Česko se už výrazného oteplení nedočká. Počasí bude v srpnu takřka bez tropů

Srpen se nebude teplotně příliš lišit od počasí, které zažíváme nyní. Teplejší dny se objeví zejména na začátku měsíce, poté se ochladí a tropů se dočkáme spíše výjimečně. Do poloviny měsíce se maximální teploty přes den budou v průměru pohybovat kolem 24 stupňů Celsia, noční minima budou kolem 12 stupňů. Závěr měsíce naznačuje, že ani konec prázdnin nepřinese zlepšení

Počasí
doporučujeme

Do konce července nás podle serveru AccuWeather a Českého hydrometeorologického ústavu čeká relativně stálé počasí. Teploty by se měly pohybovat kolem 24 stupňů, v maximech kolem 29 stupňů, a tropy budou spíše výjimkou.

Předpověď také počítá s vyšším výskytem přeháněk a dešťů. Pršet bude zřejmě víc, než je mezi polovinou července a srpna obvyklé. Objeví se i bouřky.

V příštím týdnu se budou denní teplotní maxima zpočátku pohybovat kolem 27 stupňů, uprostřed týdne jen kolem 21 stupňů a na konci týdne budou opět stoupat. Denní maxima vyšplhají k 25 stupňům.

První týden bude teplotně podprůměrný až průměrný, další týdny vycházejí průměrné. Tropické třicítky se podle meteorologů v průběhu srpna neočekávají.

Naopak, pár teplých dní vystřídá krátké ochlazení a teploty opět porostou až v polovině srpna, kdy by se podle meteorologů mohly k tropické hranici přiblížit, a to na necelý týden.

Dlouhodobá průměrná teplota v Česku pro období od 20. července do 16. srpna je 18,7 stupně Celsia. Týdenní srážkové úhrny se do letošního poloviny srpna budou pohybovat většinou kolem 20 litrů na metr čtvereční.

Závěr srpna s sebou opět přinese ochlazení. Teploty spadnou pod 25 stupňů a vstup do září se navíc ponese v duchu oblačného až zataženého počasí s deštěm.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sucho na severu Čech se prohlubuje

13.08.2020 11:39 Sucho na severu Čech se prohlubuje. Přibývá zákazů odběrů vod z potoků a řek v Povodí Ohře,…

Mírné ochlazení vystřídají další tropy, ukazuje předpověď počasí

12.08.2020 22:10 Aktualizováno O víkendu čeká Česko mírné ochlazení, zkraje příštího týdne se ale opět vrátí tropy. Teploty budou…

Předpověď na noc a čtvrtek 13. srpna

12.08.2020 14:28 Od západu postoupí do střední Evropy brázda nižšího tlaku vzduchu. informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na noc a středu 12. srpna

11.08.2020 14:24 Počasí u nás bude ovlivňovat okraj tlakové výše nad severní Evropou, informuje portal.chmi.cz.

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama