Podrobná předpověď počasí do konce jara: Kdy se ochladí a dorazí tropy?

Počasí bude v následujících měsících nadprůměrně teplé. Ukazují to první dlouhodobé předpovědi počasí na zbytek jara a začátek léta, podle kterých teploty prakticky každý den překročí hranici 20 stupňů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Západ slunce, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle dlouhodobé předpovědi serveru AccuWeather se jednoho z posledních ochlazení dočkáme hned tento týden. Teploty během dne místy klesnou i pod 10 stupňů.

Poslední dva dubnové týdny se ale opět oteplí. Denní maxima budou dosahovat zhruba 20 stupňů a bude převážně jasno až polojasno. V podobném duchu se ponese i první týden v květnu, na jehož konci se ale opět ochladí.

Teploty na několik dní klesnou k 15 stupňům a objeví se přeháňky nebo déšť. V průběhu druhého květnového týdne se ale opět oteplí a teploty vyrostou až na 23 stupňů.

Zde se s drobnými výkyvy udrží po zbytek měsíce, jasné počasí ale bude střídat zvýšená oblačnost a místy se objeví i bouřky.

V červnu budou teploty stoupat pozvolna. První dva týdny vyrostou až na 24 stupňů a bude jasno až polojasno. Od třetího červnového týdne se začnou místy objevovat přeháňky, teploty ale vyrostou až na 26 stupňů.

Ke konci června a na přelomu července se o pár stupňů ochladí, objeví se přeháňky a bouřky. Poté teploty opět vyrostou nahoru a začnou šplhat ke 30 stupňům.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí bude příští týden opět stabilní. Oteplí se?

28.05.2020 09:00 Příští týden se začne postupně oteplovat. Ačkoliv se Česko nevyhne občasným přeháňkám, teploty…

Počasí o víkendu: Občas zaprší, budou až 4 stupně

27.05.2020 22:21 Aktualizováno Počasí bude o víkendu teplotně stálé. Místy naprší a teploty v noci klesnou až ke čtyřem stupňům,…

Předpověď počasí na celé léto: Bude pořádné horko. Kdy přijdou první tropy?

27.05.2020 22:15 Aktualizováno Letošní léto by mohlo patřit k těm nejteplejším vůbec. První měsíce tohoto roku se podle…

Předpověď na noc a čtvrtek 28. května

27.05.2020 11:52 Přes naše území přejde k jihovýchodu okluzní fronta. Za ní se obnoví příliv chladnějšího a vlhkého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy