Extrémní počasí: Tajfuny ve Vietnamu si za dva měsíce vyžádaly 192 mrtvých, škoda 30 bilionů dongů

Nebývale četné přírodní katastrofy, které v posledních dvou měsících postihly Vietnam, si vyžádaly 192 životů, 57 pohřešovaných a škody za 30 bilionů dongů (cca 29 miliard korun). S odvoláním na dnešní prohlášení vietnamských úřadů o tom informovala agentura Reuters. Východoasijskou zemi letos zasáhlo devět tajfunů, největší spoušť způsobily v její centrální části.

Hurikán
doporučujeme

Ztráty na životech a škody jsou za poslední dva měsíce vyšší než za celý minulý rok. Podle oficiálních statistik v důsledku přírodních katastrof v roce 2019 zemřelo 132 lidí, škody úřady loni vyčíslily na 6,2 bilionů dongů.

"Za pouhé dva měsíce od poloviny září do poloviny listopadu nás zasáhlo devět tajfunů a dvě tropické cyklóny. Toto neobvyklé počasí naši zemi stálo 30 bilionů dongů," uvedl v prohlášení ministr zemědělství Nguyen Xuan Cuong. "Museli jsme zajistit, aby naši obyvatelé nebyli bez domova, netrpěli hladem a po tajfunu měli dostatek pitné vody," dodal.

zdroj: YouTube

Extrémní počasí letos v centrálním Vietnamu poničilo úrodu a domovy stovek tisíc lidí, turisty oblíbenou oblast navíc podobně jako jinde ve světě tvrdě zasáhla pandemie covidu-19. Očekává se, že hospodářský růst Vietnamu letos v důsledku pandemie i přírodních katastrof zpomalí o dvě až tři procenta, uvádí Reuters.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Planeta Země se dál ohřívá. Rok 2020 byl nejteplejším v dějinách měření,…

15.01.2021 07:28 Rok 2020 byl těsně nejteplejším v dějinách měření, poznamenaly ho mocné hurikány a nevídané lesní…

Sněhová kalamita si v Japonsku vyžádala osm mrtvých

11.01.2021 18:12 Aktualizováno Nejméně osm obětí a stovky zraněných si vyžádala sněhová kalamita, která v posledních dnech…

WMO: Ozonová díra nad Antarktidou patřila loni k největším za 40 let

08.01.2021 17:12 Ozonová díra nad Antarktidou se zacelila v posledních prosincových dnech, vloni však patřila k…

Copernicus: Minulý rok byl dosud nejteplejší v Evropě i ve světě

08.01.2021 09:27 Rok 2020 byl v Evropě nejteplejší za dobu záznamů. Celosvětově se vyrovnal dosud rekordnímu roku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama