Anglická liga se dočká fanoušků. Do ochozů budou moct od poloviny května

Zatímco česká nejvyšší fotbalová soutěž si bude ještě na zaplněnější ochozy vzhledem k nelepšící se epidemické situaci v Česku ještě nějakou tu dobu počkat, na britských Ostrovech se už nyní ví, že se živé atmosféry díky fanouškům přítomných v hledištích konečně dočkají. Z plánu postupného uvolňování restrikcí ve Velké Británii, který představil veřejnosti britský premiér Boris Johnson vyplývá, že by na zápasy anglické fotbalové Premier League mohli fanoušci přijít podívat poprvé 17. května, přičemž o týden později bude naprogramu finále sezóny 2020/21. Konkrétně by mělo jít až o 10 000 příznivců v ochozech.

Premiere League (ilustrační foto)
doporučujeme

O tom, že tomu tak skutečně bude informuje v pondělí na svých stránkách zpravodajský server televize BBC. Jak upozorňuje, onen podrobný čtyřstupňový plán uvolňování restrikcí v Británii představil britský ministerský předseda Boris Johnson v parlamentu. Toho doplnil ještě vládní koordinátor pro očkování Nadhin Zahawi s tím, že od 29. března se bude moct na Ostrovech sportovat venku a týkat se to bude i organizovaného sportování dětí. Jak na tom však budou vnitřní sportoviště, tak v tomto případě termín pro jejich otevření britská vláda ještě neupřesnila.

Co je ale jisté je to, že na prvoligových fotbalových stadionech mající kapacitu pro více než 40 000 dicváků, bude moct od 17. května přijít maximálně 10 000 diváků. Co se týče menších stadionů, ty budou moct zaplnit nejvýše čtvrtinu svých kapacit.

Bitská vláda také bude řešit možnost toho, aby se sportovní a další podobné akce v budoucnu konat i bez potřeby sociálního odstupu. Vše by mohlo změnit testování diváků před vstupem na stadiony.

Připomeňme, že naposledy se v této sezóně fanoušci na anglických stadionech v prosinci. ľo však jen o krátkou dobu a navíc jen o návštěvu maximálně 2000 lidí. Protože se ale pak začaly objevovat nejrůznější nakažlivější mutace koronaviru, vláda byla nucena stadiony pro veřejnost uzavřít a zápasy Premier League se tak od té doby hrají před prázdnými tribunami.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový prezident fotbalové Barcelony Laporta: Věřím, že Messi v klubu zůstane

08.03.2021 19:26 O víkendu se ve fotbalové Barceloně konaly volby nového prezidenta klubu. Tím se stal Joan Laporta,…

Roman Berbr už není členem FAČR. Kvůli trestnímu stíhání se členství vzdal

07.03.2021 12:04 Bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl donedávna považován za…

Španělská policie zasahovala ve fotbaové Barceloně. V poutech skončil…

01.03.2021 18:58 V pondělí proběhla v sídle slavného fotbalového katalánského klubu FC Barcelona policejní razie, na…

Trpišovský vs. Gerrard. Slávisté se v osmifinále EL utkají s dalším…

26.02.2021 16:48 Od senzačního postupu fotbalové pražské Slavie přes Leicester do osmifinále Evropské ligy UEFA…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama