Ve střelbě už Češi žádnou medaili nepřidají. Puškaři do finále nepostoupili

Na brokaře Jiřího Liptáka a Davida Kosteleckého, kteří minulý týden získali v Tokiu pro českou výpravu zlato i stříbro, nenaváží oba čeští puškaři Jiří Přívratský a Petr Nymburský. Těm se totiž nepodařilo postoupit do finále ve své kategorii, tedy ve třípolohové střelbě z malorážky. Místo účasti v osmičlenném finále, tak tedy skončili na 16., potažmo na 17. místě.

Olympijské hry, ilustrační foto

Jak Přívratský, tak Nymburský začali ztrácet hned v úvodu kvalifikace, neboť při střelbě vkleče oba dva zaznamenali 385 bodů z celkových možných 400, k tomu, aby postoupili do finále, měli hodně daleko. "Vkleče je můj letošní průměr o šest bodů výš, což by k boji o finále stačilo," připomněl po kvalifikaci Nymburský.

To jeho dvacetiletý kolega Přívratský zahájil prvních deset ran za 94 ze 100 možných a prakticky zkraje kvalifikace už bylo jasné, že se do finále jen těžko podívá. Rozhodně to není příjemné střílení, protože člověk se musí snažit bojovat dál, i když to nefunguje, jak by si představoval. Bylo to náročné," řekl poté.

V prostřední části kvalifikace, během které se střílelo vleže, si své postavení v kvalifikaci oba Češi postupně vylepšili. Díky tomu, že Nymburský tehdy 39 desítek z celkových 40 ran, se tak posunul na sedmnáctou pozici. A i Přívratský figurující tehd na 21. místě držel jakous takous naději.

Pořadím ještě Přívratský poskočil ve třetí části kvalifikace, kdy se střílelo vestoje, kdy dvě položky zaznamenal za 98 bodů a díky nim se tak posunul na šestnáctou příčku. Protože třetí sérii začal dvěma osmičkami, bylo jasné, že finále bude bez něj. Kvalifikaci zakončil položkou za 97 bodů, díky kterým se tak dostal na celkových 388 bodů. To Nymburský měl celkově v této části kvalifikace o tři body méně. Jeikož celkově v kvaliikaci měli oba Češi stejně bodů, ve prospěch Přívratského tak hovořil větší počet desítek v soutěži (68:62).

Pro Přívratského není 16. místo ve třípolohové střelbě z malorážky jediné na těchto Hrách. V Tokiu ještě zaznamenal 14. místo ve vzduchové pušce, což je paradox, protože malorážka je silnnější disciplínou tohoto dvacetiletého reprezentanta. "Paradoxně bylo to dnešní vystoupení horší než to první. Nedařilo se úplně podle představ. Já to beru tak, že jsem si chtěl kvalitně zastřílet, a to se mi úplně nepovedlo," okomentoval své působení v Tokiu Přívratský.

To Nymburský se objevil v Tokiu pouze v malorážce. Rozhodně s tím nejsem spokojen. Přál jsem si (finálovou) osmičku, i ty tréninky na to vypadaly, bohužel jsem to tu nedokázal prodat," litoval pak výsledu.

Letní olympijské hry v Tokiu - sportovní střelba (2.8.2021):

Rychlopalná pistole: 1. Quiquampoix (Fr.) 34, 2. Pupo (Kub.) 29, 3. Li Jüe-chung (Čína), 4. Han Te-jun (Korea), 5. Reitz (Něm.), 6. Lin Ťün-min (Čína)

Libovolná malorážka 3x40 muži - kvalifikace: 1. Kamenskij (Rus.) 1183, ...16. Přívratský, 17. Nymburský oba 1169 (oba ČR) - nepostoupili do finále

MAPA: Výsledky voleb v Německu: Rozdíly jsou naprosto minimální

26.09.2021 23:50 Německé parlamentní volby podle prvních odhadů vyhrála těsně sociální demokracie (SPD) před druhou…

GRAF: Vláda sociálních demokratů, Zelených a Levice podle prognóz nemá…

26.09.2021 19:15 Prognózy německých veřejnoprávních stanic ARD i ZDF neumožňují sociálním demokratům (SPD) Olafa…

Zklamání i odhodlání. Kandidáti na kancléře popsali své pocity z…

26.09.2021 20:06 Podle dosavadních prognóz a výsledků zvítězili v německých volbách sociální demokraté (SPD) Olafa…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Nový předvolební průzkum: Koalice Spolu sílí, dohání první ANO

26.09.2021 14:18 Volby do Sněmovny by v září vyhrálo vládní hnutí ANO se ziskem 24,5 procenta hlasů, těsně za ním by…

Veslař Ondřej Synek ukončil kariéru. Učinil tak ze zdravotních důvodů

23.09.2021 11:26 Ve svých osmatřicet letech se ve čtvrtek rozhodl ukončit svou bohatou kariéru veslař Ondřej Synek.…

Zemřel bývalý předseda Mezinárodního olympijského výboru Jaques Rogge

29.08.2021 19:30 Samotný Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na svých webových stránkách v neděli zveřejnil smutnou…

Pražský maraton se kvůli omezením nepoběží ani v říjnu

23.08.2021 17:47 Pražský maraton se kvůli omezením spojeným s bojem proti koronaviru nepoběží ani letos. Pořadatelé…

Související:

Právě se děje

reklama