Předpověď počasí na léto: Na kdy si naplánovat dovolenou?

Letošní léto bude po vzoru těch nedávných bohaté na vysoké teploty a výjimkou nebudou ani tropické dny nebo vlny ochlazení. Naopak přeháňky či deštivé počasí budou podle meteorologů spíše vzácností. .

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Letní počasí
doporučujeme

Od počátku příštího týdne teploty sice bude panovat chladnější počasí, ke konci ale teploty vystoupají až na 25 stupňů. Ukazuje to předpověď serveru AccuWeather.

Od třetího týdne se začnou blížit tropické teploty. Teploměry budou ukazovat až 27 stupňů, a to s menšími výjimkami až do konce měsíce. 

Začátek července se příliš lišit nebude. Teploty budou šplhat ke 30 stupňům a výraznějšího ochlazení se dočkáme pouze v polovině druhého týdne, kdy se zatáhne a teploty klesnou ke 23 stupňům.

Po pár dnech se ale opět vrátí vysoké teploty a většinou jasné nebo polojasné teploty s občasnými tropickými vedry. Zhruba od poloviny července by se pak mohly objevovat tropické dny častěji a místy i bouřky.

Mírného ochlazení s vyšší oblačností se dočkáme na přelomu července a srpna, nepotrvá ale dlouho a teploty se opět vrátí na letní hodnoty. V prvním srpnovém týdnu je navíc třeba opět počítat s dalšími tropy. 

V průběhu srpna neočekávají meteorologové výraznější teplotní skoky. Stabilně by se teplota až na výjimky měla pohybovat v průměru od 24 stupňů výše, kolem poloviny srpna se ale můžeme dočkat mírného ochlazení. 

Teploty pak ke konci měsíce opět porostou a letní prázdniny se s námi mohou opět rozloučit až tropickým počasím. Deště ani přeháňky ale meteorologové v srpnu příliš neočekávají.

Podle dosavadní předpovědi se také zdá, že by tropické noci mohly být toto léto spíše výjimkou. Průměrné noční teploty by se v maximech měly ve většině případů dostat na hranici 16 stupňů.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 3. července

02.07.2020 13:45 Za studenou frontou se k nám od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu, informuje portal.chmi…

Výstraha: Česko zasáhnou bouřky s krupobitím, vichr může lámat stromy

02.07.2020 12:08 Na většině území České republiky hrozí dnes odpoledne ojediněle silné bouřky s nárazy větru kolem…

Počasí: První letošní tropickou noc v Česku zaznamenalo Klementinum

02.07.2020 09:42 První letošní tropickou noc v Česku, při které teplota neklesla pod 20 stupňů Celsia, zaznamenala…

Jak bude na začátku prázdnin? Meteoroložka prozradila, co máme čekat

02.07.2020 08:15 ROZHOVOR – První polovina července bude na srážky bohatá, říká meteoroložka Dagmar Honsová. V…

Související:

Právě se děje

Další zprávy