdnem přesahovala její cena úroveň 1030 dolarů za tunu, včera činila přibližně 986 dolarů za tunu. Sdělil ekonom Lukáš Kovanda.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Aktualizováno včera

včera

Giorgio Napolitano

Zemřel bývalý italský prezident Napolitano, bylo mu 98 let

Ve věku 98 let zemřel někdejší italský prezident Giorgio Napolitano, který bývá řazen mezi nejrespektovanější politické osobnosti v zemi. Napolitano naposledy vydechl na jedné z římských klinik, jeho zdravotní stav byl už nějaký čas kritický. 

včera

Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská

Před 215 lety zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská, nejkrásnější dcera Marie Terezie

Dne 22. září 1808, tedy před 215 lety, zemřela Marie Alžběta Habsbursko-Lotrinská. Ta byla již jako malé děvčátko velice hezká a později se o ní hovořilo jako o nejkrásnější dceři Marie Terezie. Svou krásu ráda využívala, často koketovala s muži u rakouského dvora a právě svým vzhledem se snažila upoutat pozornost budoucího vlivného ženicha. Brzy se však na vlastní kůži přesvědčila, že krása je pomíjivá. Onemocněla totiž neštovicemi, které její půvabný obličej trvale znetvořily.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

První dvě trenérské změny ve fotbalové lize. V Hradci nahrazuje Webera Kotal, v Karviné skončil Hejdušek

Po posledním víkendu hned dva účastníci tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže sáhli ke změnám na trenérských postech. Poté, co Hradec Králové prohrál 1:5 s Mladou Boleslaví, se Východočeši rozhodli k ukončení spolupráce s koučem Jozefem Weberem. Toho nahradí sedmdesátiletý stratég Václav Kotal, dosavadní šéftrenér druholigového Žižkova. Nového trenéra bude hledat i trápící se nováček z Karviné, kde tak skončil Tomáš Hejdušek a kterého prozatímně zastoupí jeho dosavadní asistenti.

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Falešná naděje Ukrajiny? Vytoužené F-16 poměr sil nutně změnit nemusí, mohou být i přítěží

Už čtyři země ohlásily záměr věnovat Ukrajině dlouho požadované stíhací letouny F-16. Ačkoli schválení dodávek ze strany USA ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky označil za "průlomovou dohodu", američtí představitelé se podle Reuters domnívají, že F-16 poskytnou Ukrajině jen "malou pomoc" v její protiofenzívě. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy