Trestní oznámení fotbalové Slavie už řeší skotská policie, potvrdila její mluvčí

Jak zjistil server Novinky.cz, na jejich dotaz, zda skotská policie již vyšetřuje trestní oznámení, které podala ve Skotsku fotbalová Slavia po její čtvrteční osmifinálové odvetě na stadionu Glasgow Rangers, kde měl být napaden slávistický obránce Ondřej Kúdela hráčem domácích Glenem Kamarou, odpověděla její mluvčí Rebecca Williamsová kladně. „Obdrželi jsme oznámení o napadení, které mělo následovat po utkání mezi Rangers a Slavií Praha 18. března na stadionu Ibrox. Policisté jsou v kontaktu s oběma týmy a probíhá vyšetřování,“ uvedla konkrétně.

SK Slavia Praha.
doporučujeme

K tomu ještě Williamsová doplnila, že ono napadení Ondřeje Kúdely vyšetřuje na základě podaného trestního oznámení ze strany Slavie a nikoli  nikoho ze strany Rangers, tedy skotského týmu, který pražský klub obviňuje z rasismu. Přitom v pátek se skotská policie nechala slyšet, že Pražané žádné trestní oznámení nepodali a že ve čtvrtek tak nemusela na stadionu nikterak zasahovat. Nakonec se Slavia obrátila na skotskou policii prostřednictvím českého velvyslanectví v Británii právě až v pátek.

K inkriminovanému incidentu mělo dojít po zápase v útrobách stadionu při setkání zorganizovaném delegáty UEFA právě před jejich zraky a také před zraky trenéra Rangers Stevena Gerrarda. „Napadení hráče Ondřeje Kúdely bylo připraveno a promyšleno včetně vědomého zakrytí kamer na místě incidentu. Brutální a surový útok byl veden s plnou intenzitou s cílem zranit a způsobit fyzickou újmu,” uvedla Slavia ve svém nejnovějším prohlášení k celé záležitosti.

Legenda Rangers Boyd: UEFA by měla Slavii z Evropské ligy vyřadit

Mezitím na britských ostrovech neustávají jakékoli reakce na dění během čtvrtečního odvetného duelu Evropské ligy. Své si k tomu řekl i legendární útočník Rangers Kris Boyd, který by byl dokonce pro vyřazení Pražanů z Evropské ligy. "Pokuty nejsou dostatečné. UEFA musí být důrazná. Z mého pohledu to znamená vyřadit Slavii z Evropské ligy. Vykopnout je a Arsenal poslat do semifinále," uvedl.

Doplňoval tak na slova právníka pravého záložníka Glasgow Rangers Aamera Anwara, který řekl následující: "UEFA musí začít jednat, jinak tomu (problémům s rasismem) nebude konec. Kúdela by měl dostat až dvouletý zákaz činnosti, potrestaná by měla být i Slavia. Žádný jednozápasový distanc, žádná pokuta, ale trest, který klub tvrdě zasáhne."

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci před derby. Slavia je na vlně, tak Skopečka ani nehecuji, říká…

11.04.2021 15:16 Pohodlně se uvelebí ve svých křeslech či na pohovkách a budou napjatě sledovat nedělní 298. derby…

Slavia si z Londýna přiveze naději. S Arsenalem na Emirates Stadium…

08.04.2021 23:50 Aktualizováno Fotbalisté Slavie se po pauze opět představili na evropské scéně v rámci Evropské ligy. Ta měla ve…

Další známý kandidát na šéfa FAČR. Proti Poborskému se postaví Petr Fousek

07.04.2021 19:58 Před blížící se červnovou volební valnou hromadou Fotbalové asociace ČR (FAČR), která zvolí…

Etická komise UEFA rozhodla. Na Arsenal Kúdela nesmí, stejně však nemůže…

06.04.2021 20:33 Ostře sledovaný případ údajného rasismu slávistického stopera Ondřeje Kúdely během odvetného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama