V Atlantiku se vytváří bouře Gonzalo, v Pacifiku Douglas

V Atlantickém oceánu se vytváří tropická bouře Gonzalo, která by mohla mít do čtvrtka sílu hurikánu. Nyní se nachází zhruba 2000 kilometrů východně od Návětrných ostrovů a vítr, který ji provází, má rychlost 85 kilometrů za hodinu. Oznámilo to dnes americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Hurikán
doporučujeme

Jak uvádějí americké úřady, je to zatím nejčasnější termín, kdy se v Atlantiku vytvořila sedmá bouře sezony, jejíž název začíná na písmeno G. Časový rekord dosud náležel bouři Gert, jež se zformovala 24. července 2005. Časový předstih měly i předchozí letošní bouře Cristobal, Danielle, Edouard a Fay.

Západně od amerického kontinentu, ve východní části Tichého oceánu, se formuje první pacifická bouře letošní sezony. Podle NHC je hurikán Douglas vzdálený asi 2870 kilometrů východně od Havaje a vítr, který jej doprovází, má rychlost 120 kilometrů za hodinu. Posouvá se směrem na západ a k Havaji by mohl dorazit v neděli nebo pondělí. Podle předpovědí má do té doby ale zeslábnout.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jih USA sužují silné mrazy, miliony lidí jsou bez proudu

16.02.2021 14:09 Aktualizováno Jih Spojených států od pondělí sužuje nezvykle mrazivé počasí, které začalo minulý týden po přílivu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama