Nebezpečné počasí v Česku: Udeří silný vítr a mrznoucí déšť

V průběhu příštího týdne udeří v Česku hned několik nebezpečných jevů. Objeví se mrznoucí mlhy, mrznoucí déšť a silný vítr, který může v nárazech dosahovat až rychlosti vichřice.

Nebezpečné počasí v Česku: Udeří silný vítr a mrznoucí déšť
doporučujeme

V pondělí bude sice oblačno až polojasno, ojediněle ale hrozí nízká oblačnost a mlhy, které mohou být i mrznoucí. Od západu hrozí ojediněle i déšť, opět mrznoucí. V polohách nad 800 m se navíc může objevit sněžení.

V úterý se opět objeví déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m a postupně na severozápadě nad 400 m i srážky sněhové. hrozí také jihozápadní až západní o rychlosti vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h).

Ve středu bude oblačno až zataženo, od západu se ale opět může objevit místy sněžení, v polohách pod 500 m i déšť se sněhem nebo déšť. Vítr opět dosáhne rychlosti 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Ke konci týdne se ale počasí uklidní. Bude oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno, a objeví se sice i déšť nebo přeháňky, sněžení se ale bude objevovat už jen na horách.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Studené léto za dveřmi? Předpověď počasí na měsíc slibuje ochlazení

12.06.2021 21:58 Aktualizováno V příštích týdnech budou zřejmě teploty v Česku mírně klesat. Tento týden a na začátku příštího…

Počasí se uklidní. Meteorologové zmírnili dnešní výstrahu

06.06.2021 10:38 Meteorologové zmírnili výstrahu před bouřkami na dnešek. Silné bouřky čekají už jen v Plzeňském a…

Silné bouřky v Německu zabíjely. Teď míří na Česko

05.06.2021 21:13 Aktualizováno Bouřky v jihozápadní polovině Česka dnes budou silnější, než meteorologové čekali. Spadne až 50…

Počasí: V sobotu zasáhnou část Česka bouřky, může se přidat i krupobití

04.06.2021 11:18 V jihozápadní polovině České republiky se v sobotu odpoledne budou místy vyskytovat bouřky s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama