Tenisový grandslam French Open by se mohl odehrát bez diváků. Navzdory dřívějším tezím

Už dříve se rozhodlo o tom, že se druhý grandslamový turnaj tenisové sezóny 2020 odehraje místo tradičního květnového až červnového termínu na přelomu září a října, dosud ale nebylo jisté, zda se tehdy vůbec French Open opravdu uskuteční. Ještě nedávno se nechala francouzská ministryně sportu Roxana Maracineanuová, že taková možnost není vůbec myslitelná, nyní z úst šéfa francouzského tenisového svazu Bernard Giudicelli zní zcela opačný názor.

Tenis, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Nezavrhujeme žádnou možnost. A zorganizovat turnaj za zavřenými dveřmi by jedna součást obchodního modelu - televizní práva - umožňovala. To nelze přehlížet," řekl konkrétně Giudicelli, jenž tak připomněl, že významnou složkou příjmů jsou právě televizní práva tvořící jich více než třetinu.

Během tohoto týdne pořadatelé slavného pařížského tenisového turnaje oznámili, že těm, co si koupili už vstupenky na tento ročník French Open, nebudou platit pro tento turnaj v náhradním termínu a tak že jim budou tedy vráceny peníze. Na odložený turnaj konající se od 27. září do 10. října se pak žádné nové vstupenky prodávat nebudou. Jen pro připomenutí, původní termín letošního French Open byl následující: od 24. května do 7. června.

Aktuálně je letošní tenisová sezóna přerušena kvůli pandemii koronaviru až do poloviny července, což tak mimo jiné znamenalo, že se letos nebudou konat nejslavnější grandslam ve Wimbledonu. Otazník visí i nad pořádáním další grandslanu a to US Open, tradičně konajícího se na přelomu srpna a září. Kdy a jestli se bude US Open konat, o tom by se mělo rozhodnout nejpozději v červnu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australian Open, finále: Krejčíková přepsala historii. Potřetí za sebou…

20.02.2021 13:35 Česká tenisová reprezentantka Barbora Krejčíková si poté, co v pátek s krajankou Kateřinou…

Problémy před Australian Open. Kvůli koronaviru byl přerušen turnaj v…

03.02.2021 18:54 Jen pár dní před očekávaným začátkem letošního ročníku Australian Open, prvního grandslamu sezóny,…

Australian Open letos bez Andyho Murrayho. Turnaj kvůli povinné karanténě…

22.01.2021 21:26 Letošní ročník Australian Open se bude muset obejít bez britského tenisty Andyho Murrayho. Ten…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama