Ledecká potvrdila pověst bojovnice. Po sobotním pádu v nedělním super-G dojela patnáctá

Všichni čeští sportovní fanoušci byli jistě zvědavi na to, jak na tom bude česká reprezentantka nejen ve snowboardingu, ale i v alpském lyžování Ester Ledecká poté, co v sobotu ve sjezdu v Crans Mortaně tvrdě narazila do ochranných sítích v rychlosti 109 kilometrů za hodinu. Z něho vyvázla svěřenkyně kouče Tomáše Banka pouze s roztrženým rtem a prakticky ten samý den večer oznámila, že se rozhodně chystá na start nedělního super-G. Jak řekla, tak učinila. V Crans Mortaně se super-G zúčastnila a nakonec v něm skončila na patnácté pozici.

Ester Ledecká

Její nedělní výkon, i když z toho byla nakonec až 15. místo, byl velice slušný s ohledem na to, s čím si musela během tohoto víkendu projít. Bylo znát, že má Ledecká z tratě v Crans Mortaně po sobotním pádu respekt, nebylo se čemu divit. A i když při posledním skoku udělala menší zaváhání, nakonec do cíle dorazila a to se ztrátou na čelo závodu 1,90 sekundy.

"Já jsem spokojenej moc, do poslední chvíle jsme nevědeli, jestli Ester pojede. Nakonec se rozhodla, že do toho půjde. Bolí jí rameno, pravá strana hýždí, ale zvádla to," nechal se slyšet po závodě v rozhovoru pro Českou televizi trenér Tomáš Bank. Ten pak potvrdil další plány, které má do dalších dní krátce před mistrovství světa v alpském lyžování se svou svěřenkyní. Ta se má představit v dalších závodech na lyžích v Ga-Pa. "Asi tam vynecháme nějaký trénink, ale máme v plánu tam jet," dodal.

Nejlépe náročnou trať super-G v Crans Mortaně, kterou nedokončilo hned několik závodnic včetně třeba Slovenky Petry Vlhové se startovním číslem 1 či domácí Švýcarka Wendy Holdenerová, zajela jiná domácí závodnice Lara Gutová-Behramiová. Ta se startovním číslem 9 zajela trať výtečně bez jakýchkoliv velikých i malých chyba v tu chvíli vedoucí Italku Brignoneovou překonala o více než vteřinu.

To další italská závodnice, kterým se mimochodem jinak v posledních dnech daří, Sofia Goggiová tentokrát závod nedokončila, když po posledním skoku minula poslední bránu. Jinak by tato italská favoritka dojela na druhém místě. Překvapením se pak stala Rakušanka Tamara Tipplerová, jež tentokrát zajela svou nejlepší jízdu v sezóně, když na první Gutovou-Behramiovou ztratil 93 setin a skončila na druhé pozici.

Očkovací certifikáty mají od ledna platit jen devět měsíců

02.12.2021 22:05 Platnost očkovacích certifikátů proti covidu se od ledna 2022 zkrátí na devět měsíců. Pro…

Jedna dávka nestačí. Na lidi s vakcínou Janssen bude čekat přeočkování

02.12.2021 14:19 Ministerstvo zdravotnictví vyzve lidi očkované proti covidu-19 jednodávkovou vakcínou Janssen od…

U pacientů, kteří přežili těžký covid, je podle vědců dvakrát vyšší riziko…

02.12.2021 09:05 U pacientů, kteří přežili těžký průběh onemocnění covid-19, existuje asi dvakrát vyšší riziko, že…

Zemřel Jaroslav Hanuš. Stál za populárním seriálem Život na zámku

02.12.2021 09:48 Dnes ráno zemřel ve věku 70 let Jaroslav Hanuš, režisér úspěšných televizních seriálů Život na…

Pozitivněji než dříve vnímá vakcinaci čtvrtina lidí, ukázal průzkum

02.12.2021 16:40 Postoj k očkování proti koronaviru se během roku u 63 procent občanů Česka nezměnil. Pozitivněji…

Související:

Právě se děje

reklama