Z Minsku do Moskvy? Šéf IIHF Fasel už má plán B v otázce pořadatelství příštího MS

Nečekaný zvrat přichází v otázce pořadatelství hokejového mistrovství světa v příštím roce. To se mělo podle původního plánu konat vedle lotyšské Rigy i v běloruském Minsku, jenomže aktuální neklidná politická situace v Bělorusku, která tam trvá od letošního srpna, kdy se konaly prezidentské volby v této zemi, nenasvědčuje nikterak tomu, aby se tento sportovní svátek v příštím roce v zemi konal a dlouho se tak mluvilo o debrání pořadatelství Bělorusku. Proti tomuto kroku byl sice šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel dlouho proti, nyní to vypadá, že už má náhradní variantu. Jak uvádí novinář Ryan Kennedy z The Hockey News, místo Minka by se o pořadatelství s Rigou měla dělit Moskva.

MS v hokeji
doporučujeme

Ještě ve středu, kdy se konalo zasedání rady IIHF zaznělo od samotného Fasela, že verdikt o tom, jak to nakonec s pořadatelstvím příštího MS bude, bude složitý. „Musíme mít jistotu, že se šampionát uskuteční bezpečným a zodpovědným způsobem pro všechny," připomínal vedle běloruské politické krize i celosvětovou pandemii koronaviru, kvůli které musel být letos hokejový svátek, jenž se měl konat na jaře ve Švýcarsku, zrušen.

Ještě před tímto zasedáním IIHF se dlouholetý švýcarský hokejový funkcionář René Fasel nechal dokonce slyšet, že politika by němal nijak zasahovat do sportu a dlouhou dobu to tak vypadalo, že ať se děje, co se děje, s Rigou bude pořádat hokejové MS Minsk. Proti tomu se ale postavil lotyšský premiér, jenž řekl, že by hokejový svátek byla schopna pořádat pouze sama Riga.

Nicméně i René Fasel přiznával, že v jeho zájmu je především bezpečnost jak samotných hráčů, tak i rozhodčích, médií a dalších, kteří se turnaje zúčastní. Právě to situace v Bělorusku nijak nezaručovala a tak má nyní René Fasel přijít s plánem B. „IIHF přesune šampionát z Běloruska do Moskvy. René Fasel má namířeno do Ruska, aby se ohledně této záležitosti sešel s Treťjakem (Vladislav Treťjak je prezidentem Ruské hokejové federace - pozn. aut.). Lotyšsko jako spolupořadatel by zůstalo," uvedl ve čtvrtek večer k novému plánu Ryan Kennedy na svém twitterovém účtu.

Ze strany IIHF se k tomuto plánu B zatím nikdo oficiálně nevyjádřil a tudíž ji ještě nikdy ani nepotvrdil. Připomeňme, že v příštím roce se má hokejové MS konat od 21. května do 6. června, tedy o dost později, než tomu bývá zvykem. Na vině je pochopitelně posunutá sezóna kvůli pandemii koronaviru. Mimochodem, právě v Minsku měla hrát svou skupinu i česká reprezentace v čele s trenérem Filipem Pešánem. Kromě toho se tam měla hrát i dvě čtvrtfinále, obě semifinále a boje o medaile.

Dodejme, že Rusko hostilo naposledy hokejový šampionát v roce 2016, kdy se hrálo v Moskvě a v Petrohradu. Právě v posledním jmenovaném ruském městě se podle původního plánu mělo uskutečnit další hokejkové MS až v roce 2023.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kanada vyhrála mistrovství světa v hokeji. Finsko porazila v prodloužení

07.06.2021 07:54 Aktualizováno I v lotyšské Rize se stejně jako při posledním světovém šampionátu v hokeji na Slovensku před dvěma…

Američané rozstříleli Němce 6:1. Z MS si odnáší za posledních osm let…

06.06.2021 20:27 Aktualizováno Před nedělním večerním finálovým vrcholem mezi Kanadou a Finskem se v lotyšské Rize odehrálo…

Po dvou letech opět stejné finále. S Kanadou se v něm utkají Finové, kteří…

06.06.2021 08:41 Reprízu finále posledního mistrovství světa z roku 2019 bude k vidění i v roce 2021 v lotyšské Rize…

Mangiapane hrdinou Kanady. Díky němu se po počátečním trápení na turnaji…

05.06.2021 16:27 V sobotu jsou na programu letošního světového šampionátu semifinálové zápasy. Jako první se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama