Vítkovice už znají nový trenérský štáb. Do klubu se vrací jako kouč Miloš Holaň

Po posledních nevydařených výkonech vítkovického klubu, které předvedl především v posledních dvou duelech s Pardubicemi a s Olomoucí, vedení tohoto klubu v neděli rozhodlo odvolat dosavadní trenérský štáb v čele s Mojmírem Trličíkem. O den později už je známá náhrada za něj. Novým vítkovickým koučem tak je po pondělku Miloš Holaň, jenž se tak do klubu vrací po dlouhých 14 letech. Asistovat mu pak budou současný sportovní ředitel Roman Šimíček a dosavadní kouč dorostu a asistent trenéra u reprezentační sedmnáctky Radek Phillip.

HC Vítkovice (ilustrační foto)
doporučujeme

Dosud Miloš Holaň naposledy působil coby trenér prvoligové Poruby, kde byl poslední dvě sezóny až do letošního léta. Od té doby byl Holaň bez angažmá. Nyní se vrací do Vítkovic, tedy do klubu, ve kterém začínal nejen jako hráč, ale i jako trenér.

Mezi lety 2004 až 2006 totiž ve Vítkovicích asistoval Vladimíru Vůjtkovi, v sezóně 2006/07 pak povýšil na hlavního trenéra tohoto ostravského extraligového klubu. Tehdy ale jeho angažmá netrvalo příliš dlouho, za chvíli byl totiž nahrazen Miroslavem Fryčerem.

Do té doby, než se nyní po dlouhých 14 letech opět vrátil do Vítkovic, sbíral trenérské zkušenosti u jiných extraligových celků a to třeba ve Spartě, Mladé Boleslavi či v Pardubicích. Kromě toho treénoval i v zahraničí, třeba na Slovensku Zvolen a Trenčín, v Norsku Lillehammer, v Rakousku Feldkirch, v Bělorusku Grodno a na Ukrajině Barkut Kyjev.

Připomeňme, že Vítkovice už pět zápasů za sebou nevyhráli a i proto se tak aktuálně v extraligové tabulce nacházejí až na devátém místě. Nejbližším zápasem pro Vítkovice bude ten úterní, kdy se od 17:30 ukážou v Litvínově.

Vítkovice jsou pak druhým extraligovým celkem, který v této sezóně 2020/21 sáhl ke změně trenérského štábu. Tím prvním se staly Pardubice, kde se nedávno stal novým koučem Richard Král, jenž tam nahradil Milana Razýma.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama