Kouč Šilhavý má jistotu. Povede reprezentaci i v kvalifikaci na fotbalové MS 2022

Mistrovstvím Evropy, které se bude konat příští rok, na který byl odložen z letošního roku kvůli pandemii koronaviru, mise kouče Jaroslava Šilhavého u českého národního týmu nekončí. Právě kvůli zmiňované pandemii koronaviru mu totiž byla smlouva o spolupráci s Fotbalovou asociací ČR (FAČR) automaticky prodloužena na další reprezentační cyklus. Osmapadesátiletý stratég by pak měl trénovat reprezentaci i na onom světovém šampionátu v Kataru v roce 2022, samozřejmě pouze tehdy, pokud by se mu s ní podařilo na něj postoupit.

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

Jak je tedy již známo, fotbalový evropský šampionát, jenž se má konat hned ve 12 evropských zemí, byl ze strany Evropské fotbalové unie UEFA odsunut kvůli koronaviru na rok 2021 a bude se tak tedy konat v termínu od 11. června do 11. července toho roku. Ovšem už v březnu příštího roku má podle původního plánu začít kvalifikace na další fotbalový sportovní svátek a to na MS v Kataru, které se uskuteční v roce 2022.

Proto tak byla nyní smlouva mezi FAČR a Jaroslavem Šilhavým automaticky prodloužena na další kvalifikační cyklus. Připomeňme, že bývalý kouč Slavie či Liberce se stal novým reprezentačním trenérem předloni v září, kdy tak vystřídal Karla Jarolíma. Tehdy tak s FAČR uzavřel kontrakt pouze na kvalifikační cyklus směřující k mistrovství Evropy se samozřejmou opcí pro závěrečný turnaj v případě postupu, který se nakonec podařil. "Smlouva trenéra a celého realizačního týmu samozřejmě trvá i na Euro, které je přesunuto do příštího roku. Čili tady vše běží tak, jak by běželo, kdyby se Euro odehrávalo letos," nechal se slyšet v rozhovoru s novináři ve čtvrtek samotný předseda FAČR Martin Malík.

Oproti angažmá Karla Jarolíma v reprezentaci se národní tým pod vedením Jaroslava Šilhavého zvedl. Zatímco předloni zaznamenala reprezentace pod jeho vedením tři výhry ve čtyřech zápasech, loni už vítězství bylo pět spolu s pěti porážkami. Za zmínku pak rozhodně stojí senzační domácí kvalifikační výhra nad Anglií, se kterou se mimochodem národní tým utká i ve skupině ME, 2:1.

Dodejme, že vedle Anglie se pak ještě český tým na evropském šampionátu v příštím roce utká s Chorvatskem a pak z jedním z celků, který se do turnaje probojuje z Ligy národů. České zápasy se pak budou hrát v Glasgow a v Londýně.

Kvůli koronavirové pandemii se národní tým v tomto kalendářním roce 2020 ještě nepředstavil a poprvé se tak podle všeho stane až v zářív rámci nového ročníku Ligy národů.

Témata: Fotbal | FAČR | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Petr Čech se vrací do akce? Byl zapsán na soupisku Chelsea pro Premier…

20.10.2020 21:10 Aktualizováno Zní to až neuvěřitelně, ale fotbaloví fanoušci a především pak ti, co fandí londýnské Chelsea a…

Nejen ovlivňování výsledků. Berbr má podle policie na svědomí i zpronevěru

20.10.2020 15:43 Již bývaý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl minulý týden v pátek…

Šéf teplického klubu se rozčílil nad slovy Malíka. Chce rezignaci…

20.10.2020 12:38 Pondělní slova předsedy Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martina Malíka o tom, že za současnou korupční…

Roman Berbr rezignoval na post místopředsedy FAČR. Končí také komise…

19.10.2020 17:37 Aktualizováno Poté, co v pátek kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželo 20 osob z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama