Fotbalová liga se protáhne téměř do Vánoc. Jarní část začne už v půlce ledna

Česká nejvyšší fotbalová soutěž se poprvé protáhne skoro až do Vánoc, tuzemští fotbaloví fanoušci si ji totiž užijí až do 23. prosince. Pak budou mít fotbalisté přestávku, ovšem pouze do půlky ledna. O nové termínové listině v pondělí rozhodlo Ligové grémium, které tak k tomuto kroku sáhlo poté, co musela být měsíc soutěž kvůli nouzovému stavu přerušena. O předchozím víkendu byla liga opět rozeběhnuta.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Zatímco první liga, která by ráda v restartované části sezóny 2020/21 stihla odehrát celkem 14 kol a to tedy až do zmińovaného 23. prosince, druhá nejvyšší fotbalová soutěž Fortuna národní liga se nově protáhne do poloviny prosince. Co se týče samotných rozlosování kol, to se ani při nové termínovce obou soutěží nemění.

Mnoho jiných variant Ligové grémium nemělo, využilo jedno okno, které mělo být původně určeno zápasům MOL Cupu, ten se ale do konce tohoto kalendářního roku už dříve kvůli pandemii koronaviru přerušil. Konkrétně se zápasy českého poháru měly uskutečnit ve středu 16. prosince.

"Členské kluby si kvůli nové termínové listině odsouhlasily zkrácení zimního přípravného období. Posunutí jarní části není možné s ohledem na plánované EURO a nejvyšší soutěž se proto znovu rozeběhne po necelých čtyřech týdnech patnáctým kolem již 16. ledna," uvedla k nové termínové listině Ligová fotbalová asociace.

V případě druhé ligy šlo především o to, kam vecpat čtyři kola, která se měla původně odehrát v říjnu. Na druholigových trávnících tak tedy budou fotbalisté pobíhat ještě první prosincový víkend. Třinácté kolo se pak uskuteční až začátkem března příštího roku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slavný anglický klub se stal terčem hackerů. Jejich útok byl ale včas…

21.11.2020 13:05 V pátek se stal terčem hackerských útok jeden z nejslavnějších anglických fotbalových klubů…

Čeští fotbalisté se přiblížili baráži o MS. Před losem jeho kvalifikace…

19.11.2020 20:09 Česká fotbalová reprezentace se díky středeční výhře nad Slovenskem 2:0 a prohře Skotska v Izraeli…

První podmínka pro Messiho přestup do Anglie splněna. Guardiola zůstává u …

19.11.2020 16:53 Fotbaloví fanoušci fandící Manchesteru City budou i v dalších dvou sezónách sledovat na lavičce…

Češi mezi reprezentační elitou! Pomohla k tomu výhra nad Slováky i…

18.11.2020 23:13 Aktualizováno Čeští fotbalisté se v příštím ročníku Ligy národů UEFA představí v elitní Lize A, do které se jim…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama