Vietnamec má pět metrů dlouhé vlasy. Nemyl je 80 let, vyznává kokosové náboženství

Koronavirová karanténní opatření přiměla mnoho mužů na světě nechat si narůst delší vlasy než obvykle. Ale žádný z nich se nemůže rovnat Nguyenovi Van Chienovi. Tento 92letý muž z vietnamské oblasti jižní delty Mekongu je hrdým majitelem pětimetrových dredů, které si nestříhal, nemyl ani nekartáčoval téměř 80 let, napsala agentura Reuters.

Nguyen Van Chien
doporučujeme

"Věřím, že kdybych si ostříhal vlasy, umřu. Neodvažuju se cokoli změnit, dokonce je ani nekartáčuju," řekl podle Reuters Nguyen vyznávající víru, jež doporučuje nechat nedotčené vše, s čím se člověk narodil. "Jen je chráním, zakrývám šátkem, aby zůstaly suché a čisté a aby vypadaly pěkně," dodal.

Nguyen věří, že jeho posláním bylo nechat si narůst vlasy, které nosí stočené pod oranžovým turbanem. Ve škole si je musel stříhat, ale přestal ji navštěvovat po třetí třídě a rozhodl se, že už si vlasy nikdy neostříhá, neučeše ani neumyje.

"Pamatuju si, že moje vlasy byly černé, silné a husté. Česal jsem si je a upravoval, aby byly hebké. Ale když jsem vyslyšel volání božské moci, okamžitě jsem věděl, že jsem vyvolený. Dotkl jsem se svých vlasů a přes noc ztvrdly. Byly pevně spojené s mou hlavou a staly se věcí existující sama o sobě," řekl ve své vesnici asi 80 kilometrů západně od Ho Či Minova Města.

Nguyen dodržuje téměř zapomenutou víru známou jako Dua, anebo také kokosové náboženství. Jméno dostala podle svého zakladatele, který tvrdil, že přežívá jen na kokosových ořeších, aby si udržel vitalitu. Dua je ve Vietnamu zakázaná coby falešná víra.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovoce mělo místo již v jídelníčku našich předků. Co měli rádi?

19.09.2020 11:00 Ovoce se objevovalo již v jídelníčku pravěkých lidí. Jaké druhy ovoce naši přeci v minulosti znali…

Le Monde: Při práci z domova je třeba se více hýbat

19.09.2020 08:38 V době, kdy stále více lidí začíná pracovat z domova, se doporučuje pravidelně se při tom zvednout…

Pieta s Menzelem bude mít přísná pravidla. Lidé nemají nosit věnce

14.09.2020 14:57 Opatření proti koronaviru bude provázet také poslední rozloučení s režisérem Jiřím Menzelem, které…

Koronavirus změnil líčení žen. Zájem o rtěnky se prudce propadl

11.09.2020 08:42 Pandemie covidu-19 a s ní spojená povinnost nosit roušky ve Francii silně dopadla na výrobce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama