Fotbalová liga se protáhne téměř do Vánoc. Jarní část začne už v půlce ledna

Česká nejvyšší fotbalová soutěž se poprvé protáhne skoro až do Vánoc, tuzemští fotbaloví fanoušci si ji totiž užijí až do 23. prosince. Pak budou mít fotbalisté přestávku, ovšem pouze do půlky ledna. O nové termínové listině v pondělí rozhodlo Ligové grémium, které tak k tomuto kroku sáhlo poté, co musela být měsíc soutěž kvůli nouzovému stavu přerušena. O předchozím víkendu byla liga opět rozeběhnuta.

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Zatímco první liga, která by ráda v restartované části sezóny 2020/21 stihla odehrát celkem 14 kol a to tedy až do zmińovaného 23. prosince, druhá nejvyšší fotbalová soutěž Fortuna národní liga se nově protáhne do poloviny prosince. Co se týče samotných rozlosování kol, to se ani při nové termínovce obou soutěží nemění.

Mnoho jiných variant Ligové grémium nemělo, využilo jedno okno, které mělo být původně určeno zápasům MOL Cupu, ten se ale do konce tohoto kalendářního roku už dříve kvůli pandemii koronaviru přerušil. Konkrétně se zápasy českého poháru měly uskutečnit ve středu 16. prosince.

"Členské kluby si kvůli nové termínové listině odsouhlasily zkrácení zimního přípravného období. Posunutí jarní části není možné s ohledem na plánované EURO a nejvyšší soutěž se proto znovu rozeběhne po necelých čtyřech týdnech patnáctým kolem již 16. ledna," uvedla k nové termínové listině Ligová fotbalová asociace.

V případě druhé ligy šlo především o to, kam vecpat čtyři kola, která se měla původně odehrát v říjnu. Na druholigových trávnících tak tedy budou fotbalisté pobíhat ještě první prosincový víkend. Třinácté kolo se pak uskuteční až začátkem března příštího roku.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finsko na senzační výrhu nad Dánskem nenavázalo. S Ruskem prohrálo 0:1

16.06.2021 19:26 Ve středu vstoupilo letošní fotbalové mistrovství Evropy do druhého kola základních skupin a právě…

Portugalci našli recept na maďarskou obranu až v závěru, Francie porazila…

15.06.2021 23:54 První kolo základních skupin uzavřely dva zápasy skupiny F mistrovství Evropy ve fotbale. V úterý…

Patrik Schick a gól, který ohromil svět. Práskl jsem to tam, vypověděl…

15.06.2021 22:17 Aktualizováno Český fotbal opět přispěchal s geniálním momentem, který se zapíše do historie evropských…

Slováci po výhře nad Polskem vedou skupinu E. Španělé marně dobývali…

14.06.2021 23:52 Kromě zápasu Česka se Skotskem v rámci skupiny D byly v pondělí na programu v rámci evropského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama