Vítkovice už znají nový trenérský štáb. Do klubu se vrací jako kouč Miloš Holaň

Po posledních nevydařených výkonech vítkovického klubu, které předvedl především v posledních dvou duelech s Pardubicemi a s Olomoucí, vedení tohoto klubu v neděli rozhodlo odvolat dosavadní trenérský štáb v čele s Mojmírem Trličíkem. O den později už je známá náhrada za něj. Novým vítkovickým koučem tak je po pondělku Miloš Holaň, jenž se tak do klubu vrací po dlouhých 14 letech. Asistovat mu pak budou současný sportovní ředitel Roman Šimíček a dosavadní kouč dorostu a asistent trenéra u reprezentační sedmnáctky Radek Phillip.

HC Vítkovice (ilustrační foto)

Dosud Miloš Holaň naposledy působil coby trenér prvoligové Poruby, kde byl poslední dvě sezóny až do letošního léta. Od té doby byl Holaň bez angažmá. Nyní se vrací do Vítkovic, tedy do klubu, ve kterém začínal nejen jako hráč, ale i jako trenér.

Mezi lety 2004 až 2006 totiž ve Vítkovicích asistoval Vladimíru Vůjtkovi, v sezóně 2006/07 pak povýšil na hlavního trenéra tohoto ostravského extraligového klubu. Tehdy ale jeho angažmá netrvalo příliš dlouho, za chvíli byl totiž nahrazen Miroslavem Fryčerem.

Do té doby, než se nyní po dlouhých 14 letech opět vrátil do Vítkovic, sbíral trenérské zkušenosti u jiných extraligových celků a to třeba ve Spartě, Mladé Boleslavi či v Pardubicích. Kromě toho treénoval i v zahraničí, třeba na Slovensku Zvolen a Trenčín, v Norsku Lillehammer, v Rakousku Feldkirch, v Bělorusku Grodno a na Ukrajině Barkut Kyjev.

Připomeňme, že Vítkovice už pět zápasů za sebou nevyhráli a i proto se tak aktuálně v extraligové tabulce nacházejí až na devátém místě. Nejbližším zápasem pro Vítkovice bude ten úterní, kdy se od 17:30 ukážou v Litvínově.

Vítkovice jsou pak druhým extraligovým celkem, který v této sezóně 2020/21 sáhl ke změně trenérského štábu. Tím prvním se staly Pardubice, kde se nedávno stal novým koučem Richard Král, jenž tam nahradil Milana Razýma.

Hlůšková stále nemůže z Pákistánu odcestovat do Česka

06.12.2021 12:17 Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s…

Václav Klaus se o víkendu v Krkonoších zranil

05.12.2021 22:00 Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si…

Soud poslal bývalou barmskou vůdkyni Su Ťij na dva roky do vězení

06.12.2021 16:57 Barmský soud dnes uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest za podněcování k násilí…

Předpověď počasí: Příští týden se výrazně ochladí, hrozí silné mrazy

05.12.2021 06:30 Příští týden se v Česku bude nadále ochlazovat. Teploty v noci mohou klesat až k -10 stupňům a…

Budoucí pandemie by mohly být smrtelnější než ta současná, uvedla tvůrkyně…

06.12.2021 11:39 Budoucí pandemie by mohly být smrtelnější než ta současná, uvedla v přednášce vysílané stanicí BBC…

Historický úspěch. České hokejistky si poprvé zahrají pod pěti…

14.11.2021 19:17 Aktualizováno Stejným způsobem, jakým prošly celou kvalifikační skupinou v Chomutově, sehrály závěrečný zápas s…

Související:

Právě se děje

reklama